Marka Rotko mākslas centra sadarbība ar Saules skolu 0

Otrdiena, 13 jan 2015, 14:33 Versija drukāšanai

Marka Rotko mākslas centra sadarbība ar Saules skolu
Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola” iecerējusi dizaina izglītības attīstībai veidot daudzpusīgu sadarbību ar Latgales reģiona mākslas skolām, augstskolām, mākslas centriem un mākslinieku sabiedriskajām organizācijām. Pateicoties Saules skolas iniciatīvai, šī gada sākumā tika noslēgts sadarbības līgums ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru (MRC).


Marka Rotko mākslas centrs pēdējos gados ir kļuvis par starptautisku radošās darbības centru, kas piesaista Latvijā un pasaulē zināmus māksliniekus, veidojot izstādes, mākslinieku plenērus un meistarklases.Saules skola, savukārt, jau vairāk kā 20 gadus ir mākslas un dizaina izglītības iestāde, kur iespējams apgūt vizuālo mākslu gan kā interešu izglītību, gan iegūt vidējo profesionālo izglītību un dizaina speciālista kvalifikāciju. Protams, ka dizaina un mākslas izglītība nav iedomājama bez mūsdienu mākslas principu un labāko paraugu apguves.

 

Līdz šim Saules skola sadarbojās ar MRC gan kā izstāžu un ekspozīciju skatītāji, gan piedaloties dažādās centra aktivitātēs. Šogad skolas Apģērbu dizaina programmas audzēkņi piedalījās Aleksandra Vasiljeva izstādes praktiskajā iekārtošanā, par ko saņēma cildinošas atsauksmes no pasaulslavenā kolekcionāra.

Līdz ar to gan Saules skolai, gan Marka Rotko mākslas centram likās likumsakarīgi šo sadarbību turpināt jaunā kvalitātē un noslēgt sadarbības līgumu.

Šī gada sākumā noslēgtais sadarbības līgums nosaka, ka puses paredz apvienot savas stratēģiskās, profesionālās, organizatoriskās spējas, labu gribu un apņēmību, lai veicinātu savstarpēji izdevīgu pušu dibināšanas dokumentos noteikto uzdevumu izpildi. Plānots sadarboties tālākizglītības un mūžizglītības jomā, kopīgu projektu sagatavošanā un realizēšanā, Saules skolas audzēkņu mācību un kvalifikācijas prakšu organizēšanā, kā arī citās jomās, atbilstoši pušu darbības veidiem.

 

Ceram, ka noslēgtais līgums būs sākums patiesi radošai sadarbībai, kur ieguvēji būs gan skolas pedagogi un audzēkņi, gan pilsētas iedzīvotāji un viesi.

0
Autors:www.daugavpils.lv
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

28. novembrī, 10:29 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 6)
31. oktobrī, 18:59 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 5)
31. oktobrī, 09:00 Atver jaunu analīžu nodošanas punktu Ķīmiķu mikrorajonā
30. septembrī, 15:05 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 4)
15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. septembrī, 12:01 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 3)
2. augustā, 10:57 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 2)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti