No Latgales plānošanas reģiona konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” finālā iekļūst Līvāni un Ludza 0

Pirmdiena, 07 dec 2020, 13:27 Versija drukāšanai

No Latgales plānošanas reģiona konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” finālā iekļūst Līvāni un Ludza

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020”, ko Sabiedrības integrācijas fonds organizē, lai kopā ar iedzīvotājiem izvērtētu un godinātu pašvaldības, kas īpaši rūpējas par ģimeņu labklājību un rāda labu piemēru citām pašvaldībām, tuvojas noslēgumam. 


Konkursa vērtēšanas komisija otrajā konkursa kārtā izskatīja 25 pašvaldību ieguldījumu ģimeņu labklājības veicināšanā un iedzīvotāju atsauksmes, finālam nominējot desmit pašvaldības. Latgales plānošanas reģionā līderi jau otro gadu pēc kārtas ir Līvānu novads un Ludzas novads.

 

Konkursa finālā nokļuvušas tās pašvaldības, kuras saņēmušas visaugstākos rezultātus pirmajā un otrajā konkursa norises posmā, kad tika izvērtēti un izanalizēti pašvaldību administratīvie dati, dzimstības un migrācijas saldo dati, pašvaldību iesaiste konkursa informatīvajā kampaņā, pašvaldību īstenotie atbalsta pasākumi ģimenēm ar bērniem un ģimeniskas vides nodrošināšanai, ko apliecina vismaz 100 dažādu pakalpojumu apraksti un par kuru pieejamību konkursa vērtēšanas komisija pārliecināsies trešajā konkursa kārtā – finālā. Viena no svarīgākajām konkursa komponentēm bija iedzīvotāju balsojums. Iedzīvotāji visbiežāk atzinīgi novērtējuši atbalsta pasākumus pašvaldībās, kas sniedz daudzveidīgu un pieejamu interešu izglītību, attīsta un uztur sporta un atpūtas infrastruktūru, tostarp rotaļu laukumus. Tāpat iedzīvotāji priecājas par kultūras un sporta aktivitāšu daudzveidību un pašvaldību atbalstu dažādās dzīves situācijās. Iedzīvotāji vēlētos, lai pašvaldības aktīvāk sakārtotu jautājumus, kas saistīti ar vietu nodrošināšanu bērniem pirmskolas izglītības iestādēs, kā arī līdzfinansējumu ēdināšanai izglītības iestādēs. Visas atsauksmes un priekšlikumi konkursa izskaņā tiks nosūtītas pašvaldībām tālākam darbam.

 

 

“Ģimeņu atbalsta pasākumu, kā arī iedzīvotāju balsojumā gūto atsauksmju izvērtēšana ļauj noskaidrot iedzīvotāju apmierinātību ar dzīves kvalitāti savā reģionā. Un tā nav atkarīga no pašvaldības lieluma vai attāluma no galvaspilsētas. Galvenais konkursa uzdevums paliek nemainīgs, proti, iesaistot iedzīvotājus, palīdzēt visām pašvaldībām izprast iedzīvotāju vēlmes un rast iespējas attīstīt ģimenēm draudzīgu vidi Latvijā,” stāsta Zaiga Pūce, Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore.

 

“Man ir patiess prieks un lepnums par konkursa finālā iekļuvušajām pašvaldībām, kas ir lielisks paraugs ģimenēm draudzīgas un atvērtas vides veidošanā. Galvenais konkursa vērtētājs – iedzīvotājs – ir augsti novērtējis pašvaldību darbu, piepildot ģimeņu ikdienas vēlmes un vajadzības. Tiek uzsvērts plašais pakalpojumu un atbalsta klāsts ģimenēm, kā arī interešu izglītības pieejamībai, īpaši akcentējot arī sporta, atpūtas un kultūras infrastruktūras nozīmi. Vēlos teikt lielu Paldies iedzīvotājiem par priekšlikumiem un ieteikumiem, kas būtu jāpilnveido un jāuzlabo pašvaldībās. Tām ir ļoti svarīgi iedzīvotāju ieteikumi, lai nodrošinātu draudzīgu, drošu un pieejamu vidi,” atzīst Mudīte Priede, Latvijas Pašvaldību savienības ģenerālsekretāre.

 

Konkursa trešajai kārtai nominētās pašvaldības

 

Kurzemes plānošanas reģions:


Alsungas novads, Brocēnu novads.

 

 

Latgales plānošanas reģions:


Līvānu novads, Ludzas novads.

 

 

Rīgas plānošanas reģions:

 

Ādažu novads, Stopiņu novads.

 

 

Vidzemes plānošanas reģions:


Cesvaines novads, Kocēnu novads.

 

 

Zemgales plānošanas reģions:


Rundāles novads, Tērvetes novads.

 

 

Tuvāka iepazīšanās ar šo pašvaldību darbu un centieniem veidot ģimenēm draudzīgu vidi, tāpat kā konkursa noslēgums un uzvarētāju godināšana, šogad norisināsies attālināti, izmantojot digitālās iespējas. “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2020” un pieci laureāti – viens katrā plānošanas reģionu pašvaldību grupā – tiks paziņoti decembra izskaņā. Plašāka informācija tiks publicēta tīmekļa vietnē www.vietagimenei.lv.

 

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” ir viena no trim ģimeņu atbalsta pasākumiem, ko realizē Sabiedrības integrācijas fonds. Fonds īsteno arī programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta“, kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecības “3+ Ģimenes karte” Latvijas daudzbērnu ģimenēm.

0
Autors:preses relīze
Foto:pixabay.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti