Sācies jauns projekts par atkarību profilaksi 0

Pirmdiena, 16 jan 2017, 15:32 Versija drukāšanai

Sācies jauns projekts par atkarību profilaksi
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (DPIP) kā partneris sāk īstenot divgadīgu Erasmus+ programmas projektu „Ar saskarsmi pret atkarībām” („HUGS NOT DRUGS” Nr.2016-1-TR01-KA201-034102) , kura koordinatori ir Kirikales pašvaldības izglītības nodaļa (Turcija). Projekta partneri ir Skandiano pašvaldība (Itālija) un Santa Maria da Feiras pašvaldība (Portugāle).


Projekta mērķi ir apkopot dažādu valstu pašvaldības institūciju labo praksi atkarību novēršanas, atkarību izraisošo vielu (narkotikas, alkohols, tabaka u.c.) izplatīšanas nepieļaušanā izglītības iestādēs un bērnu un jauniešu vidū, kā arī izstrādāt un dalīties ar inovatīvām mācību un audzināšanas metodēm un aktivitātēm. Projektā paredzēts izglītot vietējo sabiedrību un veicināt savstarpējas sadarbības pasākumus šajā jomā, stimulēt jauniešus izvēlēties kā alternatīvu veselīgu dzīvesveidu, sporta aktivitātes.

 

Jauniešu pasargāšana no kaitīgiem ieradumiem iespējama, sadarbojoties skolēniem, skolai, ģimenei, valsts un pašvaldības iestādēm, nevalstiskajam sektoram. Atkarību ietekmes mazināšana iedalāma 3 posmos: vielu pieejamības un piegādes novēršana, pieprasījuma samazināšana, ārstēšana un rehabilitācija. Projekts piedāvās virkni darbību un risinājumus, kurus var īstenot izglītības iestādēs. Projektā tiks akcentēts, kā bērniem un jauniešiem apzināti izvēlēties veselīgu dzīvesveidu, lai veicinātu „pozitīvu atkarību”, nodarbojoties ar sportu, interešu izglītību un citām saskarsmes un pašpilnveides jomām. Projekta darbības rezultātā tiks izpētīta tiesiskā joma šajā jautājumā, starptautiskās sadarbības iespējas, labās prakses pārņemšana profilakses darbā, vietējās sabiedrības iesaistīšana. DPIP speciālistiem (bērnu tiesību aizsardzības, veselības veicināšanas koordinācijas, juridiskās jomas jautājumos) un administrācijai būs iespēja pilnveidot savu pieredzi, turpināt tālākizglītību. Projekta metodiskais rezultāts būs brīvi pieejams plašam interesentu lokam. Ja drošības apstākļi atļaus, Daugavpils pašvaldības trīs jauniešiem būs apmaksāta dalība Eirāzijas 38.maratonā Stambulā, Turcijā.

 

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Erasmus+ programmas īstenoto projektu „Ar saskarsmi pret atkarībām” līdzfinansē Eiropas Savienība.

0
Autors:www.daugavpils.lv
Foto:Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (DPIP) kā partneris sāk īstenot divgadīgu Erasmus+ programmas projektu „Ar saskarsmi pret atkarībām” („HUGS NOT DRUGS” Nr.2016-1-TR01-KA201-034102) , kura koordinatori ir Kirikales pašvaldības izglītības nodaļa (Turcija). Projekta partneri ir Skandiano pašvaldība (Itālija) un Santa Maria da Feiras pašvaldība (Portugāle).

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

20. maijā, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti