25.septembris - "Tabula Rasa" Marka Rotko mākslas centrā 0

Otrdiena, 22 sep 2015, 08:20 Versija drukāšanai

25.septembris - "Tabula Rasa" Marka Rotko mākslas centrā
Viss sākas no baltas papīra lapas... 2015. gada 25. septembrī, atzīmējot mākslinieka Marka Rotko 112.dzimšanas dienu, visu dienu Daugavpils Marka Rotko mākslas centra apmeklētājiem tiks piedāvātas dažādas aktivitātes, norisināsies neparasta “Baltās lapas”akcija, tiks atklātas četras jaunas “TABULA RASA” sezonas izstādes un dienas noslēgumā skanēs“Indygo” grupas rokkoncerts.


Jauna izstāžu sezona Marka Rotko mākslas centrā tiks atklāta 25. septembrī plkst. 16.00. Visas jaunās gan latviešu, gan ārvalstu mākslinieku izstādes vieno nosaukums “TABULA RASA”,aktualizējot to, ka viss sākas tieši ar baltu lapu un tukšumu gan idejas, ganemocionālā un mākslinieciskā kontekstā, radot jaunas un radošas izpausmes mākslā. Savukārt, iestājoties rudenim,mākslinieciskā dažādība un krāsainība pārveido un iekrāso šo balto lapu.

 

Jaunajā izstāžu sezonā (no 2015. gada 25. septembra līdz 8. novembrim) Marka Rotko mākslas centrā būs skatāmi dažādu valstu mākslinieku atšķirīgos mākslas mēdijos radīti darbi izstādēs:

 

Jose Manuel Ciria (Spānija) NENOSAUKTAIS... NENOTVERAMAIS...

 

Valdis Bušs, KAS IR PATIESĪBA?

 

Starptautiskā simpozija MARK ROTHKO 2015 izstāde

 

LATVIJAS LAIKMETĪGĀ KERAMIKA

 

25. septembrī Marka Rotko mākslas centrs aicina visus iesaistīties īpašā “Baltās lapas akcijā”, kuras ietvaros katrs, kas atnesīs līdzi jaunu zīmēšanas albumu un dāvās to Rotko centra rīkotajām radošajām bērnuaktivitātēm – darbnīcām un meistarklasēm-,varēs apmeklēt visas mākslas centra ekspozīcijas bezmaksas. Akcija darbosies visu dienu no plkst. 11.00 līdz plkst.19.00.

 

Arī tiem, kas atnāks“Baltās lapas” akcijas dienā, būs iespēja apmeklēt Marka Rotko mākslas centru par svētku cenām un apskatīt mainīgās izstādes (Sektori B,C,D kopā) par 1.50 EUR, bet pastāvīgo ekspozīciju „MARKS ROTKO. DZĪVE UN MĀKSLA” (Sektors A) par 3.00 EUR .

 

Interesanti būs mazajiem Rotko centra apmeklētājiem, jo centra Bērnu rotaļu un izglītības telpā būs iespēja aizpildīt ar zīmējumiem lielu baltu lapu.

 

Marka Rotko dzimšanas dienas noslēgumā Daugavpils cietoksnī, Rotko mākslas centra pagalmā visi mūzikas un mākslas cienītāji varēs apmeklēt INDYGO rokgrupas koncertu, kas sāksies plkst. 18.00. Koncerts tiek rīkots IV Mūzikas un mākslas festivāla “Daugavpils Restart 2015” ietvaros. “Indygo” ir latviešu alternatīvā un progresīva rokgrupa, kas ir izveidota 2002. gadā. Ieeja koncertā bezmaksas.

 

Rotko mākslas centrs aicina kopīgi atzīmēt Marka Rotko dzimšanas dienu,iesaistīties centra rīkotājās aktivitātēs 25. septembrī un baudīt jaunās sezonas izstādes. Jaunās sezonas izstādes būs skatāmas līdz 2015. gada 8. novembrim.

 

Plašāka informācija par TABULA RASA sezonas izstādēm pieejama šeit.

-1
Autors:BNS
Foto:rotkocentrs.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti