Diskusiju raidījums "Novadi izvēlas": Aglonas novads 0

Pirmdiena, 01 maijā 2017, 09:00 Versija drukāšanai

Diskusiju raidījums "Novadi izvēlas": Aglonas novads
Nav Latvijā tāda cilvēka, kurš nebūtu dzirdējis, kas ir Aglona. Katru gadu 15. augustā šeit pulcējas desmitiem tūkstoši svētceļnieku no visas Latvijas un daudzām pasaules valstīm. 1993. gadā Aglonā viesojās Romas pāvests Jānis Pāvils II.


Iespējams, ka 2018. gadā, kad Latvijas valsts svinēs savu simts gadu jubileju, Latvijā atkal vizītē ieradīsies Romas pavests un viņa maršrutā būs Aglona.

 

Aglonas novads ir izveidojies no diviem agrākajiem rajoniem- Preiļu un Krāslavas, pie tam lielākā teritorijas daļa ir no bijušā Krāslavas rajona.

 

Novads ir bagāts ar ezeriem – tie aizņem apmēram 8 % no kopējās platības. Arī galvenās dabas aizsargājamās teritorijas Aglonas novadā ir saistītas tieši ar ezeriem – dabas parki “Cirīša ezers” un “Cārmaņa ezers” un dabas liegums “Čertoka ezers”. Pēdējo tautas valodā sauc arī par Velnezeru, tas ir daudzu tūristu populārs braucienu galamērķis.

 

Aglonas novada platība ir 392,7 kvadrātkilometri, līdz Rīgai – 248 kilometri. 2017. gada sākumā Aglonas novadā dzīvoja 3 726 iedzīvotāji, no tiem 60 % latvieši, 29 % krievi, 5 % baltkrievi, 3 % poļi u. c.

 

Aglonas novada domē tiek ievēlēti 9 cilvēki. Pašreizējās domes deputāti ir Helēna Streiķe, Osvalds Šatilovs, Juris Butēvics, Aleksandrs Dimpers, Andris Girss, Vadims Krimans, Lolita Solima, Aivars Rivars un Igors Reščenko. Izņemot Aleksandru Dimperu, visi pārējie kandidē arī šajās pašvaldību vēlēšanās. Ir iesniegti astoņi saraksti, 3. jūnijā vēlētāji izdarīs savu izvēli.

 

Raidījumā piedalījās: Vēlētāju apvienības “Spēkam zemei dvēselei” pārstāve Elizabete Viļuma Gražule SIA ,,LER,, Aglonas, Dagdas un Krāslavas novada laikraksts ,,Ezerzeme korespondente, Vēlētāju apvienības “Par sadarbību mūsu novadā” pārstāvis Edgars Ratenieks.

 

-1
Autors:TV DAUTKOM

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti