DLRR vēlas saņemt atbalstu "Altum" programmu ietvaros 0

Piektdiena, 09 dec 2016, 07:30 Versija drukāšanai

DLRR vēlas saņemt atbalstu "Altum" programmu ietvaros
Vilcienu remontētāja AS "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca" vēlas saņemt atbalstu garantiju veidā, kuras šobrīd tiek piešķirtas attīstības finanšu institūcijas "Altum" atbalsta programmu ietvaros, teikts paziņojumā biržai ''Nasdaq Riga''.


Kompānijā informē, ka ''Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca'' ved sarunas ar Ekonomikas ministriju, Finanšu ministriju un Satiksmes ministriju par iespējamo atbalstu un aktivitātēm, kādas varētu tikt realizētas. Sarunu gaitā ir noteikti vairāki iespējamie scenāriji, kādā veidā varētu tikt realizēts valsts atbalsts.

 

""Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas'' vadība un akcionāri izprot esošo situāciju, normatīvo bāzi un saprot, ka (..) tieša valsts garantiju izsniegšana mūsu gadījumā nav piemērojama," teikts paziņojumā, piebilstot, ka dotajā brīdī kompānija redz visu iesaistīto pušu vēlmi rast risinājumu situācijai. Šogad oktobra beigās "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas'' vadība informēja, ka vienošanās ar "Swedbank" attiecībā uz kredītlīgumiem, kuru darbības termiņš beidzas šogad, un iespējamo saistību nepildīšanu (defoltu) pret banku nav panākta. Bankas atteikums saistīts ar rūpnīcas finanšu situāciju un bankas pārliecības par pasūtījumu apmēra palielināšanos trūkumu.

 

"Apzinoties atbildību pret valsti, pilsētu, darbiniekiem un viņu ģimenēm, šajā situācijā viena no vecākajiem valsts uzņēmumiem ar 150 gadu vēsturi saglabāšanas nolūkā "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas" valde vērsās pie Latvijas Republikas valdības ar lūgumu piešķirt valdības garantijas bankas kredīta nodrošināšanai," iepriekš vēstīja uzņēmuma pārstāvji.

 

Tāpat ziņots, ka "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas" koncerns šogad deviņos mēnešos strādāja ar 11,195 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,4% vairāk nekā 2015.gada attiecīgajā periodā, savukārt koncerna zaudējumi pieauga par 54,7% un sasniedza 2,491 miljonu eiro.

 

"Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas" lielāko īpašnieku vidū ir Igaunijas uzņēmums "Skinest Rail" - 47,97%, kā arī Krievijas transporta kompānijas "Severstaļtrans" uzņēmumu grupā ietilpstošais Igaunijas uzņēmums "Spacecom", kam pieder 25,27%. Kompānijas akcijas kotē "Nasdaq Riga" otrajā sarakstā.

 

"Altum" ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.), konkrētu programmu ietvaros papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas. Attīstības finanšu institūcijas "Altum" 40% akciju turētājs ir Finanšu ministrija, 30% akciju turētājs - Ekonomikas ministrija un 30% akciju turētājs - Zemkopības ministrija.

 


0
Autors:BNS
Foto:DLRR

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. septembrī, 12:01 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 3)
2. augustā, 10:57 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 2)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti