Ar šī gada 1. maiju stāsies spēkā jauni saistošie noteikumi 0

Otrdiena, 26 apr 2016, 10:47 Versija drukāšanai

Ar šī gada 1. maiju stāsies spēkā jauni saistošie noteikumi
Ar šī gada 1. maiju stāsies spēkā Domes saistošie noteikumos par Daugavpils pilsētas teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu un saistošie noteikumi par sabiedrisko kārtību.


No saistošajiem noteikumiem ir izņemti tie punkti, kurus reglamentē citi likumdošanas akti. Saistošajos noteikumos par Daugavpils pilsētas teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu ir samazināts slogs privātmāju īpašniekiem un noteikta pašvaldības līdzdalība privātmājām piegulošo teritoriju uzturēšanā.

 

Saistošie noteikumi nosaka īpašumam piegulošās publiskā lietošanā esošās teritorijas līdz brauktuves malai, ja tādas nav, 5 metru attāluma no īpašuma robežas, sakopšanas kārtību. Atvieglojumi īpašumam piegulošās teritorijas kopšanai noteikti Domes sociālo pakalpojumu ietvaros. Komunālās saimniecības pārvalde nodrošina bezmaksas kaisāmā materiāla pieejamību, savākto lapu, zaru savākšanu speciālos konteineros vai bezmaksas maisu izsniegšanu, notīrītā sniega izvešanu. Ziemas periodā sniega tīrīšana un kaisīšana jāveic līdz plkst. 8.00. Dienas laikā sniega tīrīšana un kaisīšana jāveic līdz plkst. 22.00.

 

Saistošie noteikumi nosaka prasības būvju uzturēšanai. Par būves uzturēšanu atbild nekustamā īpašuma īpašnieks vai faktiskais valdītājs. Saistošo noteikumu 3. daļu- prasības būvju uzturēšanai ierosināja un izstrādāja Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta speciālisti, lai sekmētu degradēto ēku sakārtošanu un namīpašumu uzraudzību.

 

Saistošo noteikumu izpildi nodrošina Pašvaldības policija un Pilsētplānošanas un būvniecības departaments.

 

Saistošie noteikumi par sabiedrisko kārtību nosaka prasības sabiedriskās kārtības nodrošināšanai Daugavpils pašvaldības administratīvajā teritorijā.

 

Ir būtiskas izmaiņas, kas attiecas uz staigāšanu pa zālieniem. Aizliegums staigāt pa zālieniem parkos, skvēros, dārzos, alejās paliek spēkā, bet ir atrunāti pasākumi un laiki, kad to drīkstēs darīt un to noteiks ar Domes izpilddirektora rīkojumu.

 

Aizliegts peldēties un staigāt strūklakās, novietot transporta līdzekli zaļajā zonā, pārvietoties ar skrituļslidām, skrituļdēļiem u.tml. sporta un atpūtas inventāru pa zaļo zonu. Ir aizliegts apkopt un mazgāt transporta līdzekli ārpus speciāli paredzētam vietām, iebraukt ar transporta līdzekli (izņemot velosipēdu) publiskajās peldvietās, ierīkotajās atpūtas vietās un aktīvās atpūtas un sporta zonās, aizliegts arī ievest dzīvniekus publiskajās peldvietās. Bez Domes izpilddirektora atļaujas pilsētas teritorijā aizliegts lietot uguņošanas ierīces laika posmā no 23.00 līdz 7.00, izņemot normatīvajos aktos noteiktās svētku un atzīmējamās dienas.

 

Saistošo noteikumu izpildi kontrolēs Pašvaldības policija.

0
Autors:daugavpils.lv
Foto:daugavpils.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz
22. februārī, 16:30 Daugavpilī atdzimst tūrisma industrija
16. februārī, 16:51 SKINPRO centrs - pārkāpj robežas, laipni lūdzam mūsu jaunajā filiālē!
2. februārī, 13:49 Pledi ne tikai mūs sasilda, bet arī rotā māju
1. februārī, 10:40 Labākās dāvanu idejas sievietēm - ideāli piemērotas jebkuriem svētkiem
30. janvārī, 21:41 Kā darbojas saules paneļi un vai tie ir piemēroti manam mājoklim?
27. janvārī, 18:43 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 8)
26. janvārī, 13:47 Kā trauksmes signālus par psihisko veselību atpazīt ikdienā
31. decembrī, 22:30 Vecgada Top Latgale raidījums Vienības laukumā
31. decembrī, 13:19 2022. gada apskats
30. decembrī, 19:33 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 7)
22. decembrī, 16:18 Kā nezaudēt naudu tirgojot kriptovalūtas
22. decembrī, 13:31 Kāpēc putekļu sūcēji var kļūt neciešami skaļi
13. decembrī, 11:32 “Maxima Latvija” kļūst par IIHF Pasaules čempionāta hokejā 2023 pirmo oficiālo partneri Latvijā
28. novembrī, 10:29 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 6)

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti