Šovasar Daugavpilī "Māksla pieejama visiem" 0

Pirmdiena, 15 maijā 2023, 09:24 Versija drukāšanai

Šovasar Daugavpilī "Māksla pieejama visiem"

Nodibinājums "Rūpes" informē, ka laika posmā no 2023. gada 1. maija līdz 31. augustam Daugavpilī notiks vairāki pasākumi, kuru mērķis ir iesaistīt jauniešus ar invaliditāti sabiedrības dzīvē caur viņu aktīvu pilsonisko un politisko līdzdalību.


Projekta vadītāji uzskata, ka māksla ir labākais veids, kā iepazīt pasauli un sevi, kā iziet ārpus ierastā un atvērties pasaulei.

 

Tādējādi vasarā Daugavpils un apkārtējo pilsētu jaunieši varēs iepazīties ar dažādiem mākslas veidiem.

 

 

Pirmā aktivitāte būs saistīta ar zīmēšanu, proti, neirogrāfiju, ar kuru bērnus iepazīstinās viesmāksliniece Elena Ondzule. Neirogrāfija ir darbs ar zemapziņu, izmantojot zīmēšanu. Tā radīšanas procesā cilvēks var mainīt savu priekšstatu par kaut ko vai atrast risinājumu problēmai, ko viņš jau sen ir meklējis. Neirogrāfija ļauj pārveidot negatīvas jūtas, attieksmi un emocijas par pozitīvām, strādājot ar tām. Visi asie leņķi zīmējumā sesijas laikā ir jānoapaļo. Tas ļauj cilvēkam pāriet no trauksmes stāvokļa uz harmonijas stāvokli.

 

Otrās aktivitātes laikā jaunieši iejutīsies animatoru lomā. Viņi radīs savu tēlu un atdzīvinās to. Lieliska iespēja paust sevi un savas jūtas, izmantojot izdomātu tēlu!

 

Vēlāk projekta dalībnieki iepazīs televīzijas burvību, dodoties uz vienīgo Daugavpils televīziju LRT plus. Šeit bērni uzzinās visas nianses, kā top ziņas, un paši uz brīdi kļūs par televīzijas žurnālistiem.

 

Ceturtā aktivitāte notiks teātra paspārnē - jaunieši apskatīs teātra aizkulises un apgūs publiskās uzstāšanās pamatus. Šīs aktivitātes māca jauniešus komunicēt, nebaidīties izteikt savu viedokli un atvērties pasaulei.

 

Projekta pēdējais pasākums būs motivējoša tikšanās pie tējas tases ar cilvēkiem, kuri vislabāk saprot projekta mērķauditoriju. Uzaicinātie viesi - pieaugušie cilvēki ar invaliditāti, kuri nav padevušies un ir atraduši sevi šajā pasaulē - stāstīs savus grūtos stāstus, dalīsies pieredzē, kā pārvarēt grūtības, un pastāstīs, kas viņus motivē un palīdz dzīvot.

 

RŪPES aicina jauniešus vecumā no 13 līdz 25 gadiem piedalīties pasākumos! Interesenti aicināti zvanīt pa tālruni +371 28220998 vai rakstīt RŪPES - Daugavpils Facebook lapā.

 

Nodibinājums "Rūpes" sadarbojas ar uzņēmumu "Atramed", kas nodarbojas ar gulošu pacientu pārvadāšanu, tāpēc nepieciešamības gadījumā tiks nodrošināta transportēšana.

 

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros. Projekta mērķis ir nodrošināt atbalstu iniciatīvām un aktivitāšu īstenošanai, lai veicinātu jauniešu ar ierobežotām iespējām iekļaušanos sabiedrībā un sekmētu to aktīvo pilsonisko un politisko līdzdalību.

 

Projektu finansē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

 

Šovasar Daugavpilī "Māksla pieejama visiem"


0
Autors:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti