Daugavpils juvelierizstrādājumu veikala aplaupītāju lietā sāk apsūdzēto pratināšanu 0

Piektdiena, 07 okt 2016, 08:51 Versija drukāšanai

Daugavpils juvelierizstrādājumu veikala aplaupītāju lietā sāk apsūdzēto pratināšanu
Ar apsūdzēto pratināšanu Daugavpils tiesa šodien turpinās skatīt Daugavpils juvelierizstrādājumu veikala aplaupītāju krimināllietu, kurā uz apsūdzēto sola sēdušies trīs Lietuvas pilsoņi - Arvīds Bagdons, Remigijs Ričkus un Pauļus Pudrinsks, aģentūra BNS noskaidroja tiesā.


Apsūdzība Bagdonam, Ričkum un Pudrinskam celta pēc Krimināllikuma 176.panta 3.daļas - par laupīšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa.

 

Par šādu nodarījumu vainīgajām personām paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

 

Jau vēstīts, ka 2015.gada 28.augustā gaišā dienas laikā Daugavpilī trīs tobrīd nenoskaidroti vīrieši, lietojot gāzes baloniņu, aplaupīja kādu juvelierizstrādājumu veikalu Lāčplēša ielā.

 

Aizdomās par juvelierizstrādājumu veikala aplaupīšanu policijas darbinieki tajā pašā dienā aizturējuši trīs Lietuvas pilsoņus, no kuriem jaunākajam tobrīd bija tikai 15 gadi, bet vecākie dzimuši attiecīgi 1990. un 1964.gadā.

 

Vecākais no laupītājiem, 51 gadu vecais vīrietis, aiz restēm pavadījis kopumā 28 gadus no savas dzīves. Sodīti bijuši arī abi pārējie aizdomās turamie.

 

Policijas darbiniekiem izdevās atrast un atdot saimniekiem gandrīz visas no juvelierizstrādājumu veikala Daugavpilī nolaupītās dārglietas, kuru kopējā vērtība tiek lēsta vairāk nekā 70 000 eiro.

 

Kā preses konferencē žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Daugavpils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Jurijs Saulevičs, laupītāji veikalā bija ielauzušies ap plkst.11 dienā, kad tajā atradusies pārdevēja, veikala saimnieka dēls un divi apmeklētāji - vīrs ar sievu. Pārdevējai un veikala saimnieka dēlam sejā iepūsts no gāzes baloniņa, pēc tam lietā likti līdzpaņemtie cirvis un āmurs, dauzot vitrīnām stilus. Aptuveni minūtes laikā laupītāji izsituši trīs vitrīnas, savākuši tur esošās dārglietas un nozuduši. Pēc notikušā pārdevējai un veikala saimnieka dēlam bijusi nepieciešama medicīniskā palīdzība.

 

Izmeklēšanas gaitā jau aptuveni pēc stundas viens no policijas darbiniekiem laupītājus uzgāja palīgtelpā kādā daudzstāvu dzīvojamajā mājā netālu no aplaupītā veikala, kur tie bija paslēpušies. Diemžēl vienam pašam viņam neizdevās tikt galā ar trim atlētiskas miesas būves laupītājiem, tie aizbēga dažādos virzienos. Palīgtelpā tika atrasti arī vairāki lietišķie pierādījumi - dažas nolaupītās dārglietas, drēbju gabali, nozieguma ieroči - cirvis ar āmuru, kā arī dokumenti, kas liecināja, ka laupītāji ir Lietuvas pilsoņi.

 

Izmeklēšanas turpinājumā, pateicoties policistu profesionalitātei, viens no laupītājiem - 1964.gadā dzimušais vīrietis - tika aizturēts uz Latvijas-Lietuvas robežas. Vīrietis pāri robežai bija devies ar taksometru. Lai arī automašīnas apturēšanas brīdī aizdomās turamais uzvedās visai aukstasinīgi, policistam tomēr radās aizdomas, viņš nolēma vīrieti pārbaudīt un palūdza izkāpt no transportlīdzekļa. Pārbaudes gaitā vīrieša apģērba kabatās tika atrasts vairāk nekā kilograms dārglietu. Uzreiz pēc aizturēšanas vīrietis sāka sniegt liecības.

 

Divi pārējie laupītāji, pateicoties informācijai par viņu pazīmēm, tika uzieti pilsētas Centrālajā parkā un atkal metās bēgt. Policijas darbinieki viņiem sekoja. Bēgļu vajāšanā iesaistījās arī Pašvaldības policijas un Valsts robežsardzes darbinieki, tostarp kinologs ar suni, izmantota tika arī pilsētas videonovērošanas sistēma. Minot bēgļiem uz pēdām, viņi tika aizdzīti līdz Daugavai, kur vecākais no viņiem - 1990.gadā dzimušais vīrietis - paslēpās krūmos, bet jaunākais - 15 gadus vecais -, lai aizbēgtu no vajātājiem, metās peldus pāri upei.

 

Abu pēdējo laupītāju aizturēšanā sevi no labākās puses parādīja robežsardzes kinologs ar dienesta suni, kuri dažu minūšu laikā atrada krūmos noslēpušos laupītāju.

 

Turpinājumā vajātāji devās uz otru Daugavas krastu, kur atradās otrs laupītājs. Sākumā redzot sava biedra aizturēšanu, bet pēc tam ieraugot tuvojošos dienesta suni, kas arī šoreiz nekļūdīgi bija uzodis bēgļa pēdas, un kārtības sargus, arī trešais laupītājs nokrita ceļos, salika rokas aiz galvas un padevās.

 

Pēdējais no laupītājiem tika aizturēts ap plkst.20.30. Noziedznieku vajāšanā piedalījās kopumā ap 40 Valsts policijas darbinieku.

0
Autors:BNS
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. septembrī, 12:01 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 3)
2. augustā, 10:57 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 2)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti