Daugavpils uzņems labākos Monako un Latvijas tenisa izlašu spēlētājus 0

Otrdiena, 16 feb 2016, 13:49 Versija drukāšanai


Latvijas tenisa izlase no 4. līdz 6. martam Daugavpils Olimpiskajā centrā aizvadīs Deivisa kausa izcīņas spēles pret Monako valstsvienību. Deivisa kausa izcīņas posms būs viens no vērienīgākajiem sporta notikumiem, kāds līdz šim noticis Latgalē.


Par Deivisa kausa spēļu mājvietu šajā pavasarī ir kļuvusi Daugavpils, kur modernajā, daudzfunkcionālajā Olimpiskajā sporta centrā Latvijas tenisisti savās mājās uzņems Monako sportistus. Latvijas izlasi visdrīzāk pārstāvēs brāļi Mārtiņš un Jānis Podžus, Miķelis Lībietis un Artūrs Lazdiņš vai Rūdolfs Mednis, un gaidāms, ka Monako pārstāvēs tā pērnā gada izlase - Benžamēns Belarē, Romēns Arneodo, Tomass Ožērs, Gijoms Kuijārs. Taču izlašu sastāvi oficiāli tiks paziņoti ne vēlāk, kā desmit dienas pirms sacensībām. Lielā sporta notikuma laikā Daugavpils viesiem piedāvās arī bagātīgu tūrisma un kultūras programmu.

 

Sacensības sāksies piektdien, 4. martā plkst. 15:00. Olimpiskā centra arēna spēs uzņemt 1400 skatītājus, un biļetes uz spēlēm būs iespējams iegādāties klātienē – to cena 5 EUR. Spēļu kārtība tiks noskaidrota izlozē 3. martā, kas norisināsies Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā.

 

Par Daugavpils iespējām rīkot augsta līmeņa starptautiskas sporta sacensības stāsta arī Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis: “Daugavpilī ir liela pieredze starptautisku sporta pasākumu rīkošanā. Regulāri norisinās Grand Prix spīdvejā posmi, aizvadīti Eiropas un pasaules čempionāti snūkerā un Eiropas čempionāts junioriem taekvondo. Man ir patiess prieks, ka par Deivisa Kausa tenisā turnīra norises vietu ir izvēlēta Daugavpils un mūsu pilsētā būs skatāms arī lielais teniss. Esmu pārliecināts, ka sacensības notiks augstā līmenī un ceru, ka sportisti un līdzjutēji gūs vislabākos iespaidus mūsu pilsētā.”

 

Paralēli tenisa sacensībām marta pirmajā nedēļas nogalē, Daugavpils piedāvā arī plašu tūrisma programmu, ietverot gan ievērojamus apskates objektus, zoodārzu, izstādes, teātra izrādes un koncertus.

 

Līdzās Marka Rotko darbu izstādei un kultūrvēstures ekspozīcijai, no 4. līdz 6. martam Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs skatāmas arī vairākas izstādes – UPB laikmetīgās mākslas kolekcija “CETURKSNIS”, Jāņa Murovska sietspiedes darbu izstāde “ NEIZPROTAMĀ ATTĀLUMA SAJŪTA” un Irīnas Ošlejas izstāde “Klerkopolē” - līdz 5. martam. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs atrodas vienā no ievērojamākām Daugavpils vietām – cietoksnī, kas ir arī pilsētas simbols. Izcila fortifikācijas būve, kuras kopplatība ir lielāka par 150 ha. Austrumeiropā vienīgais gandrīz bez izmaiņām saglabājies 19. gadsimta pirmās puses cietokšņa paraugs. Cietoksnī ir arī apskatāma vēsturiskā tērpu ekspozīcija “Atmiņu lāde” – 19. gs. sākuma tērpi ar atbilstošiem aksesuāriem. Ieejot ekspozīcijā, apmeklētāji var iejusties Napoleona laika atmosfērā.

 

Viens no interesantākajiem apskates objektiem ir Daugavpils skrošu rūpnīca - Vecākā munīcijas ražotne Ziemeļeiropā (1885) un vienīgā šāda veida rūpnīca Baltijā. Rūpnīcā atrodas Eiropā vienīgais strādājošais svina liešanas tornis (37m) un tā piedāvā apskatīt vēsturisko ekspozīciju, skrošu liešanas cehu, uzkāpt unikālajā tornī, zem kura atrodas 19 m dziļā dzesēšanas aka.

 

Iepazīties ar Latgales kultūras mantojumu un mākslas izstādēm var vienā no vecākajiem un lielākajiem muzejiem Latgalē – Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā, kā arī Māla mākslas centrā, kas ir vienīgā vieta Latvijā, kur var uzzināt par rūdīto Baltijas raku keramiku – tās nogatavināšana notiek raudzētu rudzu miltu šķidrumā.

 

Izzināt dabu un dzīvniekus iespējams Latgales Zoodārzā, kur mākslīgajos džungļos, rāpo plankumaini pitoni, krastā sauļojas krokodilu kaimani, dīķī peld sarkanas karpas koi, liānās jautri lēkā makaki un somaiņi - cukura posumi, peld, svilpo, ložņā, lēkā un lido daudzi citi tropu dzīvnieki. Savukārt zinātkāres centrā “Zili Brīnumi” ir iepazīstama zinātne taustāmā un uzskatāmā veidā – ar eksponātiem, kas liek paskatīties uz lietām no cita, neierasta skatupunkta, ar aizraujošām un izglītojošām nodarbībām un neparastiem eksperimentiem.

 

Sporta un kultūras apvienošanai ieteicams arī apmeklēt kādu no teātra izrādēm Daugavpils teātrī un Daugavpils Kultūras pilī vai Pavasara svētku koncertu Vienības nama koncertzālē.

 

0
Autors:Preses relīze
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti