Daugavpilī izskanēja pirmais garīgās mūzikas festivāls 0

Otrdiena, 09 jūn 2015, 17:00 Versija drukāšanai

Daugavpilī izskanēja pirmais garīgās mūzikas festivāls
Slāvu kultūras dienu izskaņā un Daugavpils 740 gadu jubilejas svinību turpinājumā 5. jūnijā laukumā blakus Daugavpils Svēto mocekļu Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrālei izskanēja pirmais garīgās mūzikas festivāls „Svētī to Kungu, mana dvēsele”. Svētkus organizēja Krievu kultūras centrs ar Daugavpils pilsētas domes atbalstu.


Festivāls „Svētī to Kungu, mana dvēsele” ir veltīts Daugavpils pilsētas 740 gadu jubilejai un Daugavpils Svēto mocekļu Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrāles 110 gadus jubilejai.

 

Garīgas mūzikas festivālā „Svētī to Kungu, mana dvēsele” piedalījās Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas koris (vadītājs J.Ustinskovs), Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja koris (vadītāji I.Hmeļevska un I.Likova), Krievu kultūras centra koris „Maļinovij zvon” (vadītājs Vasilijs Kuženko), kā arī viesu kolektīvi: BJC „Novaja Korčeva” koris „Glorija” (Konakova, Tveras apgabals, Krievija) - vadītājs Viktors Gurovs; Pleskavas Sv. Trijādības katedrāles koris (Pleskava, Krievija) – diriģente Tatjana Sitnika; Pleskavas Jaunatnes tautas deju ansamblis „Lada” (Pleskava, Krievija) – vadītāja Nina Kņažicka.

 

Garīgā festivāla nosaukums nāk no pareizticīgo psalma pirmās rindiņas „Svētī to Kungu, mana dvēsele”. Saskaņā ar organizatoru lēmumu, uz skatuves skanēja tikai garīgās dziesmas un dzeja.

 

Festivāls „Svētī to Kungu, mana dvēsele” sākās ar Daugavpils un Rēzeknes bīskapa Aleksandra svētību. Visus klāt4esošos uzrunāja Daugavpils mēra pirmais vietnieks Jānis Dukšinskis, Krievijas Ģenerālkonsulāta Daugavpilī konsuls - padomnieks Vladimirs Ščukins un Baltkrievijas Ģenerālkonsulāta Daugavpilī konsule Antoņina Struņevska.

 

Papildus garīgiem dziedājumiem festivāla programmu bagātināja arī garīgā dzeja Krievu kultūras centra rīkotā deklamētāju konkursa uzvarētāju Sofjas Kirilovas un Anastasijas Olipovas izpildījumā. Koncerta laikā skatītājus cienāja ar našķiem KKC folkloras kolektīvu dalībnieki, kas bija tērpušies greznos tautas tērpos. Bet kad skanēja melodija „Krievijas baznīcu zvani” un uz skatuves riņķoja dejā Pleskavas „Kupoli”, gaišajās debesīs izlidoja gaisa baloni.

 

Krievu kultūras centrs izsaka pateicību par atbalstu svētku rīkošanā Daugavpils - Rēzeknes eparhijai, Daugavpils pilsētas domei, Daugavpils pilsētas kultūras pārvaldei, Latviešu kultūras centram un Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolai.

 

Festivālu „Svētī to Kungu, mana dvēsele” organizēja Krievu kultūras centrs un sabiedriskā organizācija KKC „Kaļistratova nams” ar Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko organizāciju fonda atbalstu.

0
Autors:Grani.lv
Foto:daugavpils.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti