Konkursā „Naujene 2015” triumfē audzēkņi no Mogiļevas, Lietuvas un Serbijas 0

Pirmdiena, 27 apr 2015, 10:14 Versija drukāšanai

Konkursā „Naujene 2015” triumfē audzēkņi no Mogiļevas, Lietuvas un Serbijas
No 21. līdz 23. aprīlim Daugavpils novada kultūras centrā norisinājās viens no nozīmīgākajiem akordeona mūzikas pasākumiem - XIII Starptautiskais akordeonistu – solistu konkurss “Naujene 2015”. Konkursā piedalījās pāri 190 dalībniekiem no 84 izglītības iestādēm. Dalībvalstu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieaudzis no 7 līdz 12. Konkursā tika pārstāvētas tādas valstis kā Latvija, Lietuva, Baltkrievija, Ukraina, Krievija, Polija, Šveice, Bulgārija, Bosnija un Hercegovina, Somija un Serbija. Šogad tik liels konkursa dalībnieku skaits skaidrojams ne vien ar plašu dalībnieku skaitu mūzikas skolu un vidusskolu kategorijās, bet arīdzan ar to, ka tiem šogad pievienojās mūzikas augstskolu studenti.


Trīs spraigas un piesātinātas konkursa dienas noslēdzās ar mūzikas augstskolu studentu apbalvošanu un pēdējo Grand Prix balvu pasniegšanu ceturtdien, 23. aprīlī.

 

Priekšnesumus vērtēja kompetenta žūrija, darbojās 5 komisijas, kopumā 15 speciālistu sastāvā no 9 valstīm.

 

XIII Starptautiskā akordeonistu – solistu konkursa ietvaros notika trīs koncerti. Šo nozīmīgāko akordeona mūzikas pasākumu 20. aprīlī ieskandināja Naujenes Akordeonistu orķestra 20 gadu jubilejas koncerts (diriģente Tatjana Jukuma). 21.aprīlī visi tika laipni aicināti apmeklēt Mogiļevas valsts mākslas ģimnāzijas-koledžas audzēkņu, starptautisko konkursu laureātu un diplomandu koncertu, savukārt 22.aprīlī – Lietuvas mūzikas un teātra akadēmijas akordeona katedras studentu koncertu. Visi koncerti bija bezmaksas un pulcēja vareni kuplu apmeklētāju skaitu. Kā gan savādāk! Ekselents un emocijām bagāts bija visu trīs koncertu dalībnieku sniegums.

 

Konkursa galvenās balvas saņēma: mūzikas kolu 1. – 4. klašu grupā - V. Klovas Mažeikas Mūzikas skolas 2. klases audzēknis Jonas Vozbutas; 5.-7. klašu grupā - mūzikas vidusskolas „Kosta Manojlovič” (Serbija) 7. klases skolnieks Drago Garic; mūzikas koledžu 1-2. kursu grupā - Mogiļevas Valsts mākslas ģimnāzija-koledžas 2. kursa audzēkne Jeļizaveta Keizerova, 3.-4. kursu grupā – arī Mogiļevas Valsts mākslas ģimnāzija-koledžas 3. kursa audzēknis Mihails Volčkovs; mūzikas augstskolu grupā - Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas 3. kursa students Tadas Motiečius.

 

Veiksmīgi konkursā uzstājās Naujenes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi. Skolotājas Ņinas Laškovas audzēknei Ievai Deiko diploms par iegūto 3. vietu, audzēknim Kristapam Bicānam – par 2. vietu, Arturam Zubovam – par iegūto 3. vietu, skolotājas Tatjanas Jukumas audzēknei Diānai Siņevičai – diploms par iegūto 2. vietu, skolotāja Girša Kagana audzēknei Annai Čornajai diploms par iegūto 3.vietu un audzēknim Ričardam Kokinam – par 2.vietu.

 

Naujenes Mūzikas un mākslas skolas direktors Spodris Kačāns pateicās visiem konkursa dalībniekiem, pedagogiem un žūrijas locekļiem, kā arī Daugavpils novada domei un Naujenes pagasta pārvaldei par finansiālo atbalstu. Savukārt, Daugavpils novada domes un Naujenes pagasta pārvaldes vadība Spordim Kačānam par augsto konkursa organizētības līmeni.

0
Autors:daugavpilsnovads.lv
Foto:daugavpilsnovads.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

4. jūlijā, 13:25 Daudzbērnu ģimenes varēs iemācīties iesniegt e-iesniegumus
2. jūlijā, 09:45 “Lelles un papīrs” Starptautiskajā leļļu festivālā Daugavpilī (VIDEO)
25. jūnijā, 11:53 Vasaras pilnbrieda izstāžu sezonas atklāšana
2. jūnijā, 10:29 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
31. maijā, 17:35 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
31. maijā, 11:15 Daugavpils tehnikuma audzēkņi stāžējas ārzemēs (VIDEO)
30. maijā, 15:15 Bērnu drošība vasarā (VIDEO)
29. maijā, 11:07 Policija lūdz atsaukties konflikta lieciniekus
29. maijā, 10:47 Izsludināta pieteikšanās dalībai akordeona mūzikas festivālā
28. maijā, 14:50 Rēzeknē godalgoti izcilākie skolēni (VIDEO)
28. maijā, 12:05 Izplata viltus ziņas par drošības draudiem Daugavpils tiesā (VIDEO)
26. maijā, 10:41 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
25. maijā, 17:00 Baltkrievu kultūras centrs iegrieza visus jubilejas riņķu dejā
24. maijā, 16:55 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
24. maijā, 16:05 Eiropas Parlamenta vēlēsānas jau sestdien (VIDEO)

 

Reklāma

 
-Dautkom ziņas
Projekti

Projekti

Projekti

Projekti