Pie baznīcām tiek ierīkotas autostāvvietas 0

Ceturtdiena, 20 okt 2016, 07:46 Versija drukāšanai

Pie baznīcām tiek ierīkotas autostāvvietas
Pēdējo gadu laikā Daugavpilī ir īstenoti vairāki desmiti projektu pilsētas infrastruktūras uzlabošanai. Pilsētas ielās ir veikti darbi vairāk nekā 20 lielos un 40 mazos objektos.


Būvniecības laikā lielu uzmanību pievērš jau esošo stāvvietu paplašināšanai un jaunu autostāvvietu ierīkošanai pie administratīvajām un sabiedriskajām ēkām, kā arī baznīcām. Autostāvvietas pie dievnamiem rada ērtākus apstākļus draudzes locekļiem – gan vietējiem iedzīvotājiem, gan Daugavpils viesiem. Arhitektoniski daudzveidīgie dažādu reliģisko konfesiju dievnami ir vieni no galvenajiem pilsētas tūrisma objektiem, kurus aktīvi apmeklē tūristi. Nelielais skvērs pie Svētā Pētera Romas katoļu baznīcas (Cietokšņa un Sakņu ielas krustojumā) tika izbūvēts pagājušajā gadā, atzīmējot Daugavpils pilsētas 740. gadadienu. Baznīcai piegulošā teritorija pieder katoļu draudzei, tāpēc skvēra būvniecība varēja notikt pēc panāktās vienošanās.

 

Autostāvvieta, kas izveidota Sakņu ielas pusē, ir aprīkota ar atbilstošām ceļa zīmēm, kas aizliedz brīvi iebraukt baznīcas teritorijā. Šogad pēc kapitāliem būvniecības darbiem ir nodots ekspluatācijā ielas posms apkārt Jaunavas Marijas baznīcai A. Pumpura, Strādnieku un Mazā Dārza ielu kvartālā. Baznīcas vajadzībām atvēlētas vairākas stāvvietas. Dažās stāvvietās apmeklētāju drošībai ir uzstādīti ierobežotāji, kas novērš nejaušu automašīnu uzbraukšanu uz trotuāra.

 

Stāvvieta pie Sv. Nikolaja pareizticīgo baznīcas Ļermontova ielā Grīvas mikrorajonā tika izbūvēta pagājušajā gadā. Tajā laikā uzņēmums „Daugavpils ūdens” veica arī ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūvi, tāpēc šogad iela būs noasfaltēta. 2016. gadā Jēzus Sirds katoļu baznīca Jaunajā Forštatē atzīmē savu 10. gadadienu.

 

Draudze jau bija vērsusies pie pašvaldības ar lūgumu labiekārtot autostāvvietu, kas atrodas baznīcas teritorijā. Šis jautājums tika atrisināts pēc tam, kad ar pilsētas domi bija parakstīts līgums par teritorijas izmantošanu sabiedriskām vajadzībām un saimnieciskās darbības veikšanu uz laiku līdz 30 gadiem.

 

Šajā gadā noslēgsies kapitālie būvniecības darbi Zeltkalna ielā Jaunās Forštates mikrorajonā. Šeit tiks ieklāts asfalts, ierīkota lietus ūdens kanalizācija, apgaismojums, trotuāri un divas autostāvvietas pie Svētā Pētera un Pāvila pareizticīgo baznīcas: viena stāvvieta atradīsies pie vārtiem, otra – pretī baznīcai.

 

Stāvvietu ierīkošanas darbi pie pilsētas dievnamiem tiek veikti par pašvaldības līdzekļiem.

0
Autors:www.daugavpils.lv
Foto:daugavpils.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

12. jūlijā, 14:17 Soctīklu lietotāji šausminās par zobu pastu un veļas pulveru cenu milzu atšķirību - Vācijā divreiz lētāk!
12. jūlijā, 11:12 13. jūlijā tiks nodrošināti tramvaju papildreisi
12. jūlijā, 08:29 Kāpēc mūsu produkti Lietuvā maksā lētāk? Mēs maksājam... par emocionālo sastāvdaļu
21. jūnijā, 12:57 Nodibinājums "Rūpes" pabeidza latviešu valodas apmācības Latgales reģiona NVO 1
6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi! 1
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem
20. maijā, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī 1
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti