Lāčplēsis: slimnīcu pāriešana valsts īpašumā neatrisinās to problēmas 0

Otrdiena, 27 jan 2015, 08:35 Versija drukāšanai

Lāčplēsis: slimnīcu pāriešana valsts īpašumā neatrisinās to problēmas
Tas, ka slimnīcas atrodas pašvaldību īpašumā, nav loģiski, bet arī to pāriešana valsts īpašumā problēmas medicīnas aprūpes jomā diez vai spēs atrisināt, pārliecināts Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis (Latgales partija)."Būtu jau labi, ka, nomainot slimnīcu piederību, automātiski izdotos atrisināto visas to problēmas, diemžēl tas tā nav," norādīja Lāčplēsis. Kā vienu no piemēriem Daugavpils mērs minēja Austrumu slimnīcu, kurā ir ne mazums problēmu, neskatoties uz to, ka šī medicīnas iestāde atrodas valsts īpašumā.


Daugavpils mērs norādīja, ka slimnīcām šogad paredzētais finansējuma pieaugums nespēj nosegt visas to vajadzības. "Ja slimnīcu personāla atalgojumam paredzētā finansējuma daļa sakarā ar minimālās darba algas pieaugumu ir palielinājusies, tad medicīniskās palīdzības sniegšanai pacientiem paredzētā finansējuma daļa - nē," norādīja Lāčplēsis.

 

Tāpat Lāčplēsis norādīja, ka nav pieņemama situācija, kad primārā medicīniskā palīdzība un ģimenes ārsta pakalpojumi nav pieejami brīvdienās un svētku dienās.

 

Pagājušajā nedēļā Daugavpilī notika Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītāju un Saeimas deputātu tikšanās ar Veselības ministru Gunti Belēviču (ZZS).

 

Tikšanās gaitā klātesošie tika informēti par ministrijas plānotajām izmaiņām veselības aprūpes jomā, plānoto finansējumu veselības aprūpes pakalpojumu attīstībai, kā arī tika pārrunātas Latgales reģionam aktuālās problēmas - kvalificētu ārstu trūkums, lauku teritoriju dienas stacionāru nākotne, pieejamais finansējums reģiona slimnīcām, rindas uz valsts apmaksātajiem medicīniskajiem pakalpojumiem.

 

"Izaicinājumi veselības aprūpes jomā ir lieli, tomēr ceram, ka, pieņemot gala lēmumu, ministrija skatīs situāciju pirmkārt no pacientu vajadzību viedokļa," uzsvēra Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja Alīna Gendele (Latgales partija).

 

Savukārt Belēvičs norādīja, ka, sākoties ekonomikas lejupslīdei Latvijā, būtiski tika samazināts finansējums arī veselības aprūpes nozarei. Pašlaik tas vēl nav sasniedzis pirmskrīzes līmeni.

 

"Neskatoties uz ierobežotu resursu apjomu, esam noteikuši ministrijas darba pamatuzdevumu - panākt veselības aprūpes pieejamību katram iedzīvotājam neatkarīgi no materiālā nodrošinājuma un dzīvesvietas," uzsvēra Belēvičs.

 

Ministrs informēja klātesošos arī par pamatnostādnēm tādos jautājumos kā ģimenes ārstu prakšu tīkla attīstība, atbalsta pasākumi jaunu speciālistu piesaistei reģionos, pasākumi rindu mazināšanai valsts apmaksātai diagnostikai, valsts apmaksāto medikamentu aprite un kompensācija.

 

Savukārt pašvaldību vadītāji un pārstāvji aicināja ministrijas pārstāvjus ciešāk sadarboties ar pašvaldībām, lai, pieņemot lēmumus attiecībā uz veselības aprūpes tīkla attīstību, neciestu pašvaldību iedzīvotāji un pašvaldību budžeti.

0
Autors:daugavpils24.lv
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti