Daugavpils skolas un pedagogi saņems balvas 0

Pirmdiena, 29 aug 2016, 10:57 Versija drukāšanai

Daugavpils skolas un pedagogi saņems balvas
Šodien, 29.augustā, svinīgā ceremonijā Melngalvju namā Valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniegs Ata Kronvalda balvu un ceļojošo balvu “Lielā puce”.


Šogad Ata Kronvalda prēmiju saņems divi pedagogi, viena no viņiem ir Daugavpils Krievu vidusskolas – liceja vēstures skolotāja Larisa Želeve.

 

Larisas Želves pedagoģiskā darba stāžs ir 24 gadi. Ilggadīgi strādājot šajā jomā, skolotāja ar lielu prieku nodod saviem audzēkņiem zināšanas un pieredzi, nodrošinot individuālu pieeju, ievērojot katra talantīga bērna vēlēšanās un iespējas. Skolotāja mīl un dziļi pārzina savu priekšmetu, māca aizrautīgi, radoši, izmanto jaunākās informatīvās tehnoloģijas. L.Želves audzēkņiem ir augsts zināšanu līmenis priekšmetā, ko uzrāda gan centralizēto valsts eksāmenu rezultāti, gan arī skolēnu sasniegumi dažāda līmeņa olimpiādēs, konkursos un zinātniski pētniecisko darbu konferencēs. Katru gadu skolēni L.Želves vadībā piedalās dažāda veida vēstures konkursos un pārsvarā tiek iegūta 1.vieta. Skolotājas vadītie zinātniski pētnieciskie darbi augsti tiek novērtēti ne tikai Latgales reģionā, bet arī Valsts līmenī. Kopš 2012.gada skolotājas skolēni Valsts līmenī guvuši 8 godalgotas vietas vēstures olimpiādēs. Skolotāja mudina savus skolēnus pētīt ģimenes un dzimtas vēsturi, saglabāt kultūras mantojumu nākamajām paaudzēm, pievērst uzmanību vēsturisko pieminekļu saglabāšanai. Larisa Želve ir savas valsts patriote. Skolotāja ciena un īsteno Latvijas un Eiropas vērtības.

 

Ata Kronvalda balva tiek pasniegta jau kopš 1989.gada, un līdz 2016.gadam pavisam godalgas saņēmuši 141 izcili izglītības darbinieki, starp viņiem arī daugavpilietes Inga Sokolova (2009.gads), Aļesja Šapkova (2012.gads) un Ināra Kudrjavska (2015.gads) Balvu ik gadu piešķir zinātniekiem, speciālistiem, pedagogiem un studentiem par ievērojamu un ilggadēju ieguldījumu talantīgo skolēnu apzināšanā un izglītošanā, kā arī skolēnu zinātniski pētniecisko darbu vadīšanā un/vai organizēšanā.

 

Ceremonijā tiks pasniegti diplomi skolu reitinga "Lielā Pūce" pirmajām 5 "Lielajām skolām" un 5 "Mazajām skolām". Pirmās 2 skolas katrā skolu grupā saņems ceļojošās balvas - pūces. Šogad reitingā ir iekļautas 175 "mazās" skolas un 93 "lielās" skolas(vidusskolēnu skaits vismaz 100 skolēni).

 

Balvu lielo skolu grupā saņems Daugavpils Krievu vidusskola – licejs, bet mazo skolu grupā Daugavpils saskaņas pamatskola.

 

Ceļojošo balvu „Lielā Pūce" pirmo reizi pasniedza 1988./89.m.g. Balvas dibinātāji bija Izglītības ministrija, Jauno zinātnieku un speciālistu padome, jaunatnes firma „Kontakts". Lielā Pūce ir skolu reitings darbā ar talantīgiem skolēniem. Ata Kronvalda fonds labākos skolu kolektīvus nosaka pēc to skolēnu sasniegumiem attiecīgā mācību gada mācību priekšmetu Valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu Valsts zinātniski pētniecisko darbu konferencē un Valsts mēroga konkursos.

0
Autors:www.daugavpils.lv
Foto:la.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 09:46 Daugavpils pilsētas domes konkurss “Dinamiski augošs uzņēmums”
Šodien, 08:17 Daugavpilī notiks viens no lielākajiem Mūsdienu deju turnīriem Baltijā
Šodien, 08:09 Aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu meklējam attēlā redzamo vīrieti
Vakar, 16:34 Daugavpilī viesojās Aizsardzības ministrs Artis Pabriks
Vakar, 16:25 DU attīstīsies kā robotikas apmācības un pakalpojumu centrs
Vakar, 15:36 Satiec savu meistaru 155 vietās visā Latvijā!
Vakar, 13:49 Darba piedāvājumi Daugavpilī (2019. gada 25. martā)
Vakar, 12:18 Daugavpilī ugunsdzēsēji glābēji devās uz 78 izsaukumiem
Vakar, 09:12 Mūsu izlasi no zaudējuma Polijā neglābj cienījams sniegums
Vakar, 09:00 Aizdomās par dubultslepkavību Talsu novadā aizturēti divi vīrieši
Vakar, 08:23 25.marts – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena
Vakar, 08:18 LTV: Pretvēža preparāta "Rigvir" pārbaude uzrāda neatbilstību solītajam
Vakar, 08:02 Drīz sāksies pilsētas čempionāts basketbolā
24. martā, 11:01 Mirušais regbists Dāvis Pērkons tika atrasts aizaugušā, biezā mežā ar daudziem kritušiem kokiem
23. martā, 11:43 Jaunā raidījuma «Top-5» atkārtojums kanālā DAUTKOM TV

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņasFest

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti