Rēzeknē pazudušais vīrietis atrasts sadedzināts savā automašīnā 0

Ceturtdiena, 14 maijā 2015, 15:53 Versija drukāšanai

Rēzeknē pazudušais vīrietis atrasts sadedzināts savā automašīnā
Rēzeknes novadā pazudušais vīrietis, par kura slepkavību aizturēti trīs vīrieši, atrasts sadedzināts savā automašīnā, pastāstīja Valsts policijas pārstāve Anastasija Laizāne. 


Viņa skaidroja, ka aaizvadītas nedēļas nogalē Rēzeknes novadā atrasts noslepkavots 1989.gadā dzimis vietējais iedzīvotājs, kurš neilgi pirms tā tika izsludināts kā bezvēsts pazudušais. Īsā laika periodā saistībā ar notikušo tika aizturētas un vēlāk apcietinātas trīs personas, kuras atzinās pastrādātajā noziegumā.

 

2015.gada 4.maija vakarā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldē tika saņemts iesniegums par 1989.gadā dzimušo Jāni Kalvānu, kurš 2. maijā aizbrauca ar savu automašīnu "Mercedes" un neatgriezās. Policija uzsāka meklēšanu, tostarp arī izplatot informāciju masu saziņas līdzekļos. Meklēšanas pasākumos aktīvi piedalījās radinieki, vietējie iedzīvotāji, kā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanās dienesta darbinieki.

 

9.maijā, meklēšanas pasākumu rezultāta Rēzeknes novada Nautrēnu pagastā tika atrasta automašīnas aizdedzināšanas vieta, automašīnu detaļu atliekas, kā arī bija atrasti cilvēka kaulu apdegušas atliekas. Policijā nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess un veiktas neatliekamas operatīvas un izmeklēšanas darbības.

 

Divas dienas vēlāk uz aizdomu pamata par Kalvāna noslepkavošanu Kriminālpolicijas biroja darbinieki sadarbībā ar Rēzeknes iecirkņa darbiniekiem aizturēja 3 personas - 1992.,1993. un 1997.gadā dzimušus vīriešus. Turpinot izmeklēšanu tika noskaidrots, ka 3. maijā Rēzeknes novada Nautrēnu pagastā aizturētie piedalījās cietušā vīrieša nonāvēšanā (iespējams piekaušana).

 

Lai slēptu nozieguma pēdas, viņi nogādāja cietušā līķi un viņa automašīnu uz mežu, kur to aizdedzināja, pēc kā nodeguša līķa pelnus izkaisīja tuvākajā apkārtnē. Savukārt sadegušo automašīnu izjauca (sagriezta) vairākās detaļās, un aizveda tās uz meliorācijas grāvi un uz netālu esošo dīķi. Arī dedzināšanas vietu mēģināja slēpt, nosedzot to ar koku zariem.

 

13. maijā visi aizturētie vīrieši, kuri atzinās pastrādātajā noziegumā, tika apcietināti. Nozieguma motīvs – personīga rakstura konflikts. Policija turpina kriminālprocesa izmeklēšanu, kas uzsākts par slepkavību pastiprinošos apstākļos (Krimināllikuma 117. panta 10. punkts (slepkavības izdarīšana personu grupā)). Par šādu sevišķi smagu noziegumu likums paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem. Jāpiebilst, ka aizdomās turamie bija rūpīgi izplānojuši nozieguma pēdu slēpšanu un iznīcināšanu, lai maldinātu policijas darbiniekus un maksimāli apgrūtinātu slepkavības izmeklēšanu un lietisko pierādījumu konstatēšanu.

0
Autors:Valsts policija
Foto:Stock.XCHNG

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti