"Latgales pilsētu stāsti" izpelnās skatītāju interesi 0
Raidījumi ir atraktīvi, reizē arī informatīvi un izzinoši, stereotipus graujoši. Kā gleznotājs ar pāris būtiskiem triepieniem var uzgleznot portretu, tā raidījuma vadītājs Māris Susejs ar pāris epizodēm ieskicē pilsētas raksturu.
Raidījumā par Daugavpili fokusā ir Dinaburgas cietoksnis - kā nu ne, jo tieši tur piedzima pilsēta! Artjoms Mahlins stāsta par paveikto, bet vēl vairāk – par grandiozajiem nākotnes plāniem (ēku restaurācija, tradīciju izveide, festivālu rīkošana utt.). Šķiet, ka plāni ir nebeidzami, vairākās paaudzēs un simtos miljonos eiro mērāmi! Bet, ja ir entuziasms, ir komandas darbs - viss ir iespējams! To apliecina arī Faridas Zaletilo emocionālais stāsts, kā tika atklāts un Daugavpilī atgriezās gleznotājs Marks Rotko. Tā ir pilsētas krāsa... Bet katrai pilsētai ir arī sava skaņa, savas kustības, sava garša... Jā, aizejiet uz Daugavpils tirgu. Tur var nopirkt vietējos tomātus, kartupeļus, uzzināt, kāda ir, metaforiski runājot, Daugavpils garša.
Sestais raidījums – par Līvāniem un Viļāniem. Tur, kur Dubna ietek Daugavā, bijušajā Līvenu muižā tagad ir Latgales mākslas un amatniecības centrs. Te ir Stikla muzejs, te vēl var redzēt, kā divi meistari gatavo krūzes, vāzes, lampas, piekariņus un daudz ko citu no tepat krāsnīs izkausēta stikla. Ūdens un uguns - Līvāni asociējas ar šīm stihijām. Tur pat mazliet pa upi uz augšu ir Līvānu HES, te var redzēt tādu kā mazu Niagāras ūdenskritumu, iztēloties, kā ūdens spēks pārveidojas elektrībā. Caur Viļāniem tek Maltas upe, viņiem ir savs HES. Bet vēl ir arī Mūzikas un mākslas skola, kur bērni zīmē, glezno, veido, uzņem spēlfilmiņas un īstas animācijfilmas. Tāda īsta Latgales Holivuda! Anita Vulāne, Dainis Poikāns, Maija Podnieka - pedagogi, kuri rāda, ko nozīmē būt radošam, prast strādāt ar bērniem. Un raidījuma izskaņā - "Bumburneicas". Kas tas ir, uzzināsiet, ja noskatīsieties.
Autors: | Grani.lv |