LCB skatāma izstāde “Stikls bez robežām” 0

Otrdiena, 01 nov 2016, 09:00 Versija drukāšanai

LCB skatāma izstāde “Stikls bez robežām”
No 1. līdz 14. novembrim Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) periodikas lasītavā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) ir apskatāma izstāde “Stikls bez robežām”. Ekspozīcijas autori: Inga Salmiņa (kausēts stikls), Jānis Ziemelis (kokgriezumi) un Mārtiņš Markots (metāls). Tikšanās ar autoriem gaidāma 14. novembrī plkst. 16.00 LCB periodikas lasītavā izstādes noslēguma pasākumā.


Izstāde tapusi, lai ļautu labāk iepazīt stiklu, kas ir ārkārtīgi interesants, daudzveidīgs un savā ziņā arī noslēpumains materiāls. Darbi veidoti, savienojot un savstarpēji papildinot stiklu ar koku, metālu un gaismu, meklējot jaunus risinājumus, neaprobežojoties tikai ar vienu stikla tehniku un paverot ceļu uz stiklu bez robežām. Ekspozīcijā skatāmi arī daži unikāli, jauna tipa mākslas darbi – gaismas objekti, kuros stikls iemirdzas no jauna un koks atdzīvojas vēl nebijušā veidā. Iespaidi, mirkļi, krāsas, tēli, noskaņas... – iekausēti stiklā... iedzīvināti kokā...

 

Izstādē apskatāmie stikli tapuši Līvānos, Stikla kausēšanas darbnīcā “Stikls no Līvāniem”. Darbnīcā tiek strādāts vairākās stikla kausēšanas tehnikās, iekausējot stiklā pārsteidzošus zīmējumus un izmantojot nevis krāsas, bet gan dažādas struktūras stikla materiālus. Darbnīca piedāvā ne tikai iespēju vērot stikla meistaru darbu, bet arī pašiem darboties ar stiklu. Līdz pat novembra beigām “Stikls no Līvāniem” piedāvā atvērtas radošās darbnīcas, kuru laikā gan atsevišķi interesenti, gan ģimenes, klases un darba kolektīvi var gatavot Ziemassvētku rotājumus šī gada lielajai eglei Latgales mākslas un amatniecības centrā. Plašāka informācija un pieteikšanās pie stikla meistares Inga Salmiņas (tālr. 29388137).

 

14. novembrī plkst. 16.00 LCB periodikas lasītavā tiks aizvadīts izstādes “Stikls bez robežām” noslēguma pasākums, kura laikā interesentiem būs iespēja tikties ar izstādes autoriem un uzzināt vairāk par Līvānu stikla kausēšanas darbnīcas darbu.

 

Izstādi rīko radošā apvienība “Perspektīva” sadarbībā ar Latgales mākslas un amatniecības centru ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latgales Reģiona attīstības aģentūras atbalstu.

0
Autors:www.daugavpils.lv
Foto:daugavpils.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti