Militāro profesiju diena Ludzas 4.pirmsskolas izglītības iestādē “Pasaciņa” 0

Otrdiena, 28 nov 2017, 14:43 Versija drukāšanai

Militāro profesiju diena Ludzas 4.pirmsskolas izglītības iestādē “Pasaciņa”
Šī gada 22. novembrī, organizētās militāro profesiju dienas ietvaros, Ludzas 4.pirmsskolas izglītības iestādē “Pasaciņa” viesojās Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes robežsargi.


Iestādē valdīja jauks noskaņojums un bija jūtams neparasts satraukums, jo 5-6 gadīgie bērni, kuriem tika organizēts pasākums zināja, ka robežsargiem līdzi būs dienesta suns. Neviltots bērnu prieks bija par dienesta suņa ,,ULTRA” paklausības elementu izpildes demonstrēšanu. Bērni uzzināja, ka arī suņiem ir jāmācās, jābūt veikliem, apķērīgiem.

 

Bērnu priekšstatos militāro spēku pārstāvju uzdevums ir tikai karot un šaut, taču viņi uzzināja, ka robežsargi sargā Latvijas valsts robežu, kā arī sniedz atbalstu un nepieciešamo palīdzību pazudušo cilvēku meklēšanā un glābšanā.

 

Izmantojot interaktīvo tāfeli, bērni noskatījās video materiālus par Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldi, par robežsarga ikdienu, kā arī uzzināja, ka Aviācijas pārvaldei ir savs karogs un himna. Mazie ķipari uzmanīgi vēroja, kā notika bruņoto spēku parāde Rīgā, krastmalā 18.novembrī, kurā piedalījās arī robežsargi.

 

Bērni bija ļoti ieinteresēti un uzdeva daudz jautājumu gan par dienesta suņu apmācībām, gan par to, kas nepieciešams, lai kļūtu par robežsargu. Robežsargi pastāstīja, ka ,pirmkārt, jābūt labām sekmēm un svešvalodu zināšanām, kā arī labai fiziskai sagatavotībai. Robežsargi paslavēja bērnus par to, ka daudzi bērni jau tagad mācās angļu valodu un daudz sporto.

 

Karjeras veidošana var sākties pavisam agri – sākumā domās, radošās rotaļās un darbiņos, kas vienmēr rada prieku un interesi. Uz jautājumu “Kurš gribētu kļūt par robežsargu?” bija ļoti daudz piekritēju. Meitenes bija pārsteigtas par to, ka arī viņas var kļūt par pilotiem. Bērnu priekšstats tika paplašināts par tik populāru un pieprasītu robežsarga profesiju, tās daudzpusību un nozīmību. “Tas ir tik aizraujoši, izaudzis es kļūšu par…”, varbūt tieši šajā pasākumā kādam no bērniem radās sapnis kļūt par robežsargu – pilotu, kinologu u.c.

 

Liela nozīme ir arī vecāku ietekmei. Bērnu vidū bija daudz, kuriem vecāki, vecvecāki, māsas, brāļi strādā robežsardzē un ar to mūsu bērni īpaši lepojas. Protams, bērnu domas var mainīties, taču ļoti gribētos, lai kādam mūsu audzēknim sapnis kļūt pat robežsargu un sargāt Latvijas valsts robežu piepildītos.

 

Starp pirmsskolas izglītības iestādi “Pasaciņa” un Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldi jau daudzus gadus ir cieša sadarbība. Bērni arī šogad tika aicināti piedalīties zīmējumu konkursā. Ar nepacietību gaidīsim arī Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes atvērto durvju dienas pasākumu.

 

Lielu paldies vēlamies pateikt par aizraujošu pasākumu, sarūpētām dāvaniņām un bērnu spilgtām emocijām!

0
Autors:ludza.lv
Foto:ludza.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

4. jūlijā, 13:25 Daudzbērnu ģimenes varēs iemācīties iesniegt e-iesniegumus
2. jūlijā, 09:45 “Lelles un papīrs” Starptautiskajā leļļu festivālā Daugavpilī (VIDEO)
25. jūnijā, 11:53 Vasaras pilnbrieda izstāžu sezonas atklāšana
2. jūnijā, 10:29 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
31. maijā, 17:35 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
31. maijā, 11:15 Daugavpils tehnikuma audzēkņi stāžējas ārzemēs (VIDEO)
30. maijā, 15:15 Bērnu drošība vasarā (VIDEO)
29. maijā, 11:07 Policija lūdz atsaukties konflikta lieciniekus
29. maijā, 10:47 Izsludināta pieteikšanās dalībai akordeona mūzikas festivālā
28. maijā, 14:50 Rēzeknē godalgoti izcilākie skolēni (VIDEO)
28. maijā, 12:05 Izplata viltus ziņas par drošības draudiem Daugavpils tiesā (VIDEO)
26. maijā, 10:41 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
25. maijā, 17:00 Baltkrievu kultūras centrs iegrieza visus jubilejas riņķu dejā
24. maijā, 16:55 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
24. maijā, 16:05 Eiropas Parlamenta vēlēsānas jau sestdien (VIDEO)

 

Reklāma

 
-Dautkom ziņas
Projekti

Projekti

Projekti

Projekti