Izsludināt ārkārtas stāvokli saistībā ar plūdiem varētu lūgt arī Kārsavas un Ludzas novada domes 0

Svētdiena, 27 aug 2017, 16:28 Versija drukāšanai

Izsludināt ārkārtas stāvokli saistībā ar plūdiem varētu lūgt arī Kārsavas un Ludzas novada domes
Kārsavas un Ludzas novadu domes pirmdien izskatīs aicinājumu Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS) izsludināt ārkārtas stāvokli saistībā ar plūdu radīto krīzes situāciju lauksaimniecībā, aģentūrai LETA apstiprināja novada pārstāvji.


Kārsavas novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka (ZZS) pastāstīja, ka patlaban situācija esot nedaudz uzlabojusies, taču kopumā ūdens joprojām neesot pilnībā nosēdies. "Ūdens patlaban iet platumā," viņa teica. Proti, tas nevis nosēžas, bet aizplūst prom izplešoties, turpinot apgrūtināt ceļu infrastruktūru novadā.

 

Silicka arī teica, ka pēdējās diennakts laikā pašvaldības palīdzību lūguši daži novada iedzīvotāji, kuriem dome arī spējusi palīdzēt, nodrošinot nepieciešamo produktu un dzeramā ūdens piegādi.

 

Taujāta par zaudējumiem, Silicka norādīja, ka šodien kopējos novadam radušos zaudējumus vēl nevarot aplēst, jo situācija joprojām ir mainīga. Taču domes ārkārtas sēdē paredzēts arī lemt par kāda veida kompensāciju izmaksāšanu plūdu skartajiem. Tiesa, kompensāciju apmērs varētu būt niecīgs, varbūt ap 100 eiro, atzina Silicka.

 

Savukārt Ludzas domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs (ZZS) stāstīja, ka novadā patlaban neesot lielu problēmu ar ceļiem. Vairāk cietuši zemkopji un lopkopji, par kuru situāciju paredzēts spriest domes ārkārtas sēdē.

 

"Zemkopjiem var būt ne tikai lieli zaudējumi plūdu dēļ, bet var draudēt sankcijas par nespēju izpildīt iepriekš noslēgto līgumu prasības par produkcijas piegādi. Tāpēc izskatīsim jautājumu par ārkārtas stāvokļa izsludināšanu novadā," skaidroja Mekšs.

 

Arī Ludzas novadā patlaban vēl neesot aplēsts zaudējumu apmērs, atzina Mekšs.

 

Abu novadu ārkārtas sēdes plānotas rīt, 28.augustā.

 

LETA jau ziņoja, ka arī Rēzeknes novada vadība pirmdien tikšanās laikā Ministru prezidentam plāno lūgt izsludināt ārkārtas stāvokli saistībā ar radušos krīzes situāciju lauksaimniecībā. Kā aģentūrai LETA sestdien sacīja Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs (Latgales partija, VL-TB/LNNK, "Vienotība"), ražas zaudējumi lauksaimniekiem būs milzīgi, līdz ar to pašvaldība sagaida valsts atbalstu grūtībās nonākušajiem lauksaimniekiem.

 

Alūksnes novada domes vadītājs Arturs Dukulis (ZZS) aģentūrai LETA skaidroja, ka, visticamāk, lielākie zaudējumi lietavu laikā nodarīti nevis pašvaldībai, bet privātpersonām, aizpludinot laukus, tādējādi radot lielu risku labības bojāejai.

 

Savukārt Baltinavas novada vadītāja Sarmīte Tabore ("Mēs - Baltinavai") aģentūrai LETA pauda, ka patlaban pašvaldībā smagāk cietušas divas lielas un vēl trīs mazākas saimniecības. Divu lielāko saimniecību platība ir aptuveni 2000 hektāru, savukārt mazākajās saimniecībās tiek turēti mājlopi, tostarp cūkas, kuras Āfrikas cūku mēra dēļ no appludinātajiem apgabaliem nedrīkst pārvietot.

 

Biedrība "Zemnieku saeima" lēš, ka spēcīgo plūdu radītie zaudējumi lauksaimniekiem varētu sasniegt vairākus miljonus eiro.

 

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) aģentūrai LETA piektdien sacīja, ka ilgstošās lietavas Latgales pusē ir graujoša nelaime zemniekiem un par atbalsta pasākumiem tiek domāts. Viņš teica, ka par konkrētiem pasākumiem varēs runāt tad, kad tiks noskaidroti precīzi nelaimes apmēri.

0
Autors:LETA
Foto:TVNET/LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

19. jūlijā, 07:55 Gudrības zoba raušana - procedūras gaita un pēcoperācijas aprūpe
18. jūlijā, 16:12 Daugavpils uzņēmumi un iestādes aicināti saņemt zīmi “Vieta, kur gaida”
17. jūlijā, 15:02 Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova dosies iekarot Parīzi
16. jūlijā, 14:32 Narkoloģe atklāj, ka trauksmes zvanus par sintētiskajām narkotikām zvana katrā kontinentā
16. jūlijā, 12:41 Personas ar Baltkrievijā reģistrētu transportlīdzekli vairs nevarēs iebraukt Latvijā
16. jūlijā, 11:38 Sākas elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām desmit Latvijas augstskolās
15. jūlijā, 14:42 Šonedēļ 72 valsts autoceļu posmos notiek būvdarbi
15. jūlijā, 13:31 Šonedēļ gaidāms +30 grādu karstums, bet nedēļas izskaņā plaši nokrišņi
15. jūlijā, 12:31 Pašvaldības policija Daugavpils centrā noķer dzērājšoferi
12. jūlijā, 14:17 Soctīklu lietotāji šausminās par zobu pastu un veļas pulveru cenu milzu atšķirību - Vācijā divreiz lētāk!
12. jūlijā, 11:12 13. jūlijā tiks nodrošināti tramvaju papildreisi
12. jūlijā, 08:29 Kāpēc mūsu produkti Lietuvā maksā lētāk? Mēs maksājam... par emocionālo sastāvdaļu
21. jūnijā, 12:57 Nodibinājums "Rūpes" pabeidza latviešu valodas apmācības Latgales reģiona NVO 1
6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi! 1
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti