Tiek apspriesta Latgales attīstības programma 1

Pirmdiena, 08 dec 2014, 16:38 Versija drukāšanai

Tiek  apspriesta  Latgales attīstības programma
Savā pirmajā reģionālajā vizītē Latgalē viesojās jaunā Ministru prezidente Laimdota Straujuma. Valdības vadītāja apmeklēja vairākas Latgales pašvaldības – Kārsavu, Preiļus un Salnavu. Lai gan Latgales vizītes laikā vizīte Daugavpilī nebija ieplānota, tikšanās ar Daugavpils domes priekšsēdētāju Jāni Lāčplēsi tomēr notika.


Kā žurnālistus informēja domes priekšsēdētājs, tikšanās laikā, kurā piedalījās visu Latgales pašvaldību vadītāji, tika apspriesti jautājumi, kas ir aktuāli visām reģiona pašvaldībām. Pirmām kārtām, tika apspriesti jautājumi par jauno finanšu plānošanas periodu.

 

J.Lāčplēsis norādīja - “Mūsu galvenās rūpes ir par Latgales attīstības programmas saglabāšanu un nodrošināšanu ar finanšu resursiem. Premjere apstiprināja, ka šis jautājums tiks risināts un panākts pozitīvs risinājums. Tika apspriests jautājums saistīts ar reģionu dzīvi. Jāatzīst, ka darbs pie citu Plānošanas reģionu attīstības plāniem, atšķirībā no Latgales , nenorit tik raiti. Tas, vai mūsu reģions kļūs par piemēru citiem reģioniem vai otrādi – mūsu reģionam tiks uzlikti kaut kādi iespēju ierobežojumi, jo citiem reģioniem neveicas tik labi ar uzdevumu izpildi – tas vēl tiek apspriests. Sarunas gaitā mēs premjeri vēlreiz pārliecinājām, ka Plānošanas reģiona līmenī (kas apvieno visu Latgales pašvaldību vadītājus) mēs varam savu darbu organizēt tā, lai tiktu ņemtas vērā gan lielo pilsētu, gan mazo pašvaldību intereses. Norādījām, ka Plānošanas reģionam ir potenciāls risināt problēmas lielākā mērogā un koordinēt pašvaldību darbu tajā skaitā”.

Pēc kopējās tikšanās, L.Straujuma tikās atsevišķi ar katras pašvaldības vadītāju. Izmantojot J.Lāčplēsim atvēlēto laiku, mūsu pilsētas mērs pie premjeres vērsās ar lūgumu palīdzēt rast risinājumu par uzņēmuma SIA “ Gādība” atstāto mantojumu.

 

Atgādināsim, ka pašvaldībās, kurās celtniecības uzņēmums SIA “Gādība” īstenoja ..lielus Eiropas projektus, tagad draud finansiāli zaudējumi. Pēc tam, kad tika atklāts fakts par uzņēmuma nodokļu nomaksas izziņu viltošanu, ir bažas, ka Latgales pašvaldībām būs jāatgriež līdzekļi, kuri tika piešķirti no Eiropas fondiem SIA “Gādība” veikto projektu īstenošanai. Pašvaldību, tostarp arī Daugavpils, nostāja ir tāda, ka vietējās pašvaldības nav vainīgas par izveidojušos situāciju. Būtu netaisnīgi sodīt pašvaldības par negodīgu celtnieku rīcību, jo pašvaldību, sevišķi mazo lauku, budžeti jau tā ir pieticīgi. Šim viedoklim piekrita arī premjera Laimdota Straujuma.

 

Tāpat ar valdības vadītāju tika apspriesti projekti, kurus Daugavpils dome realizē šobrīd un projekti, kurus plānots realizēt jaunajā periodā ar valdība vadītājas atbalstu.

0
Autors:Grani.lv
Foto:Юрий Дунайский

Komentāri (1)

Citas ziņas

 

Vakar, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)
16. maijā, 11:41 Kas ir Drive in un kāpēc to izvēlēties?
mvnbghti 25 janvārī 2015 13:56

Katru gadu apspriež, bet iedzīvotājiem ir jābrauc projām ,jo nav darba. Apspriež kādās kabatās aizies tautas nodokļi.

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti