Baltkrievi glābj pasauli ar dzejas, adījumu, dziesmu un mūzikas skaistumu 0

Trešdiena, 28 jan 2015, 09:05 Versija drukāšanai

Baltkrievi glābj pasauli ar dzejas, adījumu, dziesmu un mūzikas skaistumu
Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā 25.janvārī notika biedrības ”Uzdim” biedres, talantīgās dakteres un rokdarbnieces, dzejas un mūzikas smalkās cienītājas Valentīnas Obuškevičas radošais vakars. Dzejas lasījumi, tamborētu salvešu un izšuvumu izstāde, modes skate, dziesmas un humoru – šo skaisto elementu simbioze dāvāja skatītājiem neaizmirstamus prieka un sajūsmas brīžus.


Baltkrievu kultūras centra vadītāja Žanna Romanovska, atklājot radošo tikšanos, uzsvēra, ka cilvēki turpina pārliecināties par to, cik lielā mērā taisnība bija dižajam krievu rakstniekam F.Dostojevskim, kurš teica, ka skaistums glābs pasauli. Valentīnas Obuškevičas vakars tika aizvadīts cilvēka domu un darbu, rokdarbu, dzejas, dziesmu un mūzikas skaistuma zīmē.

 

V.Obuškevičas izstāde un rokdarbu demonstrācija baltkrievu kultūras centrā notiek jau ne pirmoreiz. 2014.gada maijā skatītāju priekam tika piedāvāti tamborētie pončo un apkaklītes. Ikreiz meistare piedāvā skatītājiem jaunus darbus, un ikreiz līdz sīkumiem pārdomā scenāriju, turpinot pārsteigt ar strādīgumu un gaumi.

Vakaru ieskandināja lirika. V.Obuškeviča deklamēja mīļāko autoru dzeju, ko vienoja mūžīgā mīlestības tēma. Lasīja apgaroti, no galvas, bet zāle, aizturot elpu, klausījās, baidoties pakustēties un aplaudēt. „Mēs neiegaumējām pat visus autorus, bet tik dzejoļu no galvas!” – sajūsminājās vakara dalībnieki.

Bet tālāk sajūsmu jau neslēpa neviens, un skatītāji draudzīgi aplaudēja ikvienam rokdarbam, kad modeles demonstrēja jaciņas, pelerīnes, pončo un apkaklītes. Autore pati noteica skates secību, jo katrai jaciņai (bet to ir teju 50) tika pieskaņota populāro dziesmu mūzika. Modeļu lomā bija „Uzdim” jauniešu grupas dalībnieces Diāna Šileine-Šilejko, Mārīte Ivanova un Ilona Romanovska.

 

Muzikālo sveicienu Valentīnai Obuškevičai sagatavoja vokālais ansamblis „Praleski”, Aļonas un Annas duets, vijolniece Anastasija Mališeva, bet modes skates muzikālo pavadījumu nodrošināja koncertmeistars Večeslavs Petrovs. Baltkrievu, krievu, latgaliešu un ebreju motīvi skanēja unisonā ar V.Obuškevičas talantu daudzveidību un Daugavpils pilsētas multietniskumu. Staņislavs Volodjko un Anastasija Sazankova nolasīja savu dzeju, bet Gaļina Sontocka – lūgšanu dzejā.

Daudz labu vārdu V.Obušķevičai teica „Uzdima” biedri Olga Pavloviča, Ludmila Siņakova, Zinaīda un Aivars Siliņi, Jevģenija Guļajeva un Jeļēna Bovta, kolēģi mūziķi, draugi un citi viesi. Visi labprāt bildējās uz ekspozīcijas fona. Krāsni „Baltkrievu hatkā” rotā V.Obuškevičas izšuvums „Tējas dzeršana” , bet bulgāru krustdūrienā izšūtā sega pēc izstādes arī pārceļos uz „Baltkrievu hatku”, to rokdarbniece ir uzdāvinājusi Baltkrievu namam.

 

Tā kā pasākums norisinājās 25.janvārī, Tatjanas dienā, baltkrievi apsveica vārdadienā biedrības „Uzdim” ilggadējo biedri Tatjanu Bučeli.

 

V.Obuševičas rokdarbu izstāde Baltkrievu kultūras centrā (Smilšu ielā 92, Kultūras pilī, BKC – 3.stāvs, 305.kab.) būs skatāma līdz 10.februārim.

 

Autors:Baltkrievu kultūras centrs
Foto:Baltkrievu kultūras centrs

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 11:29 Latvijā pārsvarā tiek tirgotas ļoti «netīras» narkotikas
Vakar, 11:23 Rosina palielināt iemaksas pensiju apdrošināšanai par vecākiem, kuri mājās audzina mazuli
Vakar, 10:27 Autotransporta kustības izmaiņas sakarā ar pagalmu remontiem
18. aprīlī, 21:56 Daugavpils gatavojas pilsētas svētkiem (VIDEO)
18. aprīlī, 21:51 “Siltās tikšanās ar Dautkom” (VIDEO)
18. aprīlī, 21:49 25. maijā stāsies spēkā vispārējie datu aizsardzības noteikumi (VIDEO)
18. aprīlī, 21:46 Pirmās sacensības savā trekā “Lokomotīvei” bija veiksmīgas (VIDEO)
18. aprīlī, 21:43 Deputāte Marjana Ivanova-Jevsejeva neapmeklē Domes sēdes un komitejas (VIDEO)
18. aprīlī, 21:39 Daugavpils piedalījās akcijā “Skrien visa Latvija” (VIDEO)
18. aprīlī, 21:35 Uzņēmēji sūdzas par darbaspēka trūkumu (VIDEO)
18. aprīlī, 21:31 No 13.aprīļa vēl viena iedzīvotāju kategorija varēs izmantot transportu bezmaksas (VIDEO)
18. aprīlī, 21:27 Daugavpilī parādījās konteineri priekš “zaļās masas” (VIDEO)
18. aprīlī, 21:24 Cietoksnī parādījās jauni putnu būri (VIDEO)
18. aprīlī, 21:21 Daugavpils gatavojas pusmaratonam (VIDEO)
18. aprīlī, 21:19 Brīvdienās bija fiksēti 106 kūlas ugunsgrēki (VIDEO)

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti