Daugavas labā krasta promenāde: no idejas līdz realizācijai 0

Ceturtdiena, 10 mar 2016, 12:00 Versija drukāšanai

Daugavas labā krasta promenāde: no idejas līdz realizācijai
Ideja par promenādes izveidi gar Daugavas krastu Daugavpilī radās jau sen un pēdējā laikā tā kļūst arvien reālāka. 2014. gadā notika Daugavas labā krasta promenādes izveides skiču konkurss, bet jau šī gada februārī sākās darbi pie būvprojekta izstrādes.


Skiču konkurss kļuva par impulsu promenādes izveidei un parādīja dažādus Daugavas krasta attīstības variantus. Noslēdzoties konkursam tika pieņemts lēmums, ka būvprojektam ir jāapvieno visu iesniegto projektu pozitīvi novērtētās idejas. Tomēr sākt darbus pie tik svarīga pilsētas projekta nebija vienkārši, tāpēc aizritēja ilgs laiks pirms tika sagatavota nepieciešamā dokumentācija, atrasts finansējums un izvēlēts projektētājs.

 

Daugavpils Daugavas promenādes projektētāji ir uzņēmums “BALTEX GROUP”, kas darbojas kopš 2010. gada un izstrādā dažāda rakstura būvprojektus sabiedriskām un daudzdzīvokļu dzīvojamām ēkām, kā arī teritorijas labiekārtojumam, tai skaitā, dabas parka Tērvetē “Rūķu pilsētai”, piedalījās arī Jēkabpils promenādes izveidē.

 

Notiek cieša sadarbība ar Daugavpils pilsētas domes Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta un Attīstības departamenta speciālistiem. Piesaistīti arī dažādu citu jomu speciālisti un neatkarīgi eksperti.

 

Vienlaicīgi tiek projektētas gan Cietokšņa, gan Bruģu ielas promenādes. Katrai promenādei ir savs raksturs un savi izaicinājumi. Šobrīd notiek teritorijas apsekošana, kas iekļauj dendroloģisko, ģeoloģisko, hidroloģisko, ainavisko, kultūrvēsturisko u.c. izpēti. Tas ļauj atrast vispiemērotāko vietu dažādām promenādes funkcionālām zonām un izvēlēties optimālo koncepciju katras promenādes attīstībai.

 

Bruģu ielas promenāde ir ieplānota kā vieta, kur harmoniski savienojas pagātne un tagadne, industriālais un dabiskais. Bruģu ielu veidos ceļš, kas būs piemērots pastaigām gan kājām gan braucieniem ar velosipēdu. Savukārt upes palienē ir paredzētas sezonāli applūstošās dabas takas, kas ļaus izzināt Daugavas krastu biotopus. Ir plānots arī nodrošināt ostas vietu, iekārtot pludmali, izveidot skatu platformas un terasveida atpūtas vietas dabas vērošanai. Bet Cietokšņa promenādi ir plānots pārveidot pēc iespējas mazāk, saglabājot un eksponējot tās vēsturiskās vērtības.

 

Ziņu sagatavoja: Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta Ainavu arhitekte Anna Semjonova.

0
Autors:daugavpils.lv
Foto:daugavpils.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti