Daugavpilī jauns Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsuls 0

Pirmdiena, 16 feb 2015, 16:42 Versija drukāšanai

Daugavpilī jauns Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsuls
2015. gada 29. janvārī Latvijas Republikas Ārlietu ministrija apstiprināja kandidatūru Baltkrievijas Republikas (BR) ģenerālkonsula amatam. Turpmāk Daugavpils konsulārajā teritorijā ģenerālkonsula pienākumus pildīs Vladimirs Kļimovs.


Baltkrievijas Republikas Ģenerālkonsulāta preses relīzē, kas adresēta reģionālajiem medijiem, ziņots, ka Vladimirs Kļimovs dzimis Krasnodaras apgabalā, absolvējis divas augstskolas, no 1986. gada līdz 1994. gadam dienēja militārajā dienestā, bet no 1994. gada līdz 2010. gadam strādāja BR prezidentam pakļautajās struktūrvienības. Kopš 2010. gada strādāja BR Ārlietu ministrijā, kur līdz 2014. gada decembrim vadīja vienu no valsts pārvaldēm. Ar Baltkrievijas Republikas prezidenta 2014. gada decembra lēmumu tika iecelts BR Ģenerālkonsula amatā Daugavpilī.

 

BR Ģenerālkonsulāts Daugavpilī 9. februārī rīkoja žurnālistiem brīfingu, kura laikā V. Kļimovs atzina, ka tas ir viņa pirmais komandējums uz ārzemēm diplomāta statusā. Iepriekš Daugavpilī Vladimirs nav bijis. Ģenerālkonsuls atzīmēja pilsētas būvju, ielu un parku skaistumu.

 

Tiek plānots, ka Latvijas un Baltkrievijas attiecības arī turpmāk būs konstruktīvas un pragmatiskas.

 

“Abu valstu attiecības nav apgrūtinātas ar teritoriālajām vai vēsturiskajām prasībām. Savstarpēji izdevīgai sadarbībai ir potenciāls un sadarbības paplašināšanai ir labas perspektīvas,”- uzsvēra diplomāts. Politiskajā jomā ģenerālkonsuls atcerējās 2014. gada BR Ārlietu ministra darba vizīti Latvijā, valsts sekretāra vietnieka – LR Ārlietu ministrijas politiskā direktora un īpašo uzdevumu vēstnieka vizīti Baltkrievijā.

 

Noorganizēti četras Latvijas un Baltkrievijas Ārlietu ministriju konsultācijas. Starpparlamentāro kontaktu uzlabošanai un sadarbībai ar Latvijas Saeimu tika organizēta Baltkrievijas parlamenta grupas vizīte Latvijā. Tikpat cieša sadarbība politiskajā jomā tiek plānota arī 2015. gadā.

 

Tika atzīmēts, pagājušajā gadā notika Latvijas un Baltkrievijas valsts iestāžu vadītāju 16 savstarpējās darba vizītes, 68 biznesa delegācijas, parakstīti 10 starptautiskie līgumi un memorandi, kuros ir minēts, ka Latvija ir nozīmīgs tirdzniecības un ekonomiskais partneris un Baltkrievijas tranzīta partneris. Lielākā daļa kravu, kuru pārvadājumus veic Latvijas dzelzceļš ir no Baltkrievijas. 2014. gada beigās Minskā notika kārtējā Baltkrievijas un Latvijas starpvaldību komisijas sēdes. Sēdē tika apspriesta ekonomiskā un zinātniski-tehniskā jomas. Tirdzniecības apgrozījums starp abām valstīm pagājuša gada laikā sastāda 650 milj. eiro.

 

V. Kļimovs ir gandarīts, ka Latgalē ir desmit Baltkrievu biedrības, kuras apvieno Latvijas Baltkrievu savienība. Īpaša pateicība vietējām pašvaldībām par biedrību un kultūras pasākumu atbalstu.

 

«Latvijas novadu un Baltkrievijas apgabalu sadarbība ļauj izveidot abpusēji izdevīgus sakarus un iepazīt kaimiņu Republikas ekonomisko potenciālu. Sadarbība kultūras, sporta un jaunatnes apmaiņas programmas rada savstarpējo uzticību. Pagaidām sadraudzība tika izveidota 12 reģionos un 2 pilsētās no 40 administratīvajām struktūrvienībām, kas atrodas konsulārajā teritorijā. Saskatu potenciālu iesākto darbu turpināšanai un es gribētu, lai sadarbība kvalitatīva nevis kvatitatīva,” – stāstīja V. Kļimovs.

 

Diplomāts bija sarūgtināts par Baltkrievijas Republikas Ģenerālkonsulāta izsniegto tūrisma vīzu nelielo skaitu. 2014. gada laikā tika izsniegtas tikai 342 vīzas. Baltkrievijai ir ar ko pārsteigt tūrisma jomā. Piemēram, atpūta veselības uzlabošanai sanatorijās Vitebskā un Grodņā. Soligorskā tiek piedāvāta unikāla iespēja elpceļu slimību ārstēšana.

 

“Novērtējot darba pieredzi pierobežas teritorijas iedzīvotāju vienkāršotās robežšķērsošanas jomā tika pieņemts lēmums samazināt atļauju izsniegšanas termiņu no 20 līdz 10 kalendārajām dienām sākot no 10. februāra,” – norāda V.Kļimovs.

0
Autors:Grani.lv
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti