Jaunieši piedalīsies patriotiskā spēlē „Atceries Lāčplēšus!” 0

Otrdiena, 03 nov 2015, 07:58 Versija drukāšanai

Jaunieši piedalīsies patriotiskā spēlē „Atceries Lāčplēšus!”
3.novembrī Daugavpilī drosmīgi un zinātkāri jaunieši piedalīsies patriotiskā spēlē „Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus”, kur varēs pierādīt izturību, zināšanas un komandas saliedētību. Pasākuma svinīga atklāšana notiks pulksten 10.00 Daugavpils cietoksnī.


Lai piedalītos spēlē, jauniešiem bija jāaizpilda anketa mājas lapā www.jaunierigassargi.lv, jāatbild uz vēstures jautājumiem un jāuzraksta motivācijas vēstule. Jauniešu rakstītais liecina par patriotismu un interesi par Latvijas vēsturi un Brīvības cīņu notikumiem.

 

Komanda „12.bataljons” savā motivācijas vēstulē raksta: “Mūsu komanda „12.bataljons” ir mērķtiecīga, spēcīga, gudra un motivēta. Mēs vēlamies piedalīties spēlē, jo vēlamies iejusties cīnītāju lomā, kuri aizstāvēja mūsu tēvzemi, pielietojot savas prasmes un zināšanas.”

 

Ar moto “Ne ar spēku, bet ar prātu!” piedalīsies Daugavpils 12.vidusskolas komanda “Natriks”. Jauniešu motivācija ir sekojoša: “Natriks” ir zalkša latīniskais nosaukums. Kādēļ mūsu komandai tāds nosaukums? Zalktis ir viena no senajām baltu zīmēm, kas simbolizē čūskas izveicību, viltību un gudrību. Tieši ar šīm trim īpašībām mūsu komanda tiecas plūkt uzvaras laurus. Šajā spēlē mēs vēlamies pārbaudīt savas zināšanas un izturību - šīs divas īpašības veido Rīgas sargu raksturu, jo bez prāta spēkam nebūs jēgas. Kas vēl var raksturot Rīgas sargus? Rīgas sargiem jāprot strādāt komandā, jo Latvijas tauta ir neliela, bet, strādājot kopā, tā var paveikt jebkuru darbu - arī varoņdarbu.”

 

Savukārt komanda “Atbildība” raksta: “Mūsu komandai ir jāpiedalās spēlē, jo mēs vēlamies nostiprināt savas zināšanas par Latvijas vēsturi teorētiski un praksē. Katrs komandas dalībnieks ir ieguvis teicamas teorētiskās zināšanas par Brīvības cīņām, ir Latvijas patriots un ir noskaņots uz uzvaru. Mūsu komandas dalībnieki ir izauguši Daugavpilī, pilsētā, kurai ir bagāta vēsture, un tā mūs ir iedvesmojusi. Katrs komandas dalībnieks ir ļoti svarīgs, jo viņam ir īpašas prasmes, kuras ir nepieciešamas kopējai spēlei. Katrs dalībnieks papildina komandu ar savam zināšanām un radošumu”.

 

Pasākuma laikā Latvijas armijas instruktoru vadībā jaunieši sešās darbnīcās apgūs Brīvības cīņu vēsturi, armijas disciplīnu, komandu došanu un izpildi, ievainoto aprūpi un pirmo medicīnisko palīdzību, šaušanu, slēptu pārvietošanos pēc kartes un kompasa un ierindas mācību. Pēc apgūtajām mācībām notiks praktiska zināšanu un prasmju pārbaude – misija „Atceries Lāčplēšus!”, kas simulēs 1919. gada Brīvības cīņas un kuras laikā atraktīvā veidā praksē varēs pielietot iegūtās zināšanas.

 

Daugavpils kārta ir viena no astoņām pusfināla spēlēm „Jauno Rīgas sargu” ciklā. Divas labākās komandas piedalīsies fināla pasākumā, kas notiks 20.novembrī Daugavpils cietoksnī.

 

Jaunieši izcīnīs ne tikai ceļazīmi uz fināla spēli Daugavpilī, bet arī jūras ceļojumu visai komandai uz Stokholmu kopā ar TALLINK.

 

Komandām līdzi dzīvos un pasākumu vadīs ielu vingrošanas kustības iniciators, grupas „Gainfast” solists, TV raidījumu vadītājs Kaspars Zlidnis.

 

Pasākuma dienas kārtība:

 

8:30 Dalībnieku ierašanās un reģistrācija

10:00 Pasākuma svinīga atklāšana

10:15 – 12:00 Nodarbības

12:00 – 13:00 Pusdienas

13:00 – 16:30 Misijas skrējiens

17:00 Noslēguma ceremonija, rezultātu paziņošana, apbalvošana

 

Spēle jauniešiem ir bez maksas. To organizē biedrība MEDIA GIDS sadarbībā ar LR Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un jaunsardzes centru, un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

0
Autors:Jaunatnes departaments
Foto:Jaunatnes departaments

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 16:52 DAUTKOM izsludina konkursu “Uzzīmē savas Lieldienas”!
Vakar, 15:07 Darba piedāvājumi Daugavpilī (2018. gada 19. februarī)
Vakar, 10:53 EP deputāte: Latvijas finanšu sistēmas reputācija ir iedragāta
19. februārī, 21:22 Daugavpilī nosvinēja Masļeņicu (VIDEO)
19. februārī, 21:21 Daugavpils centrā atkal izcēlās ugunsgrēks (VIDEO)
19. februārī, 21:10 Viesis studijā: Pēteris Dzalbe (VIDEO)
19. februārī, 12:26 Balkrievu dārgumu lādi papildinās tautas tērps
19. februārī, 12:05 Daugavpils teātris: 8. marta svētkiem veltīts koncerts
19. februārī, 11:30 Policija plāno reģionos izveidot masu nemieru novēršanas vienības
19. februārī, 10:26 Birža uz nenoteiktu laiku apturējusi "ABLV Bank" biedra statusu
19. februārī, 09:56 Latvijas Banka nolemj piešķirt 'ABLV Bank' 97,5 miljonu eiro aizdevumu
18. februārī, 21:55 Daugavpils bērnu dārzos uzstādīs jaunu spēļu laukumu aprīkojumu (VIDEO)
18. februārī, 21:44 Daugavpils cietoksnī notika neparasta balle!(VIDEO)
18. februārī, 21:34 14. februārī dienas centrā ,,Saskarsme” notika Tomatis metodes prezentācija (VIDEO)
18. februārī, 21:21 Iespēja piedalīties 100 dienas lūgšanā apkārt Latvijai!(VIDEO)

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti