DU studenti izcīnīja bronzas medaļas Latvijas čempionātā intelektuālajās spēlēs 0

Ceturtdiena, 05 maijā 2016, 10:58 Versija drukāšanai

DU studenti izcīnīja bronzas medaļas Latvijas čempionātā intelektuālajās spēlēs
Daugavpils Universitātes studenti ieguva 3. vietu spēlēs “Kas? Kur? Kad?” un “Erudītu kvartets” Latvijas čempionātā. Šogad pirmo reizi čempionāts bija atklātais un tajā piedalījās 20 komandas; dalībnieki bija ne tikai no Latvijas, bet arī no Igaunijas (Tallina, Tartu), Lietuvas (Viļņa, Klaipēda), Krievijas (Sanktpētrburga un Kaļiningradas apgabals).


Tradicionāli par sacensību vietu kļuva Transporta un sakaru institūts Rīgā. Tāpat kā pirms gada, arī šoreiz Daugavpili pārstāvēja trīs komandas. No mūsu Erudītu līgas par medaļām cīnījās divas Daugavpils Universitātes komandas: Studentu līgas erudītu izlase “DUpletj” (Kapteinis Ņikita Šimans), komanda “Panteons” (kapteine Irina Jegorova) un 9. vidusskolas komanda “Mans 35. kabinets” (kapteine Anastasija Leončuka)

 

Kā ierasts, pirms galvenā čempionāta tika izspēlēts spēles “Erudītu kvartets” medaļu komplekts. Šīs sacensības ir intelektuālās viktorīnas “Risks” komandas variācija, kurā dalībniekiem nepieciešams ne tikai atbildēt uz jautājumiem, bet tas ir jādara pēc iespējas ātrāk. Daugavpils erudītu izveidotā komanda “Daugavpils” pārliecinoši iekļuva finālā. Lai gan šo veiksmi neizdevās noturēt līdz galam, tomēr komanda ieguva pelnīto trešo vietu.

 

Galvenais turnīrs “Kas? Kur? Kad?” izvērtās daudz interesantāks. Pēc pirmajām trīs kārtām komandai “DUpletj” neizdevās pietuvoties līderiem, taču pēdējā – ceturtajā kārtā – komanda sniedza neticami labu rezultātu, no 12 jautājumiem atbildot uz 11. Šogad par medaļas iegūšanu daugavpiliešiem bija jācīnas pret Tallinas un Tartu izlasi un vienu komandu no Krievijas, atbildot uz papildjautājumiem. Pēc pirmajiem trīs jautājumiem no cīņas izstājās izlase, un spēle par bronzu turpinājās līdz pirmajai pieļautajai kļūdai, ko mūsu erudīti nepieļāva.

 

Jāatzīmē arī komandu “Panteons” un “Mans 35. kabinets” debiju, kurā mūsu erudīti spēja pierādīt sevi mūsu valsts labāko komanu vidū, tādējādi iegūstot arī pirmo pieredzi šāda veida pasākumos.

 

Tāpat jāizsaka pateicība Daugavpils Universitātes rektoram Arvīdam Barševskim un studentu līgas “Kas? Kur? Kad?” organizatoriem – pētniekam Žanam Badinam un lektoram Dmitrijam Oļehnovičam. Pateicoties viņu pūlēm, Daugavpils Universitātes erudīti jau ne pirmo gadu sniedz izcilus rezultātus Latvijas un starptautiskos čempionātos.

0
Autors:du.lv
Foto:du.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. februārī, 13:49 Pledi ne tikai mūs sasilda, bet arī rotā māju
1. februārī, 10:40 Labākās dāvanu idejas sievietēm - ideāli piemērotas jebkuriem svētkiem
31. janvārī, 20:08 Kā darbojas saules paneļi un vai tie ir piemēroti manam mājoklim?
30. janvārī, 21:41 Kā darbojas saules paneļi un vai tie ir piemēroti manam mājoklim?
26. janvārī, 13:47 Kā trauksmes signālus par psihisko veselību atpazīt ikdienā
31. decembrī, 22:30 Vecgada Top Latgale raidījums Vienības laukumā
31. decembrī, 13:19 2022. gada apskats
22. decembrī, 16:18 Kā nezaudēt naudu tirgojot kriptovalūtas
22. decembrī, 13:31 Kāpēc putekļu sūcēji var kļūt neciešami skaļi
13. decembrī, 11:32 “Maxima Latvija” kļūst par IIHF Pasaules čempionāta hokejā 2023 pirmo oficiālo partneri Latvijā
28. novembrī, 10:29 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 6)
31. oktobrī, 18:59 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 5)
31. oktobrī, 09:00 Atver jaunu analīžu nodošanas punktu Ķīmiķu mikrorajonā
30. septembrī, 15:05 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 4)
15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti