Izglītības iestādēs uzsākta gatavošanās jaunajam mācību gadam 0

Ceturtdiena, 16 jūn 2016, 14:16 Versija drukāšanai

Izglītības iestādēs uzsākta gatavošanās jaunajam mācību gadam
Līdz ar vasaras brīvlaika sākšanos Daugavpils mācību iestādēs sākas aktīva celtniecības un remontdarbu sezona. Daugavpils pilsētas domes Izglītības pārvaldes speciālisti regulāri veic ēku un to iekštelpu stāvokļa un atjaunošanas procesa inspekcijas.


Īpaša uzmanība tiek veltīta lieliem projektiem. To skaitā ir arī J.Raiņa 6. vidusskolas telpu pārbūve un rekonstrukcija, lai uz šejieni varētu pārcelties 6. bērnudārza bērni un darbinieki. Šeit izvietos 3 grupas, katrai no tām būs iedalītas divas telpas: guļamistaba un rotaļu istaba. Ar celtnieku darbu pasūtītājs ir apmierināts. Bērnu pirmsskolas izglītības iestādei būs atsevišķa ieeja un evakuācijas izeja, sava ēdnīca, pagalmā – laukums ratiņiem. Saskaņā ar līgumu darbi ir jāpabeidz līdz augusta vidum, lai 1. septembrī bērnudārzs varētu uzsākt darbu jaunās telpās.

 

Darbi, kuru kopējās izmaksas sastāda 205 000 eiro, tiek veikti par pilsētas budžeta līdzekļiem. Saskaņā ar aprēķiniem šie ieguldījumi atmaksāsies 5 gadu laikā. Vienlaikus vispārizglītojošās skolas un bērnudārzi saviem spēkiem budžeta finansējuma ietvaros veic telpu kosmētisko remontu. Palīdz arī jauniešu vasaras nodarbinātības pilsētas programmas dalībnieki. Šī gada plānos ir daudzu neatliekamu darbu.

 

Klases vienā no logopēdiskās internātskolas – attīstības centra ēkām arī ir ievērojami mainījušas savu izskatu. Telpas ir kļuvušas daudz plašākas, jo iepriekšējās neatbilda platības normatīvam uz vienu audzēkni. Darbu veikšanai piesaistīti valsts līdzekļi. Šogad tiks veikta arī 22 izglītības iestāžu tehniskā stāvokļa apsekošana, lai pārliecinātos par to drošību. Pārējās pārbaudīs nākamajā mācību gadā. Vienlaikus tiek sastādītas tāmes garantijas remontu veikšanai iepriekš renovētajās skolās. Pašvaldības speciālisti vienlaicīgi izstrādā projektus, kas būs īstenoti 2017.-2018. gadā, piesaistot līdzekļus no ES fondiem. Vairākās izglītības iestādēs ir paredzēts veikt mācību infrastruktūras modernizāciju, kā arī ēku rekonstrukcijas un atjaunošanas darbus.

 

Par pilsētas budžeta līdzekļiem tuvāko četru gadu laikā ir plānots nomainīt nolietoto asfalta segumu pilsētas bērnu pirmsskolas izglītības iestāžu pagalma teritorijās.

0
Autors:daugavpils.lv
Foto:daugavpils.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti