Noskaidrotas “ZZ Čempionāts” Daugavpils pusfināla labākās klases 0

Trešdiena, 29 apr 2015, 16:46 Versija drukāšanai

Noskaidrotas “ZZ Čempionāts”  Daugavpils pusfināla labākās klases
28. aprīlī Daugavpils Olimpiskajā centrā spraigā un aizraujošā sacensību gaisotnē norisinājās Vislatvijas skolēnu sporta un prāta spēļu “ZZ Čempionāts” pirmais pusfināls. Tajā 100 labākās, pirmo atlases posmu izturējušās klases sacentās par iespēju piedalīties “ZZ Čempionāta” lielajā finālā, kas 30. maijā norisināsies Jūrmalā un kurā startēs gandrīz 6000 skolēni no visas Latvijas. Ceļazīmi uz finālu ieguva 33 labākās klases.


“ZZ Čempionāta” pusfinālā Daugavpilī piedalījās 96 skolu komandas, kas izturējušas pirmo atlases posmu. Pusfināla aktivitātes tika sadalītas pa trim klašu grupām: 4.-5., 6.-8. un 9.-12. klasēm. Visas dienas garumā klasēm bija jāsacenšas dažādos pārbaudījumos, pierādot gan savu fizisko spēku un sagatavotību, gan aso prātu, gan spēju darboties komandā un būt saliedētiem.

 

Šogad pusfinālu sacensības noritēja divos etapos, kuriem doti nosaukumi “Apceļo Latviju” un “Atjautības tornis”. Pirmajā etapā skolēniem bija jāparāda sava fiziskā sagatavotība, piedaloties dažādās stafetēs, šķēršļu distancēs, komandas spēlēs un citos spēka, izturības un erudīcijas pārbaudījumos. Savukārt “Atjautības torņa” etapā skolēni demonstrēja savas prāta spējas un erudīciju, atbildot uz dažādiem jautājumiem aplikācijā “Loquiz” un īstenojot praktiskas aktivitātes, kuru sekmīgai izpildei nepieciešams pielietot loģisko domāšanu un atjautību.

 

Noskaidrotas “ZZ Čempionāts”  Daugavpils pusfināla labākās klases
Pirmo trīs vietu ieguvēji Daugavpils pusfinālā ir:

 

4. – 5. klašu grupa

 

1. vieta: Aizkraukles pilsētas sākumskolas 5.a klase

2. vieta: Ikšķiles vidusskolas 5.d klase

3. vieta: Pļaviņu novada ģimnāzijas 5.b klase

 

6. – 8. klašu grupa

 

1. vieta: Rēzeknes 1. vidusskolas 8.a klase

2. vieta: Kalupes pamatskolas 67 apvienotā klase

3. vieta: Ogres 1. vidusskolas 6.c klase

 

9.-12. klašu grupa

 

1. vieta: Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas 11.b klase

2. vieta: Ogres 1. vidusskolas 11.a klase

3. vieta: Daugavpils Krievu vidusskolas - liceja 10.a klase

 

Uz “ZZ Čempionāta” lielo finālu dosies 11 labākās komandas katrā klašu grupā. Pilns saraksts ar komandām, kas izcīnījušas iespēju piedalīties “ZZ Čempionāta” finālā, ir pieejams šeit.

 

Savukārt tām klasēm, kas nekvalificējās pusfinālam, nepaguva pieteikties pirmajā kārtā vai pusfinālos neieguva ceļazīmi uz finālu, “ZZ Čempionāts” sniedz otru iespēju. Līdz 15. maijam šīm klasēm ir jāiesūta savs video pieteikums “Otrās iespējas” atlasei, kas atrodas mājas lapā www.zzcempionats.lv.

 

“ZZ Čempionātu” jau devīto gadu pēc kārtas rīko sarunu karte “Zelta Zivtiņa” sadarbībā ar jauniešu organizāciju “Avantis” ar mērķi popularizēt fiziski aktīvu un radošu dzīvesveidu jauniešu vidū, kā arī veicināt tādas vērtības kā savstarpējā cieņa, saliedētība un komandas gars. Tas notiek skolēnu pavasara semestra laikā un tradicionāli sastāv no trīs posmiem – pieteikšanās un mājas darba izpilde, pusfināli piecās Latvijas pilsētās (28.aprīlī Daugavpilī, 30. aprīlī Jelgavā, 6. maijā Rīgā, 8. maijā Madonā un 12. maijā Kuldīgā) un lielais fināls 30.maijā Jūrmalā.

 

Pirmo reizi “ZZ Čempionāta” vēsturē fināls norisināsies Jūrmalā, aptverot gan Dzintaru pludmales zonu, gan Dzintaru mežaparku. Tajā gandrīz 200 labākās klases jeb 6000 skolēnu sacentīsies par vienotākās, radošākās un sportiskākās klases titulu un lieliskām balvām no projekta organizatoriem un atbalstītājiem. Pirmās vietas ieguvēji dosies aizraujošā ārzemju ceļojumā uz Itāliju, otrās vietas ieguvēji balvās saņems modernus “Huawei” P8 Lite viedtelefonus visai klasei, bet komanda, kas ierindosies godalgotajā trešajā vietā, piedzīvos ekstrēmu pārgājienu pa Latviju.

 

Tāpat kā pērn, arī šī gada “ZZ Čempionāts” ģenerālsponsors ir viens no pasaules vadošajiem informācijas un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmumiem “Huawei Technologies”. “ZZ Čempionātu” atbalsta “Tele2”, Izglītības un zinātnes ministrija, Tautas Sporta federācija, Latvijas Sporta federāciju padome, Jūrmalas dome, Latvijas Televīzija, “JCDecaux”, "Sīrups", “inbox.lv”, “Pilseta24.lv”, “Pieci.lv”, apdrošināšanas sabiedrība “ERGO”, “MCĀbols”, “Narvesen”, kā arī Daugavpils dome, Jelgavas dome, Kuldīgas dome un Madonas dome.

 

0
Autors:ZZ čempionāts

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti