Slutišķu sādžai piešķir finansējumu attīstībai 0

Ceturtdiena, 30 aug 2018, 09:00 Versija drukāšanai

Slutišķu sādžai piešķir finansējumu attīstībai
Daugavpils novada domes sēdē pieņemts lēmums ņemt aizņēmumu Valsts kasē 86 934,46 eiro apmērā uz 25 gadiem projekta “Rīteiropas vērtības” īstenošanai. Projekta mērķis: Saglabāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu Latgalē, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus ilgtspējīgai ekonomiskās izaugsmes veicināšanai reģionā. Projekta gaitā plānots Naujenes pagasta Slutišķu sādžā renovēt lauku sētu “Slutišķi 2”, kā arī izbūvēt apmeklētāju informācijas centru un nodrošināt Markovas pilskalna aizsardzību.


Lai gan nav pieejama tieša statistika par Slutišķu ciema apmeklētāju skaitu, pēc Naujenes novadpētniecības muzeja sniegtajiem datiem tie varētu būt ap 6000šiem cilvēku gadā. Tomēr, kā atzīst muzeja speciāliste, kādreizējo 23 māju vietā sādžā palikušas vien 10, no kurām tikai 1 ir apdzīvota cauru gadu.

 

Slutišķu sādža atrodas Daugavas labā krasta terasē Markovas pilskalna pakājē. Vēstures avotos Slutiški kā ciems minēti jau 1785. gadā. Ciems atrodas gleznaino Daugavas loku krastos un šeit vērojamai unikāli Latgales vecticībnieku garīgās un sadzīves kultūras materiāli, kā arī tautas būvniecības paraugi ar daudzām dekoratīvām koka detaļām, logu apmaļu un slēģu rotājumiem, ārdurvju vērtņu veidojumiem.

 

Vēl pāris gadus atpakaļ vairākas Slutišķu sētas būves un ēku koka detaļas bija nolietojušās, tāpēc 2015.gadā ēkas šeit tika renovētas. 2016. gadā ne vien atjaunotās muzeja ēkas, bet visa Slutišķu sādža tika iekļauta arī valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Projekta “Rīteiropas vērtības” kopējais finansējums no Eiropas reģionālās attīstības fonda, nacionālā publiskā finansējuma un pašvaldību līdzfinansējuma sastāda vairāk kā 6,5 miljonus eiro, un tajā paredzēts atjaunot un attīstīt sešus valsts nozīmes kultūras pieminekļus, kuri atrodas populārākajā Latgales tūrisma maršruta lokā. Projekta vadošais partneris ir Daugavpils pilsētas dome, kuras sadarbības partneri projektā ir Daugavpils novada dome, Krāslavas novada dome, Ludzas novada pašvaldība, Preiļu novada dome un Aglonas bazilikas draudze Aglonas novadā. Dabas parks Daugavas loki ar Slutišķu sādžu un Markovas pilskalnu pārstāv Latgales simbolisko ainavu un ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā.

0
Autors:Evika Muizniece
Foto:Ilmārs Rimovičs

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti