Slutišķu sādžai piešķir finansējumu attīstībai 0

Ceturtdiena, 30 aug 2018, 09:00 Versija drukāšanai

Slutišķu sādžai piešķir finansējumu attīstībai
Daugavpils novada domes sēdē pieņemts lēmums ņemt aizņēmumu Valsts kasē 86 934,46 eiro apmērā uz 25 gadiem projekta “Rīteiropas vērtības” īstenošanai. Projekta mērķis: Saglabāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu Latgalē, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus ilgtspējīgai ekonomiskās izaugsmes veicināšanai reģionā. Projekta gaitā plānots Naujenes pagasta Slutišķu sādžā renovēt lauku sētu “Slutišķi 2”, kā arī izbūvēt apmeklētāju informācijas centru un nodrošināt Markovas pilskalna aizsardzību.


Lai gan nav pieejama tieša statistika par Slutišķu ciema apmeklētāju skaitu, pēc Naujenes novadpētniecības muzeja sniegtajiem datiem tie varētu būt ap 6000šiem cilvēku gadā. Tomēr, kā atzīst muzeja speciāliste, kādreizējo 23 māju vietā sādžā palikušas vien 10, no kurām tikai 1 ir apdzīvota cauru gadu.

 

Slutišķu sādža atrodas Daugavas labā krasta terasē Markovas pilskalna pakājē. Vēstures avotos Slutiški kā ciems minēti jau 1785. gadā. Ciems atrodas gleznaino Daugavas loku krastos un šeit vērojamai unikāli Latgales vecticībnieku garīgās un sadzīves kultūras materiāli, kā arī tautas būvniecības paraugi ar daudzām dekoratīvām koka detaļām, logu apmaļu un slēģu rotājumiem, ārdurvju vērtņu veidojumiem.

 

Vēl pāris gadus atpakaļ vairākas Slutišķu sētas būves un ēku koka detaļas bija nolietojušās, tāpēc 2015.gadā ēkas šeit tika renovētas. 2016. gadā ne vien atjaunotās muzeja ēkas, bet visa Slutišķu sādža tika iekļauta arī valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Projekta “Rīteiropas vērtības” kopējais finansējums no Eiropas reģionālās attīstības fonda, nacionālā publiskā finansējuma un pašvaldību līdzfinansējuma sastāda vairāk kā 6,5 miljonus eiro, un tajā paredzēts atjaunot un attīstīt sešus valsts nozīmes kultūras pieminekļus, kuri atrodas populārākajā Latgales tūrisma maršruta lokā. Projekta vadošais partneris ir Daugavpils pilsētas dome, kuras sadarbības partneri projektā ir Daugavpils novada dome, Krāslavas novada dome, Ludzas novada pašvaldība, Preiļu novada dome un Aglonas bazilikas draudze Aglonas novadā. Dabas parks Daugavas loki ar Slutišķu sādžu un Markovas pilskalnu pārstāv Latgales simbolisko ainavu un ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā.

0
Autors:Evika Muizniece
Foto:Ilmārs Rimovičs

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti