Mākslinieka Tadeuša Lapinska interese izvietot savu personālizstādi vietā, ar kuru saistās viņa drauga un skolotāja Marka Rotko biogrāfija, bija tik nozīmīga, ka mākslinieks izteica vēlmi ierasties uz izstādes atklāšanu personīgi. Diemžēl satikt personīgi mākslinieku vairs neizdosies, jo 14. septembrī pasauli pāršalca negaidīti skumja vēsts – ļoti talantīgais, Amerikā atzītais poļu mākslinieks vairs nav starp mums. Taču, neskatoties uz to, mākslinieka Tadeuša Lapinska, Marka Rotko skolnieka un laikabiedra izstāde „Māksla kā dzīvesveids” skatītājiem būs skatāma līdz pat novembra vidum un kalpos kā piemiņa ikvienam viņa talanta cienītājam.
Tadeuša Lapinska izstādes ar uzviju tika pieņemtas dažādās Pasaules valstīs – par viņa atzīšanu liecina neskaitāmās publikācijas un apbalvojumi. ASV prezidenta Ronalda Reigana laikā kalendārā tika ieviesta īpašā Lapinska diena, kas saistījās ar Tadeuša Lapinska iesaistīšanos kultūras mantojuma saglabāšanā. Viņš ir arī tēlotājmākslas goda Doktors vairākās mākslas akadēmijās. Kembridžas Universitātes starptautiskais Biogrāfijas centrs Lapinskim piešķīra „21. gadsimta izcilas personības titulu”.
Tadeuša Lapinska daiļrade savā dziļākajā būtībā korelē ar Marka Rotko idejām un aspirācijām. 60tajos gados Esot Rotko students Ņujorkas Universitātē Lapinskis no sava mentora saņēma savdabīgu „stafetes kociņu”, kas atspoguļojas mākslinieka citātā: “Māksliniekam pavisam nav svarīgi parādīt apkārtējo vidi, bet gan nodot tieksmi pēc izziņas un izvirzīt sev konkrētu ētisku principu un normas. Man nekad nebija jāizvēlas – strādāt abstrakcijās vai figuratīvisma virzienā. Ir tikai viena lieta – klusuma un vientulības meklēšana.”
Tadeuša Lapinska izstāde tiks atklāta vienlaicīgi ar III Starptautiskā tekstilmākslas simpozija dalībnieku darbu izstādi.