Daudzbērnu ģimenei atteikts pabalsts bērnudārza apmaksai 0

Trešdiena, 13 maijā 2015, 15:01 Versija drukāšanai

Daudzbērnu  ģimenei atteikts pabalsts bērnudārza apmaksai
Pēdējā laikā sūdzības par Daugavpils Sociālo lietu pārvaldes (SLP) darbu ir norma. Daudzi šīs iestādes klienti vēršas pēc palīdzības masu medijos. Kāda daudzbērnu mamma vērsās portālā grani.lv un pastāstīja par savu pieredzi par Sociālo lietu pārvaldi.


Pamatojoties uz viņas teikto, par iestādes klienti daudzbērnu ģimene kļuva samērā nesen. Pagājušā gada beigās sieviete gandrīz visu dienu nostāvēja rindā un saņēma viņas ģimenei pienākušos pabalstu, tostarp, iespēju viņas bērniem apmeklēt bērnudārzu bez maksas. Tieši šo pabalstu bija jāpagarina martā, jo tas tiek piešķirts tikai uz trim mēnešiem. Visu nepieciešamo dokumentu savākšana sievietei aizņēma nedēļu, pēc kā daugavpiliete ieradās SLP, kur viņu informēja, ka pieteikums tiks izskatīts mēneša laikā.

 

Atbildi, kurā tika minēts, ka daudzbērnu ģimenei tiek atteikts pabalsts bērnudārza apmaksai, sieviete saņēma tikai pēc pusotra mēneša. Par atteikuma iemeslu bija fakts, ka daudzbērnu ģimene šī gada sākumā iegādājās lielāku dzīvokli, bet savu mazākas platības dzīvokli pārdeva. Darījums tika veikts vienā dienā pie viena notāra.

 

Nekustamā īpašuma pārdošanu SLP uzskatīja par gūto peļņu, kas pārsniedza pieļaujamo normu. Bet tas, ka līdzekļi tika pārskaitīti par jaunas dzīvojamās platības iegādi un vecāki nekādus ienākumus no sava īpašuma pārdošanas neguva, SLP darbiniekus neinteresēja.

 

Daudzbērnu mātei piedāvāja atkārtoti savākt nepieciešamos dokumentus un atnākt uz SLP jūnijā.Ņemot vērā, ka lēmums tiek pieņemts mēneša laikā, tad atbildi šī ģimene, labākajā gadījumā, saņems ne ātrāk kā jūlijā. Kā rezultātā daudzbērnu ģimene no saviem minimālajiem ienākumiem būs spiesta maksāt par divu bērnu atrašanos bērnudārzā apmēram 70 eiro mēnesī. Izrādās, par vēlmi uzlabot savus dzīves apstākļus, ģimenei būs jāsamaksā ar tik ļoti ģimenei nepieciešamā pabalsta zaudēšanu.

 

Portālam grani.lv SLP darbiniece Jeļena Vasiļjeva paskaidroja, ka, saskaņā ar normatīvajiem aktiem, dzīvokļa pārdošana uzskatāma par ienākumu, tāpēc atteikums piešķirt pabalstu bija likumisks. Ienākumi pabalsta piešķiršanai tiek aprēķināti par pēdējiem trim mēnešiem, tāpēc klientei tika piedāvāts atnākt ar pieteikumu jūnijā.

 

Lēmums izskatās neloģisks, jo darījums tika veikts vienā dienā, un SLP darbinieki ņem vērā tikai ienākumus, bet neņem vērā izdevumus? Lai pieņemtu lēmumu, ir nepieciešams individuāli un objektīvi izvērtēt katru situāciju.

 

Ņemot vērā, ka SLP darbinieki vadās pēc noteikumiem, kurus izstrādā un apstiprina pašvaldība, tad portāls grani.lv pēc komentāra vērsās pie Sociālās komitejas priekšsēdētāja Pētera Dzalbes. Viņš paziņoja, ka šāda problēma pastāv valsts līmenī.

 

“Normatīvajos aktos norādīts, ka, lai piešķirtu pabalstu, ir jāizvērtē ienākumi, bet nekur nav teikts, ka jāizvērtē izdevumi. Turklāt, tiek uzskatīts, ja gada laikā tu iegādājies dzīvokli, tad naudas tev ir pietiekoši”, sacīja priekšsēdētāja vietnieks.

 

Tas nozīmē, ka šobrīd varam runāt par spēkā esošo normatīvo aktu nepilnībām un, lai novērstu līdzīgas situācijas, nepieciešams veikt grozījumus.

 

“Grozījumus normatīvajos aktos jāveic valsts līmenī, bet, ja mēs varam kaut ko mainīt pašvaldības līmenī, tad mēs piestrādāsim pie tā un veiksim to tuvākajā laikā. Cilvēki, kuri maina dzīves apstākļus, piemēram, finansiālu apsvērumu dēļ, nedrīkst kļūt par situācijas ķīlnieku,”- rezumēja Pēteris Dzalbe.

 

Pēteris Dzalbe daudzbērnu ģimenei ieteica pārsūdzēt SLP atteikumu Daugavpils pilsētas domes Sociālo jautājumu komitejā.

0
Autors:Grani.lv
Foto:Stock.XCHNG

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 16:00 Kas būtu jāzina izvēloties auto līzingu
Šodien, 10:55 Daugavpils 100+ sekundēs (17.09.2020., VIDEO)
Vakar, 15:20 Daugavpils 100+ sekundēs (16.09.2020., VIDEO)
15. septembrī, 15:25 Daugavpils 100+ sekundēs (14.09.2020., VIDEO)
14. septembrī, 16:55 Stop viltus ziņām! (Raidījums nr. 7)
11. septembrī, 09:55 Daugavpils 100+ sekundēs (10.09.2020., VIDEO)
9. septembrī, 14:24 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
9. septembrī, 12:59 Informācija “Dautkom TV” klientiem
9. septembrī, 10:00 Daugavpils 100+ sekundēs (08.09.2020., VIDEO)
8. septembrī, 13:42 Daugavpils 100+ sekundēs (07.09.2020., VIDEO)
7. septembrī, 12:05 Mēs zinām (Raidījums №17)
6. septembrī, 16:00 Skolotāji nav atlaisti! (VIDEO)
6. septembrī, 12:00 Kā ieskandināts 1. septembris? (VIDEO)
6. septembrī, 08:00 Kultūras ministrs viesojas Daugavpilī (VIDEO)
4. septembrī, 16:20 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)

 

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

Shanson
Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti