No Latgales plānošanas reģiona konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” finālā iekļūst Līvāni un Ludza 0

Pirmdiena, 07 dec 2020, 13:27 Versija drukāšanai

No Latgales plānošanas reģiona konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” finālā iekļūst Līvāni un Ludza

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020”, ko Sabiedrības integrācijas fonds organizē, lai kopā ar iedzīvotājiem izvērtētu un godinātu pašvaldības, kas īpaši rūpējas par ģimeņu labklājību un rāda labu piemēru citām pašvaldībām, tuvojas noslēgumam. 


Konkursa vērtēšanas komisija otrajā konkursa kārtā izskatīja 25 pašvaldību ieguldījumu ģimeņu labklājības veicināšanā un iedzīvotāju atsauksmes, finālam nominējot desmit pašvaldības. Latgales plānošanas reģionā līderi jau otro gadu pēc kārtas ir Līvānu novads un Ludzas novads.

 

Konkursa finālā nokļuvušas tās pašvaldības, kuras saņēmušas visaugstākos rezultātus pirmajā un otrajā konkursa norises posmā, kad tika izvērtēti un izanalizēti pašvaldību administratīvie dati, dzimstības un migrācijas saldo dati, pašvaldību iesaiste konkursa informatīvajā kampaņā, pašvaldību īstenotie atbalsta pasākumi ģimenēm ar bērniem un ģimeniskas vides nodrošināšanai, ko apliecina vismaz 100 dažādu pakalpojumu apraksti un par kuru pieejamību konkursa vērtēšanas komisija pārliecināsies trešajā konkursa kārtā – finālā. Viena no svarīgākajām konkursa komponentēm bija iedzīvotāju balsojums. Iedzīvotāji visbiežāk atzinīgi novērtējuši atbalsta pasākumus pašvaldībās, kas sniedz daudzveidīgu un pieejamu interešu izglītību, attīsta un uztur sporta un atpūtas infrastruktūru, tostarp rotaļu laukumus. Tāpat iedzīvotāji priecājas par kultūras un sporta aktivitāšu daudzveidību un pašvaldību atbalstu dažādās dzīves situācijās. Iedzīvotāji vēlētos, lai pašvaldības aktīvāk sakārtotu jautājumus, kas saistīti ar vietu nodrošināšanu bērniem pirmskolas izglītības iestādēs, kā arī līdzfinansējumu ēdināšanai izglītības iestādēs. Visas atsauksmes un priekšlikumi konkursa izskaņā tiks nosūtītas pašvaldībām tālākam darbam.

 

 

“Ģimeņu atbalsta pasākumu, kā arī iedzīvotāju balsojumā gūto atsauksmju izvērtēšana ļauj noskaidrot iedzīvotāju apmierinātību ar dzīves kvalitāti savā reģionā. Un tā nav atkarīga no pašvaldības lieluma vai attāluma no galvaspilsētas. Galvenais konkursa uzdevums paliek nemainīgs, proti, iesaistot iedzīvotājus, palīdzēt visām pašvaldībām izprast iedzīvotāju vēlmes un rast iespējas attīstīt ģimenēm draudzīgu vidi Latvijā,” stāsta Zaiga Pūce, Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore.

 

“Man ir patiess prieks un lepnums par konkursa finālā iekļuvušajām pašvaldībām, kas ir lielisks paraugs ģimenēm draudzīgas un atvērtas vides veidošanā. Galvenais konkursa vērtētājs – iedzīvotājs – ir augsti novērtējis pašvaldību darbu, piepildot ģimeņu ikdienas vēlmes un vajadzības. Tiek uzsvērts plašais pakalpojumu un atbalsta klāsts ģimenēm, kā arī interešu izglītības pieejamībai, īpaši akcentējot arī sporta, atpūtas un kultūras infrastruktūras nozīmi. Vēlos teikt lielu Paldies iedzīvotājiem par priekšlikumiem un ieteikumiem, kas būtu jāpilnveido un jāuzlabo pašvaldībās. Tām ir ļoti svarīgi iedzīvotāju ieteikumi, lai nodrošinātu draudzīgu, drošu un pieejamu vidi,” atzīst Mudīte Priede, Latvijas Pašvaldību savienības ģenerālsekretāre.

 

Konkursa trešajai kārtai nominētās pašvaldības

 

Kurzemes plānošanas reģions:


Alsungas novads, Brocēnu novads.

 

 

Latgales plānošanas reģions:


Līvānu novads, Ludzas novads.

 

 

Rīgas plānošanas reģions:

 

Ādažu novads, Stopiņu novads.

 

 

Vidzemes plānošanas reģions:


Cesvaines novads, Kocēnu novads.

 

 

Zemgales plānošanas reģions:


Rundāles novads, Tērvetes novads.

 

 

Tuvāka iepazīšanās ar šo pašvaldību darbu un centieniem veidot ģimenēm draudzīgu vidi, tāpat kā konkursa noslēgums un uzvarētāju godināšana, šogad norisināsies attālināti, izmantojot digitālās iespējas. “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2020” un pieci laureāti – viens katrā plānošanas reģionu pašvaldību grupā – tiks paziņoti decembra izskaņā. Plašāka informācija tiks publicēta tīmekļa vietnē www.vietagimenei.lv.

 

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” ir viena no trim ģimeņu atbalsta pasākumiem, ko realizē Sabiedrības integrācijas fonds. Fonds īsteno arī programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta“, kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecības “3+ Ģimenes karte” Latvijas daudzbērnu ģimenēm.

0
Autors:preses relīze
Foto:pixabay.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. septembrī, 12:01 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 3)
2. augustā, 10:57 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 2)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti