15 bērni atklāja sevī dabas pētniekus Daugavpilī 0

Otrdiena, 18 aug 2015, 16:06 Versija drukāšanai

15 bērni atklāja sevī dabas pētniekus Daugavpilī
No 3. – 14. augustam „Mācību centrs plus” īstenoja bērnu dienas nometni “Atklāj sevī dabas pētnieku Daugavpilī” ar mērķi veicināt Daugavpils pilsētas skolas vecuma bērnu izpratni par vides jautājumu nozīmi un pastāvošajām likumsakarībām, rosinot bērnos „videi draudzīgu” un ekoloģisku rīcību, sniedzot iespēju apgūt jaunas iemaņas un prasmes, kopīgi sadarbojoties. Tā tika īstenota ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.


10 dienas bija ļoti aktīvas tās dalībniekiem. Tika izveidots nometnes karogs, deja, logo un himna, tika izspēlētas viktorīnas par Daugavpili. Nometnes laikā tās dalībnieki atsvaidzināja angļu valodas zināšanas, lai uzzinātu, kā daba „runā” angļu mēlē: koku, augu un vides objektu nosaukumus. Savas zināšanas bērni pārbaudīja arī vēlāk, dodoties ekspedīcijās uz parkiem un mēģinot noteikt sugu nosaukumus sev zināmās valodās. Savukārt nodarbību „Radi pats” laikā dalībnieki mācījās veidot prezentācijas un apguva dažādas datorprogrammas. Bērni veidoja savus projektus par dabu, izdomājot un atainojot jaunas sugas, kā arī atdzīvinot jau izmirušas, ko vēlāk prezentēja visiem nometnes dalībniekiem.

 

Nometnes laikā tika īstenotas arī vairākas ekspedīcijas. Latgales zoodārza apmeklējuma laikā uzzināja par tajā mītošajiem iemītniekiem, kā arī izspēlēja viktorīnas, lai redzētu, cik uzmanīgi bērni ir klausījušies gida stāstītajā, miniatūras, kur bija jākļūst par „barības ķēdes” sastāvdaļu un jāizveido savs neatkārtojamais mežs. Pirmās nedēļas noslēgumā bērni devās uz DU Studiju un pētniecības centru „Ilgas”, kur viņiem pastāstīja vairākas metodes, kā ir jāpēta kukaiņi: īstās vietas, kur tos „meklēt”, kā viņus ķert slazdos un kā vēlāk tos saudzīgi palaist brīvībā. Bērni arī devās ekspedīcijā uz Riču ezeru, lai uzzinātu, ko sevī „slēpj” šis vides objekts. Kopā ar tūrisma klubu „Sniegpulkstenīte” devās ekspedīcijā gar Daugavu. Viņi apguva, kā būt videi draudzīgam tūristam – celt teltis, izveidot ūdens krātuvi, iekārtot pulcēšanās vietu, nekaitējot apkārtējai videi. Tika izspēlētas vairākas spēles, piemēram, makšķerēt zivis, kas bija veidotas no otrreiz pārstrādātiem materiāliem, vai pašu spēkiem ar virves un 2 telšu palīdzību var izveidot laukumu ūdens volejbolam, parādot veidus, kā būt fleksiblākiem un videi draudzīgākiem.

 

Jau no nometnes pirmās dienas tās dalībnieki vāca dažādus materiālus, kuriem varētu dot „otro dzīvi”. Lai iedvesmotu bērnus, vispirms viņi noskatījās filmu „Landfill Harmonic”, kur jaunieši no atkritumiem veidoja mūzikas instrumentus, kas skan kā īsti. Pēc tās tika izspēlēta viktorīna un par iegūtajiem punktiem tajā komandām bija iespēja iegādāties dažādus materiālus, kas viņiem palīdzētu īstenot savu projektu – āra vai iekštelpu spēles, veidotas no sadzīves atkritumiem. Dalībnieki komandās izveidoja boulingu no pudelēm un papīra bumbas, galda spēli „Cirks” no cenu uzlīmēm un kārbiņām, spēli „Els” – ķert bumbiņu pudelē -, kā arī spēli „Jokaiņi” ar lidojošiem putniem, kas bija jānoķer lamatās. Pēc tam jaunieši izpēlēja „geokešingu” parkā, kur meklēja dažādus materiālus, no kuriem pēc tam izveidotu Daugavpils pētnieku. Pētniekam bija jādod vārds, dzīvesvieta, jāpasaka viņa lielākie atklājumi un pētījumi.

 

Nometnes pēdējā dienā tās dalībnieki tika mudināti izmantot nometnes laikā iegūtās zināšanas, lai izpildītu uzdevumus. Pirmais bija izveidot olu, pastāstot, kas no tās izšķelsies, ko tas ēdīs un kur dzīvos, kā arī prezentējot bija jāpasaka daži teikumi arī angliski. Noslēgumā bērniem bija jāizveido leļļu izrāde, kur pašiem bija jāveido personāži no otrreiz pārstrādājamiem materiāliem, savukārt pašai izrādei bija jāataino kāda vides problēma un kā to risināt. Tā rezultātā radās izrāde par kāmīti, sniegu, lietu, kas norisinājās Ķīnā, izrāde par roni, cunami un karoti, kas notika Antarktīdā, nākamais priekšnesums bija par tornado, dzeni un tramvaju, kas notika Austrālijā, izrāde par nīlzirgu, cauruli un čūsku, kas satikās Āfrikā un noslēdzošais bija stāsts par vardi, tējkannu un peli, kas tikās Daugavpilī. Nometnes izskaņā jaunieši saņēma arī medaļas, ko paši bija veidojuši nometnes laikā, kā atzinību par to, ka viņi ir īsteni dabas pētnieki Daugavpilī!

0
Autors:Santa Matisāne
Foto:Santa Matisāne

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti