Daugavpilī notiks Karjeras nedēļa 0

Pirmdiena, 10 okt 2016, 13:17 Versija drukāšanai

Daugavpilī notiks Karjeras nedēļa
Karjeras nedēļas laikā vispārizglītojošo skolu skolēniem un jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos.


Mērķis – palīdzēt jauniešiem izzināt savas karjeras iespējas, veicināt uzņēmību un motivāciju mācīties un izvēlēties nākotnes nodarbošanos un izglītības ceļu atbilstoši savām spējām, interesēm un iespējām.

 

Parādīt jauniešiem, kā tas, ko viņi mācās šobrīd, kādas intereses izkopj, kādus lēmumus pieņem, ietekmē viņu nākotnes konkurētspēju darba tirgū.

Šī gada tēma ir „ ES BŪŠU darba tirgū”, kas aicina skolēnus un jauniešus iepazīt mūsdienu darba tirgu un tā daudzveidību.

 

Tādēļ veidojot programmu un piedāvājumu – uzmanība veltīta darba tirgus izpētei Daugavpilī – ekskursijas uz uzņēmumiem, tikšanās ar uzņēmējiem, NVA speciālistiem, dažādu jomu profesiju pārstāvjiem - lai gūtu priekšstatu, ko nozīmē darba tirgus, kāds tas ir mūsu pilsētā, kādas tendences un pieprasījums ir šobrīd Latvijā.

 

Tiks runāts un skaidrots ne vien, kādas vakances, darba vietas ir pieejamas, bet arī, ko skolēns var darīt jau skolas laikā, lai izprastu, kādas zināšanas, prasmes un attieksmes tiek sagaidītas, uzsākot un veicot darbu. Tādēļ uzmanība tiks veltīta arī tādiem jautājumiem – kā vasaras nodarbinātība pilsētā, brīvprātīgais darbs, darba iespējas ārzemēs. Skolēnus sagaida –iepazīšanās no militārās karjeras iespējām, līdz pat mūziķa karjerai. Dažādos ārpusskolas un skolu pasākumos skolēniem un jauniešiem būs iespēja apzināt tālākās izglītības un karjeras izvēles iespējas mūsdienu darba tirgū.

 

2015. gadā karjeras nedēļā iesaistījās 20 pilsētas un novadi, kopā piesaistot 120 000 dalībnieku, šogad vienlaikus aktivitātēm pulcēs 25 Latvijas pilsētas un novadi.

 

Daugavpilī 2015 bija pieejamas ārpusskolas 48 aktivitātes, kurās piedalījās 3369 skolēni gan no Daugavpils pilsētas, novada un tuvākajām pilsētu skolām.

 

Šogad atbalstījuši un dalību apstiprinājuši 9 uzņēmumi, vairākas izglītības un kultūras iestādes, pagaidām piedāvājot 44 ārpusskolas aktivitātes. Taču, ja kāds uzņēmums vēl vēlas iesaistīties un atbalstīt, piedāvājot kādu aktivitāti – labprāt gaida pieteikumus līdz nedēļas vidum.

 

Karjeras nedēļu organizē VIAA sadarbībā ar pašvaldībām un to izglītības pārvaldēm. To atbalsta Eiropas Komisijas programmas Erasmus + Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkls Euroguidance.

 

Karjeras nedēļas programma ir pieejama DPIP mājas lapā. KN jaunumiem sociālajos tīklos var sekot līdzi Draugiem.lv/VIAA, Facebook.com/Karjeras Nedela, Twitter.com/VIAA_LV .

0
Autors:www.daugavpils.lv
Foto:daugavpils.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)
16. maijā, 11:41 Kas ir Drive in un kāpēc to izvēlēties?
30. aprīlī, 11:51 Kā atmest smēķēšanu? Ceļvedis pīpmanim
27. aprīlī, 12:37 Par apkures atslēgšanu un darbiem iedzīvotāju dzīvokļos
19. aprīlī, 15:18 Pirmo reizi Daugavpilī: slavenā pianiste Poļina Osetinska prezentēs pasaules kino klasikas baroka mūzikas šedevrus
18. aprīlī, 09:08 Aktieri Dmitrijs Nazarovs un Olga Vasiļjeva pēc aizbraukšanas no Krievijas kāps uz skatuves Daugavpilī ar programmu „L'amour-mur” vai „Ačgārnā lielvalsts”
10. aprīlī, 18:05 Liels Stand Up koncerts Daugavpilī
4. aprīlī, 13:42 Grupa “A-Europa” ar “dzīvo” koncertu Daugavpils Kultūras pilī
3. aprīlī, 13:00 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 10)
31. martā, 14:33 Cigaretes – sportistu lāsts
29. martā, 08:02 Berezins: “Šobrīd visiem Latvijas treneriem ir ļoti grūti”
27. martā, 10:21 05/05! "Inženieru arsenāla" lielā atklāšana!
3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz
22. februārī, 16:30 Daugavpilī atdzimst tūrisma industrija
16. februārī, 16:51 SKINPRO centrs - pārkāpj robežas, laipni lūdzam mūsu jaunajā filiālē!

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti