Daugavpilī ar vērienu izskanējis folkloras festivāls 0

Otrdiena, 26 apr 2016, 07:47 Versija drukāšanai

Daugavpilī ar vērienu izskanējis folkloras festivāls
Nedēļas nogalē, no 22. līdz 24.aprīlim Daugavpili pieskandināja XI Daugavpils Starptautiskais festivāls, kura laikā notika 11 dažādi koncerti, meistarklases, danču vakari u.c. pasākumi.


Trīs festivāla dienas 28 kolektīvi un īpašie viesi no Latvijas, Baltkrievijas, Īrijas, Krievijas un Lietuvas iepazīstināja daugavpiliešus un pilsētas viesus ar savām kultūras tradīcijām, dziesmām, dejām un rotaļām. Jau pirmās dienas atklāšanas koncerts ar festivāla dalībnieku daudzbalsīgo skanējumu un danču vakars, kurā dejas līdzās Latvijas Universitātes folkloras deju kopai „Dandari” mācīja arī ārvalstu kolektīvi no Baltkrievijas, Gruzijas, Īrijas un Krievijas, ļāva nojaust, ka festivāls būs ļoti skanīgs un daudzsološs, ko arī pierādīja sestdienas pasākumi.

 

Tā kā festivāls noritēja seno pavasara svētku Ūsiņa jeb Jura un Jurģa dienas laikā, sestdienas, 23.aprīļa, pasākumi sākās jau 10:00 ar pasākumu „Ūsiņa rīts” Dubrovina parkā. Neskatoties un vēso laiku, festivāla dalībnieki kuplā skaitā pulcējās uz zirgu un bišu aizbildņa Ūsiņa dienas svinībām – vēroja zirgu dancināšanu, kopā ar saimnieci Viju Kudiņu piedalījās Ūsiņa dienas tradicionālā ēdiena pantāga gatavošanā un baudīšanā, veidoja Ūsiņa zīmes, kā arī klausījās populārās tradicionālās dziedāšanas grupas „Saucējas”, folkloras dziesmu un deju kopas „Svātra” un folkloras kopas un kapelas „ Egle” skanīgās balsis. Pēc aktīvās rīta rosīšanās visi tika aicināti uz meditāciju „Dziedināšanās ar tautas dziesmu” kopā ar Ingu Karpiču, pēc kā notika ārvalstu kolektīvu koncerti Latviešu kultūras centra un Daugavpils Universitātes koncertzālēs.

 

Īpašu interesi izraisīja vargana spēles meistarklase, kurā Vjačeslavs Lukjanovs un Valentīns Krulikovskis (Lietuva) nodemonstrēja šī nelielā instrumenta plašās skanējuma iespējas, pastāstīja par vargana rašanās vēsturi, pielietojumu, kā arī iemācīja klātesošajiem galvenos spēles pamatprincipus.

 

Ūsiņa dienas svinības turpinājās ar koncertu „Gostūs pi Jura”, uz kuru dienas gaviļnieks un koncerta vadītājs Juris bija saaicinājis Latvijas folkloras kopas, bet noslēdzās ar festivāla lielkoncertu un īpašo viesu – grupas „Stary Olsa” (Baltkrievija) koncertu.

 

Festivāls izskanēja 24.aprīlī ar tradicionālās dziedāšanas meistarklasi, ko vadīja Zane Šmite un festivāla dalībnieku ekskursijām pa Daugavpili.

 

Festivālu rīkoja un atbalstīja Daugavpils pilsētas dome, Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde, Daugavpils Latviešu kultūras centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Daugavpils Universitāte un Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola „Saules skola”.

0
Autors:daugavpils.lv
Foto:daugavpils.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti