NATO spēku integrācijas vienība apmeklē Daugavpils pilsētas domi 0

Piektdiena, 06 maijā 2016, 07:50 Versija drukāšanai

NATO spēku integrācijas vienība apmeklē Daugavpils pilsētas domi
Šā gada 5. maijā norisinājās Daugavpils domes priekšsēdētāja Jāņa Lāčplēša un Latvijā izvietotās NATO spēku integrācijas vienības (NSIV) komandiera pulkveža Ērika Nagļa tikšanās. Sanāksmes laikā Domes priekšsēdētājs tika iepazīstināts ar NSIV, tās mērķiem un uzdevumiem, līdzšinējo darbību, kā arī plānotajām NATO aktivitātēm Latvijā.


NSIV komandieris informēja pašvaldības vadību par sabiedroto spēku īstenoto mācību maršu “Dragoon Ride II” ASV 2.kavalērijas pulka vadībā. Tā ietvaros militārā tehnika no Vilsekas Vācijā mēros ceļu līdz Tapai Igaunijā un laikā no 6. līdz 8. jūnijam un no 13. līdz 14. jūnijam šķērsos Latvijas teritoriju. Pirmais tā posms no 6. līdz 8. jūnijam šķērsos arī Latgales reģionu, tai skaitā Daugavpili, kur iedzīvotājiem būs iespēja klātienē aplūkot militāro tehniku.

 

“Pēc pilsētas svētkiem Vienības laukumā visi varēs iepazīties ar NATO militāro tehniku, parunāt ar karavīriem. Mēs vienojāmies, ka kolonnas pārvietošanās pa pilsētas teritoriju neradīs problēmas ne pilsētas infrastruktūrai, ne iedzīvotājiem”, skaidro Jānis Lāčplēsis.

 

Pulkvedis Ēriks Naglis uzsvēra, ka veiksmīga un koordinēta sadarbība starp valsts un pašvaldības institūcijām ir svarīgs priekšnosacījums sabiedroto spēku uzņemšanai un izvietošanai valstī, kas ir arī NATO spēku integrācijas vienības pamatuzdevums Latvijā. Komandieris pateicās Daugavpils domes priekšsēdētājam par izrādīto interesi un norādīja, ka šī tikšanās kalpos par pamatu veiksmīgai sadarbībai nākotnē.

 

Šī bija pirmā oficiālā NSIV tikšanās ar pašvaldību vadību, un ir plānots šādas tikšanās rīkot arī turpmāk. Jau rīt, 6. maijā, NATO spēku integrācijas vienības komandieris tiksies ar Rēzeknes pilsētas mēru Aleksandru Bartašēviču.

 

Iepriekš jau ziņots, ka lēmums par NATO spēku integrācijas vienību izveidi alianses austrumos tika pieņemts NATO Velsas samitā 2014. gada septembrī, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā. Latvijā izvietotā NATO spēku integrācijas vienība ir komandvadības elementa štābs, kura galvenais uzdevums ir koordinēt sabiedroto paaugstinātas gatavības spēku izvēršanu reģionā. Kopš starptautiska militārā štāba statusa iegūšanas 2015. gada 1. septembrī ir sasniegts liels progress vienības attīstībā un plānots, ka NATO Varšavas samitā šā gada jūlijā valstu vadītāji paziņos par pilnu operacionālo spēju sasniegšanu.

0
Autors:daugavpils.lv
Foto:daugavpils.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. jūnijā, 10:29 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
31. maijā, 17:35 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
31. maijā, 11:15 Daugavpils tehnikuma audzēkņi stāžējas ārzemēs (VIDEO)
30. maijā, 15:15 Bērnu drošība vasarā (VIDEO)
29. maijā, 11:07 Policija lūdz atsaukties konflikta lieciniekus
29. maijā, 10:47 Izsludināta pieteikšanās dalībai akordeona mūzikas festivālā
28. maijā, 14:50 Rēzeknē godalgoti izcilākie skolēni (VIDEO)
28. maijā, 12:05 Izplata viltus ziņas par drošības draudiem Daugavpils tiesā (VIDEO)
26. maijā, 10:41 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
25. maijā, 17:00 Baltkrievu kultūras centrs iegrieza visus jubilejas riņķu dejā
24. maijā, 16:55 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
24. maijā, 16:05 Eiropas Parlamenta vēlēsānas jau sestdien (VIDEO)
20. maijā, 10:58 Šmakovkas muzejs aicina uz 3. dzimšanas dienu
17. maijā, 21:00 Vasaras sezonā Daugavpils cietoksnī darbosies “Krāmu tirdziņš” (VIDEO)
17. maijā, 16:20 «Latgales partija» noslēdz sadarbības līgumu ar «Attīstībai/Par!» (VIDEO)

 

Reklāma

 
-Dautkom ziņas
Projekti

Projekti

Projekti

Projekti