Aglonas bazilikas Kora skola noslēdz 25. gadu ar jauniem mūzikas instrumentiem 0

Trešdiena, 27 dec 2017, 10:05 Versija drukāšanai

Aglonas bazilikas Kora skola noslēdz 25. gadu ar jauniem mūzikas instrumentiem
Sestdien, 23.decembrī, Aglonas bazilikas Kora skolai 25. gada izskaņā notika mācību pusgada noslēguma pasākums. Pirms koncerta trīs labākajiem audzēkņiem bija gods ieskandināt pianīnu, kas iegūts, pateicoties uzvarai “LMT Latvijai” konkursā un novada domes atbalstam. Skolai šis jau ir piektais šogad jauniegūtais mūzikas instruments.


“Vairākus gadus cītīgi strādājām, lai audzēkņiem būtu jauni un kvalitatīvi mūzikas instrumenti. Rakstījām pieteikumus dažādiem projektiem un piedalījāmies konkursos, tomēr nesekmīgi. Ieguldītās pūles vainagojās panākumiem tieši mūsu jubilejas gadā – četri pianīni un flīģelis! Tas ir ievērojams ieguldījums muzikālās izglītības attīstībā Aglonas novadā,” gandarīti stāsta skolas direktore un projekta autore Ieva Lazdāne.

 

Uz pianīna “Kawai K-15E” ieskandināšanu sapulcējušies bija skolas audzēkņi, skolotāji, vadība un vecāki. Pasākumu svinīgi atklāja Aglonas novada domes priekšsēdētāja Ingūna Barkeviča: “Vinnijs Pūks ir teicis – diena bez drauga ir kā medus pods bez medus. Lai vienmēr jūsu medus pods ir pilns, jo darot kopā var paveikt daudz brīnumu, no maziem brīnumiem veidojas viens liels brīnums – un šoreiz tas ir -brīnišķīgais instruments.”

 

Aglonas bazilikas Kora skola noslēdz 25. gadu ar jauniem mūzikas instrumentiem
Aglonas bazilikas Kora skola noslēdz 25. gadu ar jauniem mūzikas instrumentiem

Aglonas bazilikas Kora skola noslēdz 25. gadu ar jauniem mūzikas instrumentiem

 

Klātienē piedalījās arī “Latvijas Mobilā Telefona” (LMT) pārstāve. “Novadā šogad šī jau ir ceturtā īstenotā iecere projektu konkursā “LMT Latvijai”, bet ne pēdējā. Labiekārtota Aglonas vidusskolas bibliotēka, sociālās aprūpes centram iegādāts nūjošanas inventārs, sniegts atbalsts tautas velosporta svētkiem. Bet iedzīvotāju balsojumā tieši iniciatīva par pianīna iegādi guva vislielāko atbalstu. Gandarījums, ka nākamo gadu audzēkņi varēs sākt ar jaunu motivāciju un iedvesmu! Lai gaiši svētki un muzikāli bagātīgs jaunais gads,” vēl LMT Biznesa klientu centra “Daugavpils” vadītāja Edīte Faibuševiča.

 

LMT projektu konkursā iegūto pianīnu klavieru klasē ieskandināja audzēkņi, kuri Aglonas bazilikas Kora skolas klavierspēles ieskaitē saņēma augstākos vērtējumus – Meldra Kirsanova, Annija Rateniece un Ričards Matīss Āriņš. Pēcāk Aglonas bazilikas Baltajā zālē norisinājās skolas mācību pusgada noslēguma koncerts, kurā uzstājās koklētāju ansamblis, 1.klases vokālais ansamblis, 2.–3.klašu un 4.–9.klašu koris, solisti, dueti un trio, jaunie ērģelnieki un pianisti. Bet noslēgumā tika dalītas liecības un ēsts skolas 25 gadu jubilejas noslēguma kliņģeris.Ieradās arī Ziemassvētku Vecītis ar dāvanu maisu.

 

Par projektu “Pianīna Kawai K-5E iegāde Aglonas bazilikas Kora skolai” balsot varēja ikviens iedzīvotājs, bet finansējumu ieguva tikai piecas atbalstītākās ieceres Aglonas novadā. Projekta īstenošanai tika iegūti 2000 eiro no LMT, kā arī 1399 līdzfinansējums no novada domes.

 

Paldies LMT par iespēju piedalīties projektu konkursā un Aglonas novada domei par piešķirto līdzfinansējumu. Paldies visiem Aglonas, Latgales un Latvijas iedzīvotājiem, kuri ar lielu entuziasmu atbalstīja mūsu projektu tā īstenošanā!

0
Autors:preses relīze
Foto:publicitātes attēls

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 15:22 Latvijas Pasts Daugavpilī atklās jaunajiem vecākiem draudzīgo pasta nodaļu
Vakar, 14:38 Ar pārliecinošām uzvarām Daugavpils hokeja čempionāta komandas turpina cīņu
Vakar, 09:19 Daugavpils lasītājiem bija iespēja tikties ar rakstnieku Gunti Bereli
Vakar, 09:16 DU turpinās ķīniešu valodas apguve
21. oktobrī, 09:08 Par 21 473 eiro plāno uzstādīt Latvijas karogus septiņos robežpunktos
21. oktobrī, 09:07 Astoņos mēnešos no Latvijas izvests par 5,3% mazāk cigarešu
21. oktobrī, 09:05 Lielā valsts daļā svētdiena būs saulaina
21. oktobrī, 09:04 Militāro apmācību apguvušajiem studentiem varētu izmaksāt 2500 eiro lielu kompensāciju
21. oktobrī, 09:01 Valodnieki vienojas, ka Solsberi pilsēta jāsauc par Solsberiju
20. oktobrī, 17:00 Šogad aizturētas septiņas personas par kukuļdošanu robežsargiem
20. oktobrī, 13:35 Troickis: Pret propagandu var cīnīties tikai ar godīgumu un atklātību
20. oktobrī, 12:10 Restrukturizācija AS “Daugavpils satiksme” turpinās
20. oktobrī, 11:00 Līdzekļus 9,15 miljonu eiro apmērā pieskaitīs pie līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem
20. oktobrī, 10:55 Rīgā autobuss nāvējoši notriec gājēju
20. oktobrī, 10:00 Vējonis turpinās izvērtēt Gobzema, Bordāna un Pabrika kandidatūras premjera amatam

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņasFest

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti