Ar šī gada 1. maiju stāsies spēkā jauni saistošie noteikumi 0

Otrdiena, 26 apr 2016, 10:47 Versija drukāšanai

Ar šī gada 1. maiju stāsies spēkā jauni saistošie noteikumi
Ar šī gada 1. maiju stāsies spēkā Domes saistošie noteikumos par Daugavpils pilsētas teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu un saistošie noteikumi par sabiedrisko kārtību.


No saistošajiem noteikumiem ir izņemti tie punkti, kurus reglamentē citi likumdošanas akti. Saistošajos noteikumos par Daugavpils pilsētas teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu ir samazināts slogs privātmāju īpašniekiem un noteikta pašvaldības līdzdalība privātmājām piegulošo teritoriju uzturēšanā.

 

Saistošie noteikumi nosaka īpašumam piegulošās publiskā lietošanā esošās teritorijas līdz brauktuves malai, ja tādas nav, 5 metru attāluma no īpašuma robežas, sakopšanas kārtību. Atvieglojumi īpašumam piegulošās teritorijas kopšanai noteikti Domes sociālo pakalpojumu ietvaros. Komunālās saimniecības pārvalde nodrošina bezmaksas kaisāmā materiāla pieejamību, savākto lapu, zaru savākšanu speciālos konteineros vai bezmaksas maisu izsniegšanu, notīrītā sniega izvešanu. Ziemas periodā sniega tīrīšana un kaisīšana jāveic līdz plkst. 8.00. Dienas laikā sniega tīrīšana un kaisīšana jāveic līdz plkst. 22.00.

 

Saistošie noteikumi nosaka prasības būvju uzturēšanai. Par būves uzturēšanu atbild nekustamā īpašuma īpašnieks vai faktiskais valdītājs. Saistošo noteikumu 3. daļu- prasības būvju uzturēšanai ierosināja un izstrādāja Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta speciālisti, lai sekmētu degradēto ēku sakārtošanu un namīpašumu uzraudzību.

 

Saistošo noteikumu izpildi nodrošina Pašvaldības policija un Pilsētplānošanas un būvniecības departaments.

 

Saistošie noteikumi par sabiedrisko kārtību nosaka prasības sabiedriskās kārtības nodrošināšanai Daugavpils pašvaldības administratīvajā teritorijā.

 

Ir būtiskas izmaiņas, kas attiecas uz staigāšanu pa zālieniem. Aizliegums staigāt pa zālieniem parkos, skvēros, dārzos, alejās paliek spēkā, bet ir atrunāti pasākumi un laiki, kad to drīkstēs darīt un to noteiks ar Domes izpilddirektora rīkojumu.

 

Aizliegts peldēties un staigāt strūklakās, novietot transporta līdzekli zaļajā zonā, pārvietoties ar skrituļslidām, skrituļdēļiem u.tml. sporta un atpūtas inventāru pa zaļo zonu. Ir aizliegts apkopt un mazgāt transporta līdzekli ārpus speciāli paredzētam vietām, iebraukt ar transporta līdzekli (izņemot velosipēdu) publiskajās peldvietās, ierīkotajās atpūtas vietās un aktīvās atpūtas un sporta zonās, aizliegts arī ievest dzīvniekus publiskajās peldvietās. Bez Domes izpilddirektora atļaujas pilsētas teritorijā aizliegts lietot uguņošanas ierīces laika posmā no 23.00 līdz 7.00, izņemot normatīvajos aktos noteiktās svētku un atzīmējamās dienas.

 

Saistošo noteikumu izpildi kontrolēs Pašvaldības policija.

0
Autors:daugavpils.lv
Foto:daugavpils.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti