Izglītības iestādēs uzsākta gatavošanās jaunajam mācību gadam 0

Ceturtdiena, 16 jūn 2016, 14:16 Versija drukāšanai

Izglītības iestādēs uzsākta gatavošanās jaunajam mācību gadam
Līdz ar vasaras brīvlaika sākšanos Daugavpils mācību iestādēs sākas aktīva celtniecības un remontdarbu sezona. Daugavpils pilsētas domes Izglītības pārvaldes speciālisti regulāri veic ēku un to iekštelpu stāvokļa un atjaunošanas procesa inspekcijas.


Īpaša uzmanība tiek veltīta lieliem projektiem. To skaitā ir arī J.Raiņa 6. vidusskolas telpu pārbūve un rekonstrukcija, lai uz šejieni varētu pārcelties 6. bērnudārza bērni un darbinieki. Šeit izvietos 3 grupas, katrai no tām būs iedalītas divas telpas: guļamistaba un rotaļu istaba. Ar celtnieku darbu pasūtītājs ir apmierināts. Bērnu pirmsskolas izglītības iestādei būs atsevišķa ieeja un evakuācijas izeja, sava ēdnīca, pagalmā – laukums ratiņiem. Saskaņā ar līgumu darbi ir jāpabeidz līdz augusta vidum, lai 1. septembrī bērnudārzs varētu uzsākt darbu jaunās telpās.

 

Darbi, kuru kopējās izmaksas sastāda 205 000 eiro, tiek veikti par pilsētas budžeta līdzekļiem. Saskaņā ar aprēķiniem šie ieguldījumi atmaksāsies 5 gadu laikā. Vienlaikus vispārizglītojošās skolas un bērnudārzi saviem spēkiem budžeta finansējuma ietvaros veic telpu kosmētisko remontu. Palīdz arī jauniešu vasaras nodarbinātības pilsētas programmas dalībnieki. Šī gada plānos ir daudzu neatliekamu darbu.

 

Klases vienā no logopēdiskās internātskolas – attīstības centra ēkām arī ir ievērojami mainījušas savu izskatu. Telpas ir kļuvušas daudz plašākas, jo iepriekšējās neatbilda platības normatīvam uz vienu audzēkni. Darbu veikšanai piesaistīti valsts līdzekļi. Šogad tiks veikta arī 22 izglītības iestāžu tehniskā stāvokļa apsekošana, lai pārliecinātos par to drošību. Pārējās pārbaudīs nākamajā mācību gadā. Vienlaikus tiek sastādītas tāmes garantijas remontu veikšanai iepriekš renovētajās skolās. Pašvaldības speciālisti vienlaicīgi izstrādā projektus, kas būs īstenoti 2017.-2018. gadā, piesaistot līdzekļus no ES fondiem. Vairākās izglītības iestādēs ir paredzēts veikt mācību infrastruktūras modernizāciju, kā arī ēku rekonstrukcijas un atjaunošanas darbus.

 

Par pilsētas budžeta līdzekļiem tuvāko četru gadu laikā ir plānots nomainīt nolietoto asfalta segumu pilsētas bērnu pirmsskolas izglītības iestāžu pagalma teritorijās.

0
Autors:daugavpils.lv
Foto:daugavpils.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

31. martā, 14:33 Cigaretes – sportistu lāsts
29. martā, 08:02 Berezins: “Šobrīd visiem Latvijas treneriem ir ļoti grūti”
27. martā, 10:21 05/05! "Inženieru arsenāla" lielā atklāšana!
3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz
22. februārī, 16:30 Daugavpilī atdzimst tūrisma industrija
16. februārī, 16:51 SKINPRO centrs - pārkāpj robežas, laipni lūdzam mūsu jaunajā filiālē!
2. februārī, 13:49 Pledi ne tikai mūs sasilda, bet arī rotā māju
1. februārī, 10:40 Labākās dāvanu idejas sievietēm - ideāli piemērotas jebkuriem svētkiem
30. janvārī, 21:41 Kā darbojas saules paneļi un vai tie ir piemēroti manam mājoklim?
27. janvārī, 18:43 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 8)
26. janvārī, 13:47 Kā trauksmes signālus par psihisko veselību atpazīt ikdienā
31. decembrī, 22:30 Vecgada Top Latgale raidījums Vienības laukumā
31. decembrī, 13:19 2022. gada apskats
30. decembrī, 19:33 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 7)
22. decembrī, 16:18 Kā nezaudēt naudu tirgojot kriptovalūtas

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti