Baltkrievu kultūras centrā atklājās Veltas Loces dvēsele 0

Pirmdiena, 05 okt 2015, 10:15 Versija drukāšanai

Baltkrievu kultūras centrā atklājās Veltas Loces dvēsele
2015. gada 25.septembrī Daugavpils baltkrievu kultūras centrā tika atklāta Veltas Loces gleznu izstāde “Mana dvēsele”. 5. gadu mākslinieces radošās darbības performance atklāja BKC jauno radošo sezonu.


Baltkrievu kultūras centrs ir mainījies līdz nepazīšanai pateicoties Veltas Loces gleznām. 56 gleznas pie sienām un griestiem pārvērta zāli par īstu mākslas galeriju. Pēkšņi zālē ieskrēja dejotāja ar basām kājām un izpildīja atraktīvu vēderdeju. Tikpat pēkšņi viņa pazuda un drīz vien atgriezās Veltas Loces biznesa sievietes tēlā. Viņas vārds ir zināms Daugavpilī: viņa zīmē, rīko izstādes Latvijā, Lietuvā un Lielbritānijā, rīko labdarības meistarklases sociālajās un kultūras iestādēs, dzied baltkrievu ansamblī “Spadčina”, dejo austrumu dejas un ir aktīva biedrības “Uzdim” locekle. 2014.gadā eseju konkursā noslēgumā, kur rakstīja par cilvēkiem ar kuriem var lepoties Daugavpils, V.Locei tika piešķirts tituls “Daugavpils lepnums”.

 

“Mana dvēsele”- tā V. Loce nosauca savu jubilejas izstādi, kurā ielika savas jūtas, noskaņojumu un talantu. Kāpēc ekspozīcija ir izvietota tieši BKC? Tāpēc, ka pirms pieciem gadiem tieši Baltkrievu māja iepazīstināja pilsētu ar mākslinieci Veltu Loci. Pēc izstādes BKC sekoja izstāde Krievu mājā, bet tālāk procesu vairs nevarēja apturēt un gleznas nesaskaitīt. Bet viena glezna viņai ir īpaši mīļa un dārga- ainava ar mājiņu Baltkrievijas pierobežas ciemā Kruki, kur viņa pavadīja savu bērnību.

 

Vakara gaitā māksliniece turpināja pārsteigt auditoriju: dejoja un zīlēja čigānietes tēlā, dziedāja ar “Spadčinu” dziesmas baltkrievu, krievu, poļu, ukraiņu un latviešu valodās, cienāja visus viesus ar pašmāju gatavotiem ēdieniem: maizi, marmelādi un baltkrievu ēdieniem.

 

Baltkrievijas Republikas konsuls Dmitrijs Konstantinovs, BKC vadītāja Žanna Romanovska, KKC vadītāja Geroīda Bogdanova, biedrības “Uzdim” priekšsēdētājs Valerijs Ambrosovs un daudzi skatītāji izteica pateicības vārdus, dāvināja ziedus un dziesmas Veltai Locei.

 

Gleznu izstāde būs apskatāma līdz 31.oktobrī BKC telpās.

0
Autors:"Baltkrievu kultūras centrs"
Foto:"Baltkrievu kultūras centrs"

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti