Noteikta jaunā LTV kanāla krievu valodā koncepcija 0

Trešdiena, 08 apr 2015, 15:23 Versija drukāšanai

Noteikta jaunā LTV kanāla krievu valodā koncepcija
Latvijas Televīzija (LTV) ir sagatavojusi LTV trešās programmas krievu valodā koncepciju, kas paredz veidot jauktu žanru TV kanālu krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā. Jaunais kanāls varētu izmaksāt līdzīgi kā Igaunijā - līdz četriem miljoniem eiro gadā.


Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) norāda, ka jaunā TV kanāla izmaksas varētu būt līdzīgas attiecīga Igaunijas TV kanāla izmaksām, kurš sāks darbu jau šoruden. Iepriekš LTV raidījums „De facto” vēstīja, ka Igaunijas sabiedriskās televīzijas jaunajam kanālam krievu valodā šogad atvēlēti aptuveni 2,5 miljoni eiro, un turpmāk - četri miljoni eiro gadā. NEPLP uzsvēra, ka jaunā kanāla izmaksas nepārsniegs četrus miljonus eiro.

 

Programmas mērķis ir ar Latvijas stratēģisko komunikāciju sasniegt auditoriju, kura lielākoties dzīvo Krievijas TV radītajā informācijas telpā, piesaistošā veidā pasniedzot tai informācijas alternatīvu un reizē izveidojot komunikācijas platformu šai mērķauditorijai – Latvijas iedzīvotājiem ar krievu kā dzimto vai ģimenes valodu, kuri priekšroku dod mediju lietojumam krievu valodā, bet orientējas uz dzīvi Latvijā.

 

Kanāla konkurētpējas priekšrocība būšot lokāli veidots saturs par Latviju, ieskaitot „reģionālo logu” Latgalē, kas paredz satura iepirkumus no vietējiem komercmedijiem un studiju Latgalē.

 

Koncepcijā norādīts, ka jaunā kanāla satura žanri būs ziņas, aktuālā informācija un analītika, informatīvi izklaidējoši un dzīves stila raidījumi, izklaides šovi, filmas un seriāli, kā arī saturs bērniem. Koncepcija paredz satura veidošanu ne tikai lineārās TV kanālā, bet arī interneta platformā – sociālajos tīklos, izveidojot Sociālo tīklu redakciju un attīstot sabiedrisko mediju portāla Lsm.lv krievu valodas sadaļu.

 

Jaunā kanāla satura pamatu veidos:

 

  • pašreizējie, iekšēji producētie LTV ziņu un informatīvi dokumentālie raidījumi krievu valodā, kas tiks izvērsti;
  • neatkarīgajiem producentiem un vietējiem/reģionāliem Latgales elektroniskajiem medijiem pasūtīts saturs informatīvi dokumentālo raidījumu, izklaides un bērnu raidījumu žanros;
  • adaptēts saturs no LTV1 produktiem latviešu valodā un no arhīviem;
  • no Eiropas sabiedriskajiem medijiem iepirkts un adaptēts, Eiropas vērtībās balstīts saturs (galvenokārt izklaides un dokumentālajā žanrā);
  • iepirkts, neideoloģizēts saturs krievu valodā no satura ražotājiem Ukrainā un citviet (galvenokārt izklaides žanrā);
  • sadarbībā ar Latvijas Radio 4 (LR4) veidoti projekti.

Programmas koncepcija tika sagatavota, pamatojoties uz NEPLP darba uzdevumu, un marta sākumā dokuments iesniegts NEPLP. LTV7 satura pieaugums krievu valodā kopš 2014. gada novembra, kā NEPLP virzīts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, bija vienīgais pašreizējās Saeimas un Ministru kabineta atbalstītais NEPLP priekšlikums satura pieaugumam LTV no 2015.gada valsts budžeta.

0
Autors:lsm.lv
Foto:Stock.XCHNG

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)
16. maijā, 11:41 Kas ir Drive in un kāpēc to izvēlēties?
30. aprīlī, 11:51 Kā atmest smēķēšanu? Ceļvedis pīpmanim
27. aprīlī, 12:37 Par apkures atslēgšanu un darbiem iedzīvotāju dzīvokļos
19. aprīlī, 15:18 Pirmo reizi Daugavpilī: slavenā pianiste Poļina Osetinska prezentēs pasaules kino klasikas baroka mūzikas šedevrus
18. aprīlī, 09:08 Aktieri Dmitrijs Nazarovs un Olga Vasiļjeva pēc aizbraukšanas no Krievijas kāps uz skatuves Daugavpilī ar programmu „L'amour-mur” vai „Ačgārnā lielvalsts”
10. aprīlī, 18:05 Liels Stand Up koncerts Daugavpilī
4. aprīlī, 13:42 Grupa “A-Europa” ar “dzīvo” koncertu Daugavpils Kultūras pilī
3. aprīlī, 13:00 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 10)
31. martā, 14:33 Cigaretes – sportistu lāsts
29. martā, 08:02 Berezins: “Šobrīd visiem Latvijas treneriem ir ļoti grūti”
27. martā, 10:21 05/05! "Inženieru arsenāla" lielā atklāšana!
3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti