Daugavpils sagaidīja Jauno gadu, skanot garīgajai mūzikai 0

Otrdiena, 17 jan 2017, 09:30 Versija drukāšanai

Daugavpils sagaidīja Jauno gadu, skanot garīgajai mūzikai
Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls „Sudraba zvani” ir viens no spilgtākajiem un ievērojamākajiem notikumiem Daugavpils kultūras dzīvē. Festivāls ir populārs gan Latvijā, gan ārpus tās robežām un ir viens no lielākajiem šādiem festivāliem Eiropā dalībnieku skaita ziņā. Šie mūzikas svētki norisinās ar Daugavpils pilsētas domes atbalstu reizi divos gados, piedalīšanās festivālā ir prestiža.


No 12. līdz 15. janvārim Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas un Latviešu kultūras centra koncertzālēs, kā arī mūsu pilsētas dievnamos skanēja garīgā mūzika. XII Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla „Sudraba zvani” atklāšanas ceremonija notika 13. janvārī Vienības nama koncertzālē. Uzrunājot dalībniekus un skatītājus, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Jānis Dukšinskis apsveica visus ar šo burvīgo pasākumu un novēlēja konkursantiem uzvaras. Koncertā izskanēja Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas studenta Renāta Cvečkovska un Jevgeņija Ustinskova skaņdarbu pirmatskaņojumi. Savu kantāti viņš veltīja 1990. gada janvāra notikumiem Latvijā un Lietuvā.

 

Festivāla ietvaros norisinājās koru kolektīvu konkurss, un otro reizi tika rīkots arī jauno izpildītāju konkurss vecumā līdz 16 gadiem. Konkursā piedalījās aptuveni 3000 dalībnieki no septiņām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Ukrainas un Somijas. Vairāk nekā 70 koru un ansambļu, 80 solistu izpildījumā izskanēja aptuveni 500 dažādi reliģiskie skaņdarbi. Jauno izpildītāju konkursā, kurš norisinājās 12. janvārī, vecākajā zēnu grupā uzvarēja Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas audzēknis Nataniels Rasnačs (pedagoģe Viktorija Cīrule), trīs nominācijās uzvaru guva bērnu koris „Pavasaris” (Krievija, Maskava). Pēc pirmās dienas konkursa rezultātiem kolektīvs tika atzīts par labāko un izvirzīts konkursa finālam. Konkursantu uzstāšanos starptautiskā žūrija vērtēja pēc vairākiem kritērijiem.

 

Starptautiskās žūrijas vadītājs Latvijas Nacionālā kultūras centra koru galvenais eksperts Lauris Goss. Pirmo reizi žūrijas sastāvā bija Sergejs Savenko, Ukrainas Koru asociācijas prezidents. Visi žūrijas locekļi augstu novērtēja festivāla organizācijas un izpildījuma līmeni.

 

Konkursa Grand Prix balva bija 3 000 eiro. Vēl četras naudas balvas organizatori sagatavoja pirmo trīs vietu ieguvējiem un atsevišķu balvu labākajam bērnu kolektīvam. Cīņā par galvenajām balvām piedalījās 8 kori: trīs no Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas un pieci kolektīvi no Latvijas. Speciālas balvas festivāla dalībniekiem pasniedza arī konkursa žūrija, nacionālās kultūras biedrības, Daugavpils Universitāte, mūzikas vidusskola, Daugavpils mūzikas skolotāju apvienība. Godalgoto vietu ieguvēju vidū ir koris „Maska” un „Gaismiņa” (Latvija), 1. vietu ieguva Kijevas mūzikas skolas kolektīvs, par labāko bērnu kori atzīts A. Ponomarjova koris „Pavasaris” (Krievija, vadītāja Nadežda Averina). Šim kolektīvam žūrija vienbalsīgi piešķīra XII Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla „Sudraba zvani” Grand Prix balvu.

 

 

0
Autors:TV DAUTKOM

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā
15. decembrī, 20:46 Ziemassvētku noskaņas Daugavpils Tūrisma informācijas centrā
14. decembrī, 16:23 Mūžībā devies Daugavpils pašvaldības policijas priekšnieks Genādijs Kaminskis
14. decembrī, 13:00 Sociālais dienests uzsāk braukšanas karšu noformēšanu daudzbērnu ģimenēm
14. decembrī, 10:05 Pilsētniekus uzrunās atpazīstamie Daugavpils iedzīvotāji

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti