Daugavpils cietoksnī notiks kara rekonstrukciju klubu festivāls 0

Sestdiena, 16 jūl 2016, 18:05 Versija drukāšanai

Daugavpils cietoksnī notiks kara rekonstrukciju klubu festivāls
Daugavpils cietoksnī piektdien sāksies Starptautiskais kara vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls, aģentūra BNS uzzināja pilsētas pašvaldībā.


Festivāls norisināsies līdz 17.jūlijam un tajā piedalīsies Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Krievijas kara vēstures rekonstrukcijas klubu dalībnieki. Pasākums notiks otro reizi, un tā galvenie mērķi ir Daugavpils cietokšņa un kara vēstures rekonstrukcijas klubu kustības popularizēšana.

 

Pašvaldība informē, ka 15.jūlijā festivāls sāksies plkst.18, kad ir plānot rekonstrukcijas klubu ierašanās un divu nometņu veidošana, ko būs iespējams vērot līdz plkst.19. Napoleona armijas karavīri savu nometni veidos Daugavas ielā, bet Krievijas impērijas – 8.bastionā. Plkst.21 cietokšņa dārzā notiks balle ampīra stilā. Tā būs bezmaksas, bet par atsevišķi samaksu būs iespējams izīrēt ampīra stila apģērbus. Plkst.11 pie Nikolaja vārtiem notiks sikspārņu vērošana.

 

Savukārt 16.jūlijā ir plānota rekonstrukciju diena, kura sāksies plkst.10 pie Nikolaja vārtiem ar Cietokšņa karoga svinīgu pacelšanu. Visas dienas garumā Nikolaja ielā un 8.bastionā paredzēts tirdziņš, kurā piedalīsies kolekcionāri un amatnieki. Plkst.12 pie Nikolaja vārtiem uz cietokšņa vaļņa no lielgabala tiks raidīts pusdienu šāviens.

 

No plkst.12 līdz plkst.12.30 Imperatora ielā notiks Parādes gājiens, kurā piedalīsies rekonstrukcijas klubu dalībnieki, orķestris un zirga pajūgs, bet plkst.17 tai pašā vietā varēs vērot motociklu parādi. Turklāt no plkst.15 līdz plkst.16 pie 1.krasta lunetes un koka tilta rajonā risināsies kaujas rekonstrukcija, kurā franču karaspēks dosies uzbrukumā krievu karaspēkam.

 

Plkst.21 Marka Rotko mākslas centra pagalmā notiks vakara koncerts, kurā piedalīsies grupa "Auļi", bet plkst.23 programmu noslēgs uguns un pirotehnikas šovs.

 

Pēdējā festivāla dienā 17.jūlijā no plkst.11 līdz plkst.12 būs iespēja vērot klubu atvadīšanās demonstrējumus. Plkst.12 uz cietokšņa vaļņa pie Nikolaja vārtiem no lielgabala tiks raidīts pusdienu šāviens, un pēc tā Rotko mākslas centra pagalmā uzstāsies jauniešu mūzikas grupas. Paralēli, no plkst.12 līdz plkst.16 paredzētas dažādas sporta aktivitātes.

 

Pasākuma laikā trīs dienu garumā varēs apmeklēt vēsturisko tērpu kolekciju "Atmiņu lāde", kas atrodas Nikolaja vārtu sānu telpā. Tajā festivāla apmeklētāji varēs uzvilkt greznus senlaicīgus vakartērpus un tajos nofotografēties.

 

Pasākuma laikā varēs apmeklēt arī Marka Rotko mākslas centru, kurā būs izvietoti arī seši jauni mākslinieku oriģināldarbi.

0
Autors:BNS
Foto:Aleksandrs Rube

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti