Baltkrievu kultūras centrā notika Nikolaja Naumenko radošais vakars 0

Otrdiena, 09 dec 2014, 09:24 Versija drukāšanai

Baltkrievu kultūras centrā notika Nikolaja Naumenko radošais vakars
2014.gada 3.decembrī Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā norisinājās radošā tikšanās ar noveļu autoru, baltkrievu kultūrizglītojošās biedrības „Uzdim” līdzdibinātāju Nikolaju Naumenko. Nikolajs Naumenko dzimis 1935.gadā Mogiļovas apgabalā zemnieku daudzbērnu ģimenē. Vecāki nosauca visjaunāko, piekto, bērnu par godu svētajam Nikolajam, kura svētkos bērns piedzima. 


Pēc skolas N.Naumenko iesauca obligātajā kara dienestā, kur viņš ieguva radiomehāniķa profesiju. Dienēja Daugavpilī, uz šo pilsētu pēc tam arī atgriezās strādāt. Viņš nostrādāja lokomotīvju remonta rūpnīcā 31 gadu. Uzsāka kā māceklis, pēc tam strādāja par elektromontieri, ceha mehāniķi. Nepārtraucot strādāt absolvēja dzelzceļa tehnikumu. Reiz uzrakstīja rakstu rūpnīcas avīzē „Lokomotīve”, ko rediģēja viņa tautietis Zenons Burijs. To nopublicēja. Kopš tā laika N.Naumenko sāka rakstīt prozu, bet, dodoties pelnītā atpūtā – arī dzeju.

 

Latgales krievu rakstnieku asociācija „RUSLO-L” izdeva Nikolaja Naumenko noveļu krājumu „Mātes sirds”. Tajās autors attēlo paša izdzīvoto dzīvi: ģimenes atzīšanu par „kulakiem” un tam sekojošu mantas atņemšanu, badā aizvadīto bērnību, armijas ikdienu u.c. Dzimtā ciemata Kostjuhovkas un bērnības atmiņu tēmas aizkustinoši ieskanas autora vienkāršajā dzejā. Par tās pirmajiem publiskajiem klausītajiem kļuva viņa draugi no biedrības „Uzdim”, kas nav pārsteidzoši, jo 1993.gadā N.Naumenko nebaidījās atbalstīt tautiešu pilsonisko iniciatīvu un kļuva par vienu no baltkrievu biedrības „Uzdim” dibinātājiem.

 

Par to un par „Uzdima” talantīgajiem literātiem stāstīja Baltkrievijas Republikas konsule Daugavpilī Tatjana Kručiņina, sveicot N.Naumenko pirmajā radošajā vakarā. Muzikālo dāvanu autoram pasniedza akordeonists Andrejs Turoks un baltkrievu tautas dziesmu ansamblis „Kupalinka”, dzeju nolasīja Anastasija Sazankova.

 

Nikolajs Naumenko ar sievu Ņinu uzaudzināja divas meitas, palīdz viņām audzināt mazbērnus. Radošajā vakarā tēvs un vectēvs atklājās viņiem no līdz šim nezināmās puses. Bet Baltkrievu kultūras centrs un „Uzdim” turpina atklāt jaunus talantīgo baltkrievu vārdus Daugavpilij.

0
Autors:BKC preses dienests

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 13:49 ĀM: Latvijas iekļaušana Ukrainas "ārzonu sarakstā" neapšaubāmi ir kļūda
Šodien, 13:34 Jelgavā traucēta elektroapgāde aptuveni 1200 "Sadales tīkla" klientiem
Šodien, 13:09 Valsts kontroliere: Budžeta plānošanā vairāk jādomā ilgtermiņā
Šodien, 08:45 Tuvākajās diennaktīs kļūs nedaudz aukstāks
Šodien, 08:00 "Oligarhu lietas" komisijas divu darbinieku algošanai izlietoti 9468 eiro pirms nodokļu nomaksas
Vakar, 16:45 Nabadzības riskam Latvijā pakļauti 72,8% vientuļo pensionāru
Vakar, 15:25 2017. gada lasītākās grāmatas Daugavpils bibliotēkās
Vakar, 13:40 Šķērsojot ielu, trešdien traumas guvuši deviņi bērni
Vakar, 13:09 Auto iebrauc grāvī un cieš divgadīgs bērns
Vakar, 12:54 Valsts no februāra bērniem ar cukura diabētu apmaksās insulīna sūkņus
Vakar, 12:13 Par 50 000 eiro izspiešanu aiztur ārzemnieku, kurš uzdevies par Krievijas Federāla drošības dienesta darbinieku
Vakar, 10:38 Vienības nama koncertzālē viesosies Liepājas simfoniskais orķestris
Vakar, 09:55 Pēc kārtējām domstarpībām "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisija steigā apstiprina galaziņojumu
Vakar, 09:30 Daugavas vižņu sablīvējuma dēļ starp Pļaviņām un Jēkabpili sāk applūst palienes
Vakar, 09:05 Grozījumi saistošajos noteikumos paplašina sociālās palīdzības saņemšanas iespējas Daugavpils iedzīvotājiem

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti