Par izdarīto noziedzīgo nodarījumu VID Muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta pirmās daļas. Automobiļa vadītājs – Krievijas pilsonis – tika aizturēts, vēlāk atzīts par aizdomās turēto, un viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Attiecībā uz izņemtajām cigaretēm tiks pieņemts lēmums par to iznīcināšanu.
2015.gada 4.maijā Indras muitas kontroles punktā, veicot no Baltkrievijas Republikas iebraucošā kravas vilciena fizisko kontroli, muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežapsardzes amatpersonām zem vilciena sastāva diviem vagoniem konstatēja vagona konstrukcijā noslēptus četrus iepakojumus melnā polietilēna plēvē. Iepakojumi bija piestiprināti vagona rāmja apakšā, izmantojot magnētus. Iepakojumos atradās 36 600 cigarešu "NZ GOLD" un 1 800 cigarešu "MINSK SUPERSLIMS 5" ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.
Attiecībā uz konstatēto muitas pārkāpumu 2015.gada 4.maijā saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.12pantu ir uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā.