Pirmo reizi Daugavpilī: slavenā pianiste Poļina Osetinska prezentēs pasaules kino klasikas baroka mūzikas šedevrus 0

Trešdiena, 19 apr 2023, 15:18 Versija drukāšanai

Pirmo reizi Daugavpilī: slavenā pianiste Poļina Osetinska prezentēs pasaules kino klasikas baroka mūzikas šedevrus

18. maijā uz Daugavpils teātra skatuves Poļina Osetinska prezentēs Baha, Hendeļa, Pērsela un Ramo šedevrus no ievērojamākajām kulta režisoru filmām.


Viņas priekšnesumi ir valdzinoši. Vienmēr stilīga un izcila, viņa pārsteidz ne tikai ar savu iedvesmojošu priekšnesumu un virtuozo tehniku, bet arī ar savu lielisko izskatu. Viņas interpretācijā pat slavenākie un biežāk atskaņotie klavieru meistardarbi iegūst jaunu skanējumu. Dievišķais talants, nevainojama mēra un cieņas izjūta, kas ir raksturīgi šai pianistei, garantē visas pasaules mūzikas mīļotāju mīlestību.

 

 

"Viņas balss ir dziļa un bagātīga, nevainojama artikulācija. Viņas spēlētās mūzikas pulsa sajūta ir tikpat dabiska kā elpošana - to nevar iemācīt," par viņu raksta “Klassisk Musikk”.

 

"Juveliermeistarība" – tā Poļinas Osetinskas veikumu vērtē mūzikas kritiķi. Lielus panākumus viņa guva vēl bērnībā. Būdama brīnumbērns, viņa 6 gadu vecumā sniedza pirmo solokoncertu Viļņas konservatorijā, bet pēc dažiem gadiem pirmo reizi uzstājās arī Rīgā. Ar vieglumu un azartu pianiste ieguva tautas mīlestību un starptautisku atzinību, atbrīvojoties no brīnumbērna stigmas un kļūstot par vienu no spilgtākajiem mūsdienu pianistiem.

 

Šodien Poļina Osetinska ir gaidīta viešņa visās vadošajās pasaules koncertzālēs. Viņu aicina izcili diriģenti, viņa ar sajūsmu tiek uzņemta slavenajos festivālos Eiropā un ASV. Tā 2019. gada jūlijā viņa veiksmīgi debitēja slavenajā Zalcburgas festivālā.

 

 

Viņas koncertprogrammās, tāpat kā izskatā, nav nekā nejauša. Nākamais pierādījums būs viņas solokoncerts "Baroka mūzika pasaules kinematogrāfijas šedevros". Poļina Osetinska atskaņos Eiropas baroka mūzikas klasiķu šedevrus, kuru darbi kļuvuši par nozīmīgu 20. gadsimta labāko režisoru kulta darbu sastāvdaļu. Andrejs Tarkovskis, Frānsiss Fords Kopola, Larss fon Trīrs, Ingmars Bergmans un Pīters Grīnevejs izmantoja šo mūziku savos slavenajos darbos – “Solāris”, “Krusttēvs”, “Šķeļot viļņus”, “Rudens sonāte”, “Zīmētāja kontrakts”. Šī mūzika kļuvusi par nozīmīgu dramaturģijas līdzekli, un kino skatītāji to vairs neuztver kā tikai fonu.

 

Nestandarta muzikālā domāšana, patiess šarms, īpaša attieksme detaļām - lūk, kas atšķir Poļinas Osetinskas daiļradi. Nepalaidiet garām vienreizējo iespēju dzirdēt virtuozo pianisti klātienē!

 

Koncertu organizē starptautiskā producentu kompānija “Winstag Production, OU”. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

Autors:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti