Jēriņš Puika - suņu izstādes talismans 0

Pirmdiena, 19 jan 2015, 12:51 Versija drukāšanai

Jēriņš Puika - suņu izstādes talismans
Sestdien un svētdien, Daugavpilī notika starptautiska suņu izstāde Zooekspo Latgale – 2015. Pasākumu organizēja Latgales reģiona Dzīvnieku mīļotāju centrs. Izstādē piedalījās apmēram 1000 suņi, kuri pārstāvēja 150 šķirnes no deviņām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Somijas, Itālijas, Polijas un Dienvidkorejas. Tradicionāli suņu izstādē piedalās arī citi dzīvnieki un arī putni – vistas, pīles, zosis, tītari, kazas, truši un skatītāju mīlulis jēriņš Puika.


Jēriņš Puika - suņu izstādes talismans
Oficiāli viņš nebija izstādes talismans, bet gribētāju nofotografēties un paglaudīt burvīgo 2015. gada simbolu bija daudz. Puikas saimnieks, fermeris Ojārs no Bauskas, tikai smaidīja un teica: “Viss normāli, viņš ir pieradis pie uzmanības.” Ojārs pastāstīja portālam “grani.lv”, ka jēriņa Puikas vecums ir tikai 10 dienas. No viņa atteicās mamma, tā diemžēl arī gadās. Pagaidām viņš dzīvo mājās, guļ pie krāsns, labprāt iet uz rokām un ik pēc trim stundām dzer pienu no pudelītes.Viņam ir kaķim līdzīgs dzīvesveids, bet Ojārs pārliecināts, ka tas ne uz ilgu laiku. Drīzi Puika varēs ēst sienu un pārcelsies uz kūti pie citām aitām.

 

“Ātri pieradīs pie ganāmpulka, mums jau ir bijuši tādi gadījumi,”- stāsta fermeris. Viņam ir liela saimniecība- 150 truši, 16 aitas (drīzumā gandrīz visām piedzims mazuļi, tāpēc aitu skaits, iespējams, dubultosies), 5 kazas, 12 zosis un vēl vistas, tītari un zirgi. Agrāk Ojārs nodarbojās ar galdniecību, bet pēc tam nolēma mainīt nodarbošanās veidu.Viņam liekas, ka nodarboties ar dzīvniekiem ir jaukāk un mīļāk. Ar savu lielo saimniecību tiek galā gandrīz viens pats, sieva strādā Rīgā un palīdzēt var tikai brīvdienās. Par dzīvi Ojārs nesūdzas un vai vispār var sūdzēties, kad tev ir tāda kompānija?

 

Uz Daugavpili kopā ar Puiku Ojārs atveda arī citus saimniecības pārstāvjus. Piemēram, āzi Fredi, kurš ir apceļojis visu Latviju, gaili Pēteri, smieklīgu pīlēnu bez vārda (“Kad viņš staigā, viņš izstiepjas un kļūst līdzīgs pudelei”, - skaidro fermeris), zosis, tītaru un dekoratīvo šķirņu trušus. Visi dzīvnieki tika ievietoti voljērā, grauza kāpostus un burkānus, dažreiz mazliet ķīvējās. “Draudzīgi un skaisti sadzīvo kopā. Ja mēs mūsu valstī tā varētu,”- domīgi noteica kāds no apmeklētājiem.

 

Šogad liela uzmanība izstādē tika veltīta kanisterapijai. Atgādināsim, ka tas ir viens no dzīvnieku terapijas veidiem, kurā ārsts ir speciāli apmācīts, sertificēts suns. Kanisterapija palīdz bērniem, kuri slimo ar celibrālo trieku vai nervu sistēmas traucējumiem. Bērnu un jauniešu centra vadītāja Ingūna Tihomirova no Madonas skaidro, - kanisterapija tā ir spēja pareizi pavadīt laiku ar suni, lai no tā gūtu baudu gan suns, gan bērns.  Viņa ar saviem dresētajiem suņiem mēģināja mazajiem izstādes apmeklētājiem parādīt un iemācīt, kā tas darbojas realitātē. Bērni baroja suņus, spēlēja un staigāja ar viņiem, pārvarēja dažādus šķēršļus un visi bija ļoti priecīgi.

 

Jēriņš Puika - suņu izstādes talismans
Līdztekus populārām šķirnēm, tādām kā - labradori, zelta retrīveri, špici un mopsi, bija pārstāvētas arī retas suņu šķirnes, kuras varēja redzēt tikai un vienīgi šajā izstādē - pundurpinčers, šiperke velsas terjers, burbonē putnusuns.

 

Suņu saimnieki pārsvarā ir ļoti runīgi un gatavi stāstīt stundām ilgi par saviem mīluļiem. Piemēram, Marina no Sanktpēterburgas stāsta, ka jau 15 gadus nodarbojas tikai ar suņiem. Viņas suņu audzētavā ir pārstāvēta grifonu suga. Viņa apceļoja ar saviem mīluļiem visu Eiropu. “Prieks ka esmu atbraukusi līdz Daugavpilij. Izstāde ļoti labi organizēta, daudz suņu, godīgi tiesneši, patīkama atmosfēra. Obligāti apskatīšu pilsētu,”- viņa stāsta. Kamēr mēs sarunājamie, bērni spēlējas ar viņas Beļģijas un Brabantas grifoniem. “Lai pierod, šī izstāde ir pirmā šiem mazuļiem. Šīs sugas suņi ir ļoti draudzīgi, mierīgi, spēcīgi un aktīvi. Brīnišķīgs ģimenes draugs,” – noslēdz sarunu Marina.

 

Jēriņš Puika - suņu izstādes talismans
Protams, suņu īpašniekiem svarīgi, lai viņu mīluļi izstādēs iegūtu godalgotas vietas un apbalvojumus. Visiem pārējiem suņu izstādes sagādā prieku un pozitīvas emocijas. Ļoti žēl, ka izstāde tiek organizēta tikai vienu reizi gadā!

0
Autors:Grani.lv
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti