Marka Rotko mākslas centra sadarbība ar Saules skolu 0

Otrdiena, 13 jan 2015, 14:33 Versija drukāšanai

Marka Rotko mākslas centra sadarbība ar Saules skolu
Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola” iecerējusi dizaina izglītības attīstībai veidot daudzpusīgu sadarbību ar Latgales reģiona mākslas skolām, augstskolām, mākslas centriem un mākslinieku sabiedriskajām organizācijām. Pateicoties Saules skolas iniciatīvai, šī gada sākumā tika noslēgts sadarbības līgums ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru (MRC).


Marka Rotko mākslas centrs pēdējos gados ir kļuvis par starptautisku radošās darbības centru, kas piesaista Latvijā un pasaulē zināmus māksliniekus, veidojot izstādes, mākslinieku plenērus un meistarklases.Saules skola, savukārt, jau vairāk kā 20 gadus ir mākslas un dizaina izglītības iestāde, kur iespējams apgūt vizuālo mākslu gan kā interešu izglītību, gan iegūt vidējo profesionālo izglītību un dizaina speciālista kvalifikāciju. Protams, ka dizaina un mākslas izglītība nav iedomājama bez mūsdienu mākslas principu un labāko paraugu apguves.

 

Līdz šim Saules skola sadarbojās ar MRC gan kā izstāžu un ekspozīciju skatītāji, gan piedaloties dažādās centra aktivitātēs. Šogad skolas Apģērbu dizaina programmas audzēkņi piedalījās Aleksandra Vasiljeva izstādes praktiskajā iekārtošanā, par ko saņēma cildinošas atsauksmes no pasaulslavenā kolekcionāra.

Līdz ar to gan Saules skolai, gan Marka Rotko mākslas centram likās likumsakarīgi šo sadarbību turpināt jaunā kvalitātē un noslēgt sadarbības līgumu.

Šī gada sākumā noslēgtais sadarbības līgums nosaka, ka puses paredz apvienot savas stratēģiskās, profesionālās, organizatoriskās spējas, labu gribu un apņēmību, lai veicinātu savstarpēji izdevīgu pušu dibināšanas dokumentos noteikto uzdevumu izpildi. Plānots sadarboties tālākizglītības un mūžizglītības jomā, kopīgu projektu sagatavošanā un realizēšanā, Saules skolas audzēkņu mācību un kvalifikācijas prakšu organizēšanā, kā arī citās jomās, atbilstoši pušu darbības veidiem.

 

Ceram, ka noslēgtais līgums būs sākums patiesi radošai sadarbībai, kur ieguvēji būs gan skolas pedagogi un audzēkņi, gan pilsētas iedzīvotāji un viesi.

0
Autors:www.daugavpils.lv
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti