Daugavpilī dzimst jauns festivāls 0

Trešdiena, 10 feb 2016, 11:47 Versija drukāšanai

Daugavpilī dzimst jauns festivāls
No 2016.gada 5. līdz 7.februārim Daugavpilī, Kultūras pilī (Smilšu ielā 92), norisinājās Starptautiskais tautas deju sadancis, kurā piedalījās deviņi dažādu tautību deju kolektīvi no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas.


Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde, uzsākot jaunu tradīciju, rīkoja Starptautisko tautas deju sadanci, kura mērķis bija popularizēt tradicionālo latviešu un cittautu deju, attīstīt, pilnveidot un kopt deju kolektīvu tradīcijas, nodrošināt deju kolektīvu darbības nepārtrauktību, kā arī, lai veicinātu mazākumtautību kolektīvu iekļaušanos kopējā tautas tradīciju izkopšanā, nostiprināšanā un nodošanā tālākām paaudzēm.

 

Sadanča ietvaros notika divi koncerti, kuros kopā ar Latvijas kolektīviem piedalījās ārvalstu kolektīvi no Daugavpils sadraudzības pilsētām – Vitebskas (Baltkrievija) un Paņevežas (Lietuva), kā arī latviešu, baltkrievu un krievu dejas meistarklases, kuras vadīja deju speciālisti no Latvijas, Baltkrievijas un Krievijas. Meistarklasēs piedalījās 80 dalībnieki no visiem kolektīviem un apguva baltkrievu deju „Križaček”, latviešu deju „Rikavas kadriļa” un krievu deju „Bariņa”. Kā atzīmēja meistarklašu dalībnieki, tad neskatoties uz lielo slodzi, tā bija ļoti noderīga pieredze un interesants piedzīvojums.

 

„Daugavpils līdz šim ir izcēlusies ar skaistiem un populāriem garīgās mūzikas, džeza, akordeona mūzikas un folkloras festivāliem, bet netika rīkots neviens plaša mēroga pasākums, kas veltīts tautas dejai. Tādēļ radās ideja par šo pasākumu un nākotnē ir plānots to attīstīt par vienu no Daugavpils festivāliem” – norāda Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes vadītāja Eleonora Kleščinska

 

Starptautisko tautas deju sadanci rīkoja un atbalstīja Daugavpils pilsētas dome, Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde, Daugavpils Kultūras pils, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

0
Autors:Preses relīze
Foto:Publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti