Locītavu USG: kur var veikt kvalitatīvu ultrasonogrāfijas izmeklējumu 0

Piektdiena, 18 mar 2016, 11:58 Versija drukāšanai

Locītavu USG: kur var veikt kvalitatīvu ultrasonogrāfijas izmeklējumu
Cilvēka dzīves laikā locītavām ir jāiztur ļoti liela slodze. Daudzi cilvēki cieš no sāpēm vai nepatīkamām sajūtām, daži locītavās radušos iekaisumu dēļ pat nevar brīvi kustēties.


Noteikt sāpju iemeslu un ārstēšanās metodes palīdz locītavu ultrasonogrāfija. Saskaņā ar statistikas datiem, katrs otrais cilvēks, kas ir vecāks par 50 gadiem, cieš no kādas slimības, kas sagādā viņam problēmas. Mūsdienās pastāv vairākas ārstēšanās metodes, kas palīdz pilnīgi vai daļēji atjaunot locītavas un to funkcijas. Taču, lai noteiktu ārstēšanos, ārstam sākumā jāveic diagnostika.

 

Locītavu ultrasonogrāfijai ir vairākas priekšrocības. Pirmkārt, tā ir droša izmeklējuma metode - bez blakusparādībām. Gūžu ultrasonogrāfiju bieži veic pat zīdaiņiem. Otrkārt, šis izmeklējums ir visiem pieejams un salīdzinoši nedārgs. Ar ultraskaņas metodi iespējams novērtēt locītavu un virspusējo mīksto audu stāvokli.

 

Tradicionālais rentgenogrāfiskais izmeklējums ļauj spriest tikai par locītavu kaulu struktūras stāvokli, bet nevar vizualizēt locītavu mīkstos audus. Locītavu slimību gadījumos sāpes ir saistītas ar iekaisumiem mīkstajos audos, tādēļ ultrasonogrāfija bieži vien ir noderīgāks izmeklējuma veids. Ārsts var novērtēt muskuļu, cīpslu, saišu stāvokli, konstatēt dažādus veidojumus, hematomas, plīsumus, iekaisumus.

 

Ultraskaņas metodi izmanto muskuļu bojājumu novērtēšanai, slimības dinamikas noteikšanai, atveseļošanās procesa kontrolēšanai.

 

Latgales medicīnas centra mūsdienīgais aprīkojums ļauj veikt pleca, ceļa, elkoņu, plaukstas, iegurņa locītavu izmeklējumu.

 

Ceļa locītavu ultrasonogrāfiju ārsti rekomendē veikt sāpju gadījumā, pēc traumām, pēc Laima slimības pārciešanas, pacientiem ar lieko svaru, artrozes vai artrīta gadījumā, ja parādās iekaisums vai veidojums, pacientiem ar endokrīnām slimībām, ja kustoties rodas nepatīkamas sajūtas – tā pakāpeniski attīstās dažādas slimības.

 

Tāpat ceļa locītavu ultrasonogrāfiju iesaka pacientiem ar plakano pēdu, jo šādos gadījumos bieži vien attīstās ceļa locītavu osteoartroze, kas var beigties ar invaliditāti, tādēļ agrīnai diagnostikai ir liela nozīme.

 

Ultrasonogrāfijas izmeklējuma laikā ārsts var noteikt ceļa locītavu kolaterālo saišu plīsumus, asinsizplūdumus saitēs, saišu struktūras traucējumus, meniska plīsumu.

 

Reimatiskajām slimībām raksturīgi iekaisuma procesi locītavās. Ultrasonogrāfijas laikā ļoti labi var redzēt šķidrumu, kas uzkrājas locītavas dobumā. Izmeklējums palīdz novērtēt iekaisuma pakāpi, par to liecina šķidruma daudzums. Liels šķidruma daudzums liecina par nopietnu iekaisumu, un otrādi. Ultrasonogrāfija palīdz noteikt ne tikai šķidruma daudzumu, bet arī tā struktūru, kas liecina par to, kad iekaisums radies.

 

Iegūtā informācija palīdz ārstam pieņemt lēmumu par pretiekaisuma terapijas apjomu – vai ir iespējams evakuēt šķidrumu, kādas zāles labāk izrakstīt pacientam utt.

 

Ultraskaņas izmeklējumi Latgales medicīnas centrā ietver sevī divu simetrisko locītavu pārbaudi (divu kāju ceļu un divi elkoņu, un tā tālāk), jo nepieciešams veikt salīdzinošo novērtējumu starp skarto locītavu un veselo.

 

Simetrisko locītavu izmeklējumi ļauj diagnosticēt locītavu patoloģiskas izmaiņas, kas ikdienā netraucē pacientam, bet ir raksturīgas reimatiskām slimībām.

 

Diemžēl novecojušas iekārtas, kas tiek izmantotas daudzās medicīna iestādēs neļauj pilnībā novērtēt locītavu stāvokli un efektīvi noteikt slimības cēloņus, kas rezultātā rada nepareizu ārstēšanu. Galvenais kvalitatīvas ultraskaņas rezultāts atkarīgs no speciālista prasmēm un modernām iekārtām.

 

Veikt ultraskaņas diagnostiku, izmantojot modernas un augstas kvalitātes iekārtas, iespējams Latgales medicīnas centrā Daugavpilī, Rīgas ielā 20 ( pierakstīties var pa tālr. 25251010).

 

Mēs garantējam, ka veicot izmeklējumus noteiksim nepatīkamu un sāpju sajūtu cēloņus. Lai veiktu augstākminēto procedūru nav nepieciešama iepriekšēja pacienta sagatavošana. Pakalpojuma cena – 20 eiro.

 

Būsim priecīgi palīdzēt Jums ātri, efektīvi un konfidenciāli!

Autors:"Sejčas"

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti