Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde, uzsākot jaunu tradīciju, rīkoja Starptautisko tautas deju sadanci, kura mērķis bija popularizēt tradicionālo latviešu un cittautu deju, attīstīt, pilnveidot un kopt deju kolektīvu tradīcijas, nodrošināt deju kolektīvu darbības nepārtrauktību, kā arī, lai veicinātu mazākumtautību kolektīvu iekļaušanos kopējā tautas tradīciju izkopšanā, nostiprināšanā un nodošanā tālākām paaudzēm.
Sadanča ietvaros notika divi koncerti, kuros kopā ar Latvijas kolektīviem piedalījās ārvalstu kolektīvi no Daugavpils sadraudzības pilsētām – Vitebskas (Baltkrievija) un Paņevežas (Lietuva), kā arī latviešu, baltkrievu un krievu dejas meistarklases, kuras vadīja deju speciālisti no Latvijas, Baltkrievijas un Krievijas. Meistarklasēs piedalījās 80 dalībnieki no visiem kolektīviem un apguva baltkrievu deju „Križaček”, latviešu deju „Rikavas kadriļa” un krievu deju „Bariņa”. Kā atzīmēja meistarklašu dalībnieki, tad neskatoties uz lielo slodzi, tā bija ļoti noderīga pieredze un interesants piedzīvojums.
„Daugavpils līdz šim ir izcēlusies ar skaistiem un populāriem garīgās mūzikas, džeza, akordeona mūzikas un folkloras festivāliem, bet netika rīkots neviens plaša mēroga pasākums, kas veltīts tautas dejai. Tādēļ radās ideja par šo pasākumu un nākotnē ir plānots to attīstīt par vienu no Daugavpils festivāliem” – norāda Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes vadītāja Eleonora Kleščinska
Starptautisko tautas deju sadanci rīkoja un atbalstīja Daugavpils pilsētas dome, Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde, Daugavpils Kultūras pils, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālais kultūras centrs.