Baltkrievu kultūras centrā atklājās Veltas Loces dvēsele 0

Pirmdiena, 05 okt 2015, 10:15 Versija drukāšanai

Baltkrievu kultūras centrā atklājās Veltas Loces dvēsele
2015. gada 25.septembrī Daugavpils baltkrievu kultūras centrā tika atklāta Veltas Loces gleznu izstāde “Mana dvēsele”. 5. gadu mākslinieces radošās darbības performance atklāja BKC jauno radošo sezonu.


Baltkrievu kultūras centrs ir mainījies līdz nepazīšanai pateicoties Veltas Loces gleznām. 56 gleznas pie sienām un griestiem pārvērta zāli par īstu mākslas galeriju. Pēkšņi zālē ieskrēja dejotāja ar basām kājām un izpildīja atraktīvu vēderdeju. Tikpat pēkšņi viņa pazuda un drīz vien atgriezās Veltas Loces biznesa sievietes tēlā. Viņas vārds ir zināms Daugavpilī: viņa zīmē, rīko izstādes Latvijā, Lietuvā un Lielbritānijā, rīko labdarības meistarklases sociālajās un kultūras iestādēs, dzied baltkrievu ansamblī “Spadčina”, dejo austrumu dejas un ir aktīva biedrības “Uzdim” locekle. 2014.gadā eseju konkursā noslēgumā, kur rakstīja par cilvēkiem ar kuriem var lepoties Daugavpils, V.Locei tika piešķirts tituls “Daugavpils lepnums”.

 

“Mana dvēsele”- tā V. Loce nosauca savu jubilejas izstādi, kurā ielika savas jūtas, noskaņojumu un talantu. Kāpēc ekspozīcija ir izvietota tieši BKC? Tāpēc, ka pirms pieciem gadiem tieši Baltkrievu māja iepazīstināja pilsētu ar mākslinieci Veltu Loci. Pēc izstādes BKC sekoja izstāde Krievu mājā, bet tālāk procesu vairs nevarēja apturēt un gleznas nesaskaitīt. Bet viena glezna viņai ir īpaši mīļa un dārga- ainava ar mājiņu Baltkrievijas pierobežas ciemā Kruki, kur viņa pavadīja savu bērnību.

 

Vakara gaitā māksliniece turpināja pārsteigt auditoriju: dejoja un zīlēja čigānietes tēlā, dziedāja ar “Spadčinu” dziesmas baltkrievu, krievu, poļu, ukraiņu un latviešu valodās, cienāja visus viesus ar pašmāju gatavotiem ēdieniem: maizi, marmelādi un baltkrievu ēdieniem.

 

Baltkrievijas Republikas konsuls Dmitrijs Konstantinovs, BKC vadītāja Žanna Romanovska, KKC vadītāja Geroīda Bogdanova, biedrības “Uzdim” priekšsēdētājs Valerijs Ambrosovs un daudzi skatītāji izteica pateicības vārdus, dāvināja ziedus un dziesmas Veltai Locei.

 

Gleznu izstāde būs apskatāma līdz 31.oktobrī BKC telpās.

0
Autors:"Baltkrievu kultūras centrs"
Foto:"Baltkrievu kultūras centrs"

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti