DU studenti izcīnīja bronzas medaļas Latvijas čempionātā intelektuālajās spēlēs 0

Ceturtdiena, 05 maijā 2016, 10:58 Versija drukāšanai

DU studenti izcīnīja bronzas medaļas Latvijas čempionātā intelektuālajās spēlēs
Daugavpils Universitātes studenti ieguva 3. vietu spēlēs “Kas? Kur? Kad?” un “Erudītu kvartets” Latvijas čempionātā. Šogad pirmo reizi čempionāts bija atklātais un tajā piedalījās 20 komandas; dalībnieki bija ne tikai no Latvijas, bet arī no Igaunijas (Tallina, Tartu), Lietuvas (Viļņa, Klaipēda), Krievijas (Sanktpētrburga un Kaļiningradas apgabals).


Tradicionāli par sacensību vietu kļuva Transporta un sakaru institūts Rīgā. Tāpat kā pirms gada, arī šoreiz Daugavpili pārstāvēja trīs komandas. No mūsu Erudītu līgas par medaļām cīnījās divas Daugavpils Universitātes komandas: Studentu līgas erudītu izlase “DUpletj” (Kapteinis Ņikita Šimans), komanda “Panteons” (kapteine Irina Jegorova) un 9. vidusskolas komanda “Mans 35. kabinets” (kapteine Anastasija Leončuka)

 

Kā ierasts, pirms galvenā čempionāta tika izspēlēts spēles “Erudītu kvartets” medaļu komplekts. Šīs sacensības ir intelektuālās viktorīnas “Risks” komandas variācija, kurā dalībniekiem nepieciešams ne tikai atbildēt uz jautājumiem, bet tas ir jādara pēc iespējas ātrāk. Daugavpils erudītu izveidotā komanda “Daugavpils” pārliecinoši iekļuva finālā. Lai gan šo veiksmi neizdevās noturēt līdz galam, tomēr komanda ieguva pelnīto trešo vietu.

 

Galvenais turnīrs “Kas? Kur? Kad?” izvērtās daudz interesantāks. Pēc pirmajām trīs kārtām komandai “DUpletj” neizdevās pietuvoties līderiem, taču pēdējā – ceturtajā kārtā – komanda sniedza neticami labu rezultātu, no 12 jautājumiem atbildot uz 11. Šogad par medaļas iegūšanu daugavpiliešiem bija jācīnas pret Tallinas un Tartu izlasi un vienu komandu no Krievijas, atbildot uz papildjautājumiem. Pēc pirmajiem trīs jautājumiem no cīņas izstājās izlase, un spēle par bronzu turpinājās līdz pirmajai pieļautajai kļūdai, ko mūsu erudīti nepieļāva.

 

Jāatzīmē arī komandu “Panteons” un “Mans 35. kabinets” debiju, kurā mūsu erudīti spēja pierādīt sevi mūsu valsts labāko komanu vidū, tādējādi iegūstot arī pirmo pieredzi šāda veida pasākumos.

 

Tāpat jāizsaka pateicība Daugavpils Universitātes rektoram Arvīdam Barševskim un studentu līgas “Kas? Kur? Kad?” organizatoriem – pētniekam Žanam Badinam un lektoram Dmitrijam Oļehnovičam. Pateicoties viņu pūlēm, Daugavpils Universitātes erudīti jau ne pirmo gadu sniedz izcilus rezultātus Latvijas un starptautiskos čempionātos.

0
Autors:du.lv
Foto:du.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 11:30 Tirdzniecībā pieejamas "Muzikālās bankas" 20 gadu jubilejas koncerta biļetes
Vakar, 08:25 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
11. oktobrī, 08:45 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
11. oktobrī, 08:35 Daugavpils pilngadīgos skolēnus nākamgad var atbrīvot no pacienta līdzmaksājumiem (VIDEO)
10. oktobrī, 18:30 "Latvijas Valsts Meži" ekspedīcijas 6. klašu skolēniem (VIDEO)
10. oktobrī, 08:45 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
9. oktobrī, 10:30 Pasaules arhitektūras diena Daugavpilī (VIDEO)
9. oktobrī, 08:15 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
8. oktobrī, 08:15 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
7. oktobrī, 09:25 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
4. oktobrī, 15:30 Projekts "Clicking With Voters" (VIDEO)
4. oktobrī, 09:25 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
3. oktobrī, 10:07 Jānis Lāčplēsis: “Lai jūsu darbs vienmēr tiktu cienīts!”
3. oktobrī, 08:10 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
2. oktobrī, 08:15 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)

 

-DAUTKOM

-DAUTKOM

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti