Neatļauta koku ciršana Daugavas lokos 0

Otrdiena, 10 mar 2015, 16:06 Versija drukāšanai

Neatļauta koku ciršana Daugavas lokos
Neatļauta ciršana Daugavas lokos – 1 kubikmetrs baltalkšņa koksnes izmaksā 100 euro. Vai ir vērts? Aizsargājamajā ainavu apvidū Augšdaugava un Daugavas upes aizsargjoslā nelikumīgi, vienlaidus platībā iznīcināti 3,98 ha meža – pārsvarā baltalkšņa audzes, no nocirstās platības iegūti 288,2 kubikmetri koksnes. Atbilstoši normatīvajiem aktiem par minēto pārkāpumu sastādīti protokoli un aprēķināti meža videi nodarītie zaudējumi – 29 106,88 euro.


Aizsargājamās teritorijas ir izveidotas, lai aizsargātu un saglabātu dabas daudzveidību. Šīs teritorijas atrodas valsts aizsardzībā, to robežas, platības un apsaimniekošanas nosacījumus nosaka ar likumiem vai Ministru kabineta noteikumiem. Mežs aizsargājamā dabas teritorija – iespēja vai slogs? Ir zemes īpašnieki, kas savā nenosusinātajā purvā, ezera krastā vai vecajā mežā ir spējuši saskatīt vērtības, un, nenodarot kaitējumu dabai, gūt labumu sev. Bet nereti, apsaimniekojot dabas resursus, tiek aizmirsts par to ekoloģiskajām un sociālajām vērtībām, par svarīgāko izvirzot ekonomisko aspektu.

 

Dienvidlatgales virsmežniecības darbinieki pagājušā gada decembrī un šī gada janvārī Daugavpils novadā konstatēja patvaļīga augošu koku ciršanu mežā, kas atrodas valsts nozīmes dabas parkā Daugavas loki, aizsargājamo ainavu apvidū Augšdaugava un Daugavas upes aizsargjoslā. Vienlaidus platībā, nelikumīgi, bija iznīcināti 3,98 hektāri meža – pārsvarā baltalkšņa audzes (3,19 ha), salīdzinoši mazāk blīgznas un bērza mežaudzes. Ciršana veikta platībā uz kuru meža īpašnieks bija saņēmis ciršanas apliecinājumu krājas kopšanas cirtes izpildei. Tikai reālajā dzīvē krājas kopšanas cirtes vietā bija kailcirte. No nocirstās platības iegūti 288,2 kubikmetri koksnes. Atbilstoši normatīvajiem aktiem, par minēto pārkāpumu tika sastādīti protokoli par meža apsaimniekošanu un izmantošanu regulējošo normatīvo aktu pārkāpšanu un lietas materiāli nosūtīti Valsts policijai kriminālprocesa uzsākšanai.

Un, tā kā veiktā cirte bija nelikumīga, tika aprēķināti meža videi nodarītie zaudējumi, kas sastāda 29 106,88 euro. Nav jāveic sarežģīti aprēķini, lai apgalvotu – ieguvēju šajā situācijā nav. Vienaldzība? Nezināšana? Nekaunība?

 

Lai nenodarītu ļaunumu videi un izvairītos no nepatīkamām situācijām – soda un zaudējumu piedziņas – Valsts meža dienests aicina aizsargājamo teritoriju zemes īpašniekus, tiesiskos valdītājus un teritoriju apmeklētājus iepazīties ar attiecīgās aizsargājamās teritorijas apsaimniekošanas, izmantošanas un aizsardzības noteikumiem. Savukārt meža īpašniekiem jāatceras – dabas resursi nav tikai privātīpašums un tiem ir jākalpo arī sabiedrības labā.

0
Autors:vmd.gov.lv
Foto:Gatis Pāvils

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti