Radošais pavasaris Naujenes Kultūras centrā 0

Piektdiena, 17 apr 2015, 08:51 Versija drukāšanai

Radošais pavasaris Naujenes Kultūras centrā
Pavasaris Naujenes kultūras centrā aizsākās īpaši radošā gaisotnē, jo marta mēnesī, kamēr vēl nav sākušies lauku darbi, varēja apgūt interesantas un noderīgas lietas. Šoreiz iedzīvotājiem tika piedāvāta iespēja apgūt aproču jeb mauču adīšanu ar pērlītēm. Rokdarbniece un aproču adīšanas meistare Lāsma Šembela labprāt dalījās savā pieredzē un zināšanās par adīšanu ar pērlītēm.


Ar aproču adīšanu Lāsma nodarbojas jau sešus gadus un atzīst, ka adīšanas process ļoti aizrauj. Par to varēja pārliecināties arī nodarbību apmeklētājas, kuras ar lielu aizrautību adīja aproces gan sev, gan savām mazmeitām.

 

Vēl viens interesants pasākums Naujenes kultūras centrā notika 27. martā. Šogad pirmo reizi Naujenes kultūras centrā norisinājās akcija „Satiec savu Meistaru!”. Atgādināšu, ka šī akcija norisinās visā Latvijā kopš 2009. gada. Akcijas „Satiec savu Meistaru!” laikā vairāk nekā 170 vietās varēja satikt kādu amata pratēju un apgūt seno amatu prasmes. Naujenes kultūras centrā šīs dienas vakarā varēja dzirdēt vijoles, cītaras un bungu skaņas, kuru pavadījumā folkloras kopas „Rūžeņa” vadītāja Inga Zeile mācīja pagasta bērniem tradicionālos dančus un rotaļas. Liels bija Ingas pārsteigums, kad pēc gavēņa ēdienu nobaudīšanas bērni nesteidzās mājās, bet vēlējās turpināt dančus un rotaļas.

 

Savukārt folkloras kopas „Rūžeņa” dalībniece Helēna Aukstare dalījās ar savām gavēņa ēdienu gatavošanas receptēm – zacirku, vinegretu, plānajām pankūkām ar sēņu pildījumu. Helēnai pievienojās vietējās saimnieces, kuras arī dalījās savā pieredzē ēdiena pagatavošanā.

 

Un vēl šajā vakarā varēja apgūt celu jostu aušanas tehniku, ko labprāt parādīja centra vadītāja Olga Kuzmina.

 

Kad dažādas prasmes ir apgūtas, var gatavoties arī Lieldienām. Arī šogad neiztikām bez tradicionālās olu krāsošanas. Jāsaka, olas sanāca raibu raibās, kā jau pavasaris. Par raibām Lieldienu olām īpašs prieks bija sanākušiem bērniem.

 

6. aprīlī Naujenes kultūras centra radošais kolektīvs visus aicināja uz svētku koncertu „Sadziedāsim, sadejosim Lieldienu vakarā!”, kura laikā skatītājus priecēja gan Naujenes kultūras centra kolektīvi - folkloras kopa „Rūžeņa” (vad. Inga Zeile) un jaunizveidotais vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs „Dveina” (vad. Santa Matisāne), gan arī viesi – Latviešu Kultūras centra senioru deju kolektīvs „Atbalss” (vad. Ivars Mironovs) un dziedātāja Irēna Ancāne ar grupu.

Autors:daugavpilsnovads.lv
Foto:daugavpilsnovads.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

4. jūlijā, 13:25 Daudzbērnu ģimenes varēs iemācīties iesniegt e-iesniegumus
2. jūlijā, 09:45 “Lelles un papīrs” Starptautiskajā leļļu festivālā Daugavpilī (VIDEO)
25. jūnijā, 11:53 Vasaras pilnbrieda izstāžu sezonas atklāšana
2. jūnijā, 10:29 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
31. maijā, 17:35 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
31. maijā, 11:15 Daugavpils tehnikuma audzēkņi stāžējas ārzemēs (VIDEO)
30. maijā, 15:15 Bērnu drošība vasarā (VIDEO)
29. maijā, 11:07 Policija lūdz atsaukties konflikta lieciniekus
29. maijā, 10:47 Izsludināta pieteikšanās dalībai akordeona mūzikas festivālā
28. maijā, 14:50 Rēzeknē godalgoti izcilākie skolēni (VIDEO)
28. maijā, 12:05 Izplata viltus ziņas par drošības draudiem Daugavpils tiesā (VIDEO)
26. maijā, 10:41 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
25. maijā, 17:00 Baltkrievu kultūras centrs iegrieza visus jubilejas riņķu dejā
24. maijā, 16:55 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
24. maijā, 16:05 Eiropas Parlamenta vēlēsānas jau sestdien (VIDEO)

 

Reklāma

 
-Dautkom ziņas
Projekti

Projekti

Projekti

Projekti