Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni 0

Pirmdiena, 21 dec 2020, 09:00 Versija drukāšanai

Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
Mums ir vairākas viedierīces, ko izmantojam ikdienā, un, protams, katram ir savi lietošanas paradumi. Tomēr, ja vēlamies, lai ierīce kalpotu ilgāk, ir vērts pievērst uzmanību dažiem paradumiem un varbūt no tiem atbrīvoties.


Visbiežāk mobilie telefoni servisa centrā nonāk fiziska bojājuma dēļ. Paredzēt ierīces nokrišanu, diemžēl, nav iespējams, rezultāts ir prognozējams – salauzts korpuss, sasists ekrāns vai iekšējo detaļu nopietns bojājums. Lai mazinātu šādu bojājumu risku, ieteicams iegādāties aizsargapvalku un aizsargstikliņu. Servisa centra speciālistu pieredze liecina, ka aizsargstikls pasargā ierīces ekrānu 15-20% gadījumu, ierīci no kritiena tas neglābs, bet iespējamas sekas mazinās.

 

Lietot telefonu vannā, it īpaši, ierīces uzlādes laikā, ir ļoti bīstami ne tikai telefonam, bet arī jums un jūsu dzīvībai. Otrais ierīci ietekmējošais faktors ir mitrums. Lietus, izlieta kafija vai ūdens pat nelielā daudzumā ietekmē remonta izmaksas un darba apjomu. Ziemas laikā arī gadās, ka mobilie telefoni nokrīt sniegā. Daudzi par to pat neiedomājas, bet tas arī ir mitrums, kas nav labvēlīgs ierīcei.

 

Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni

 

Atstāt telefonu lādēties uz visu nakti, nepievēršot uzmanību uzlādes līmenim – tā dara gandrīz visi, un akumulatoram tas nenāk par labu. Par laimi, jaunākie mobilie telefoni aprīkoti ar aizsardzību, kas neļauj turpināt uzlādi, kad akumulators ir pilnībā uzlādēts. Tāpat daudzi joprojām uzskata, ka sākumā jaunie mobilie telefoni jāizlādē un jāuzlādē pilnībā kādas 2–3 reizes, bet ar litija jonu akumulatoriem tas nedarbojas. Tāpēc izlādēt viedtālruņus līdz tie pilnībā izslēdzas nav jēgas – akumulatora jaudas pieaugumu tas neietekmē nemaz.

 

Temperatūru svārstības viedtālrunim arī nav rekomendējamas. Ja telefonu atstāsiet automašīnā uz visu nakti, litija jonu akumulators daļu savas jaudas zaudēs. Bet karstā laikā neatstājiet viedtālruni zem tiešiem saules stariem – karstums iznīcina ierīces mikroshēmas, un tas sākumā noved pie attēla pasliktināšanas, bet vēlāk pie citu bojājumu rašanās.

 

Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni

 

Kad mobilie telefoni "uzkārās", daudzi šo problēmu mēģina novērst saviem spēkiem – maina iestatījumus un atjauno rūpnīcas iestatījumus, vai arī instalē nepārbaudītas lietotnes. Var gadīties, ka dēļ tā krāpnieki viegli piekļūt personiskajai informācijai. Aplikācijas viedierīču lietotājiem labāk instalēt no Google Play vai App Store. Izmantot antivīrusa programmas arī ieteicams. Dažreiz lietotāji pilnībā neizprot, ko dara, un var dalīties ar savu personīgo informāciju vienkārši nezināšanas dēļ.

 

Lai ierīce kalpotu jums ilgi un droši, neņemiet to uz pludmali vai vannas istabu, neatstājiet mašīnā uz priekšējā paneļa, lietotnes instalējiet tikai no oficiāliem veikaliem un nodrošiniet aizsardzību ar aizsargājoša apvalka un stikliņa palīdzību. Šādi noderīgi viedtālruņu aksesuāri un mobilie telefoni plaša klāstā ir pieejami interneta veikalā rdveikals.lv, kur katrs var atrast un izvēlēties sev tīkamāko preci!

0
Autors:preses relīze
Foto:shutterstock

Citas ziņas

 

Vakar, 07:55 Gudrības zoba raušana - procedūras gaita un pēcoperācijas aprūpe
18. jūlijā, 16:12 Daugavpils uzņēmumi un iestādes aicināti saņemt zīmi “Vieta, kur gaida”
17. jūlijā, 15:02 Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova dosies iekarot Parīzi
16. jūlijā, 14:32 Narkoloģe atklāj, ka trauksmes zvanus par sintētiskajām narkotikām zvana katrā kontinentā
16. jūlijā, 12:41 Personas ar Baltkrievijā reģistrētu transportlīdzekli vairs nevarēs iebraukt Latvijā
16. jūlijā, 11:38 Sākas elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām desmit Latvijas augstskolās
15. jūlijā, 14:42 Šonedēļ 72 valsts autoceļu posmos notiek būvdarbi
15. jūlijā, 13:31 Šonedēļ gaidāms +30 grādu karstums, bet nedēļas izskaņā plaši nokrišņi
15. jūlijā, 12:31 Pašvaldības policija Daugavpils centrā noķer dzērājšoferi
12. jūlijā, 14:17 Soctīklu lietotāji šausminās par zobu pastu un veļas pulveru cenu milzu atšķirību - Vācijā divreiz lētāk!
12. jūlijā, 11:12 13. jūlijā tiks nodrošināti tramvaju papildreisi
12. jūlijā, 08:29 Kāpēc mūsu produkti Lietuvā maksā lētāk? Mēs maksājam... par emocionālo sastāvdaļu
21. jūnijā, 12:57 Nodibinājums "Rūpes" pabeidza latviešu valodas apmācības Latgales reģiona NVO 1
6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi! 1
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti