Filmas darbība notiek mūsdienu Latvijā un Malaizijā, šķetinot 90.gadu vēstures notikumus no pirmajām kapitālisma iezīmēm līdz komercbanku uzplaukumam, apskatot "TOP bankas" gadījumu kā vienu no spilgtākajiem 90.gadu banku krīzes piemēriem.
Tā ir režisores pirmā filma, kas vēsta par savu un savas ģimenes dzīvi jaunā kapitālisma apstākļos un likteņa pavērsieniem pēc tam.
Darbs pie filmas "Mans tēvs baņķieris" filmu studijā "Mistrus Media" sākts pirms trim gadiem, neilgi pēc tam, kad Malaizijā bija pieteicies cilvēks, kurš paziņoja, ka ir Boriss Osipovs. Filmas izveidē izmantots plašs arhīvu materiāls par filmas stāsta notikumiem, atrasti šo notikumu aculiecinieki, veidojot filmas autores versiju par to, vai notikušo iespējams novērtēt pēc 20 gadiem.
Filmas režisore un scenāriste ir Ieva Ozoliņa, operators - Aleksandrs Grebņevs, montāžas režisore - Linda Olte, attīstības un filmēšanas posma producente - Līga Gaisa, izpildproducente - Madara Kalniņa, producents - Gints Grūbe. Filma tapusi ar ES programmas "Media", Nacionālā kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.