Locītavu USG: kur var veikt kvalitatīvu ultrasonogrāfijas izmeklējumu 0

Piektdiena, 18 mar 2016, 11:58 Versija drukāšanai

Locītavu USG: kur var veikt kvalitatīvu ultrasonogrāfijas izmeklējumu
Cilvēka dzīves laikā locītavām ir jāiztur ļoti liela slodze. Daudzi cilvēki cieš no sāpēm vai nepatīkamām sajūtām, daži locītavās radušos iekaisumu dēļ pat nevar brīvi kustēties.


Noteikt sāpju iemeslu un ārstēšanās metodes palīdz locītavu ultrasonogrāfija. Saskaņā ar statistikas datiem, katrs otrais cilvēks, kas ir vecāks par 50 gadiem, cieš no kādas slimības, kas sagādā viņam problēmas. Mūsdienās pastāv vairākas ārstēšanās metodes, kas palīdz pilnīgi vai daļēji atjaunot locītavas un to funkcijas. Taču, lai noteiktu ārstēšanos, ārstam sākumā jāveic diagnostika.

 

Locītavu ultrasonogrāfijai ir vairākas priekšrocības. Pirmkārt, tā ir droša izmeklējuma metode - bez blakusparādībām. Gūžu ultrasonogrāfiju bieži veic pat zīdaiņiem. Otrkārt, šis izmeklējums ir visiem pieejams un salīdzinoši nedārgs. Ar ultraskaņas metodi iespējams novērtēt locītavu un virspusējo mīksto audu stāvokli.

 

Tradicionālais rentgenogrāfiskais izmeklējums ļauj spriest tikai par locītavu kaulu struktūras stāvokli, bet nevar vizualizēt locītavu mīkstos audus. Locītavu slimību gadījumos sāpes ir saistītas ar iekaisumiem mīkstajos audos, tādēļ ultrasonogrāfija bieži vien ir noderīgāks izmeklējuma veids. Ārsts var novērtēt muskuļu, cīpslu, saišu stāvokli, konstatēt dažādus veidojumus, hematomas, plīsumus, iekaisumus.

 

Ultraskaņas metodi izmanto muskuļu bojājumu novērtēšanai, slimības dinamikas noteikšanai, atveseļošanās procesa kontrolēšanai.

 

Latgales medicīnas centra mūsdienīgais aprīkojums ļauj veikt pleca, ceļa, elkoņu, plaukstas, iegurņa locītavu izmeklējumu.

 

Ceļa locītavu ultrasonogrāfiju ārsti rekomendē veikt sāpju gadījumā, pēc traumām, pēc Laima slimības pārciešanas, pacientiem ar lieko svaru, artrozes vai artrīta gadījumā, ja parādās iekaisums vai veidojums, pacientiem ar endokrīnām slimībām, ja kustoties rodas nepatīkamas sajūtas – tā pakāpeniski attīstās dažādas slimības.

 

Tāpat ceļa locītavu ultrasonogrāfiju iesaka pacientiem ar plakano pēdu, jo šādos gadījumos bieži vien attīstās ceļa locītavu osteoartroze, kas var beigties ar invaliditāti, tādēļ agrīnai diagnostikai ir liela nozīme.

 

Ultrasonogrāfijas izmeklējuma laikā ārsts var noteikt ceļa locītavu kolaterālo saišu plīsumus, asinsizplūdumus saitēs, saišu struktūras traucējumus, meniska plīsumu.

 

Reimatiskajām slimībām raksturīgi iekaisuma procesi locītavās. Ultrasonogrāfijas laikā ļoti labi var redzēt šķidrumu, kas uzkrājas locītavas dobumā. Izmeklējums palīdz novērtēt iekaisuma pakāpi, par to liecina šķidruma daudzums. Liels šķidruma daudzums liecina par nopietnu iekaisumu, un otrādi. Ultrasonogrāfija palīdz noteikt ne tikai šķidruma daudzumu, bet arī tā struktūru, kas liecina par to, kad iekaisums radies.

 

Iegūtā informācija palīdz ārstam pieņemt lēmumu par pretiekaisuma terapijas apjomu – vai ir iespējams evakuēt šķidrumu, kādas zāles labāk izrakstīt pacientam utt.

 

Ultraskaņas izmeklējumi Latgales medicīnas centrā ietver sevī divu simetrisko locītavu pārbaudi (divu kāju ceļu un divi elkoņu, un tā tālāk), jo nepieciešams veikt salīdzinošo novērtējumu starp skarto locītavu un veselo.

 

Simetrisko locītavu izmeklējumi ļauj diagnosticēt locītavu patoloģiskas izmaiņas, kas ikdienā netraucē pacientam, bet ir raksturīgas reimatiskām slimībām.

 

Diemžēl novecojušas iekārtas, kas tiek izmantotas daudzās medicīna iestādēs neļauj pilnībā novērtēt locītavu stāvokli un efektīvi noteikt slimības cēloņus, kas rezultātā rada nepareizu ārstēšanu. Galvenais kvalitatīvas ultraskaņas rezultāts atkarīgs no speciālista prasmēm un modernām iekārtām.

 

Veikt ultraskaņas diagnostiku, izmantojot modernas un augstas kvalitātes iekārtas, iespējams Latgales medicīnas centrā Daugavpilī, Rīgas ielā 20 ( pierakstīties var pa tālr. 25251010).

 

Mēs garantējam, ka veicot izmeklējumus noteiksim nepatīkamu un sāpju sajūtu cēloņus. Lai veiktu augstākminēto procedūru nav nepieciešama iepriekšēja pacienta sagatavošana. Pakalpojuma cena – 20 eiro.

 

Būsim priecīgi palīdzēt Jums ātri, efektīvi un konfidenciāli!

Autors:"Sejčas"

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 11:58 Lietas, ko vecākiem nevajadzētu darīt sociālajos tīklos
Šodien, 11:05 Ģimenes diena muzejā
Šodien, 11:04 29.septembrī Daugavpilī viesosies “Latvijas Spēcīgākā pilsēta”
Šodien, 11:02 Domē sveica pilsētas sportistus par augstiem sasniegumiem
Šodien, 11:00 Latgales reģiona jauniešus aicina pieteikties militāri patriotiskai spēlei „ Latgales sargi”
Vakar, 15:36 Vēlies būt brīvprātīgais, piesakies brīvprātīgo nedēļas aktivitātēm
Vakar, 15:00 Latvija noslēdzas Eiropas bēgļu pārvietošanas programma (VIDEO)
Vakar, 14:43 Pāvesta Franciska vizīte Aglonā
Vakar, 14:19 Lidija Leikuma: "Esam pieraduši visādus aktierus un tamlīdzīgi cildināt, kāpēc lai tie nebūtu mūsu skolotāji?"
Vakar, 12:01 Visā Latvijā notiks Eiropas Zinātnieku nakts pasākumi
Vakar, 09:48 Ārvalstīs pasta balsošanai pieteikušos skaits līdzīgs kā iepriekšējās Saeimas vēlēšanās
Vakar, 08:17 Gaisa temperatūra vietām noslīdējusi līdz +1 grādam
Vakar, 08:15 Atklās priekšvēlēšanu platformu "ParVaiPret.lv"
Vakar, 08:11 Diskutē par ģenerālvienošanās slēgšanu pasta nozarē
24. septembrī, 14:56 Problēmas ar sabiedrisko transportu cietoksnī (VIDEO)

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

fm_konsaltings

Fest

Projekti

Projekti